کد خبر : 97510
/ 07:31

سبقت به سمت آسیا

پدیده شهر خودرو با شکست استقلال در مسیر تاریخ‌سازی قرار گرفت

سبقت به سمت آسیا

شهرآرا آنلاین - تیم فوتبال پدیده شهر خودرو با شکست یک بر صفر استقلال در مشهد گام بزرگی برای رسیدن به آسیا برداشت. شاگردان یحیی گل‌محمدی در روزی تاریخی برای فوتبال خراسان رضوی و در حالی که از حمایت کم‌نظیر تماشاگران برخوردار بودند با تک‌گل بهنام برزای از سد آبی‌‌پوشان پایتخت گذشتند تا بار دیگر در جاده آسیا قرار بگیرند. 3 بازی آینده که به‌ترتیب با تیم‌های سایپا در تهران، سپاهان در مشهد و ماشین‌سازی در تبریز است حالا حساس‌تر از همیشه شده است و شاید پیروزی برابر سپاهان در فاصله یک هفته به پایان لیگ حضور این تیم در آسیا را قطعی کند.

 

جایگاه شفر دوباره متزلزل شد

استقلال در صورت کسب پیروزی در بازی دیروز می‌توانست گام بلندی برای قهرمانی بردارد اما این باخت حالا امید آن‌ها برای قهرمانی را کم‌رنگ کرده است. شاید به همین دلیل بود که شفر در دقایق پایانی با حرص و جوش زیادی بازی را دنبال می‌کرد و به همه‌چیز معترض بود. سر‌مربی آلمانی استقلال بعد از پایان بازی به قدری ناراحت بود که جواب اعتراض برخی از هواداران را با مشت‌های گره‌کرده داد و اگر دستیاران و عوامل نیمکت استقلال جلو‌ او را نمی‌گرفتند، شاید کار به جاهای‌ باریک می‌کشید. شکست استقلال در این بازی حساس دوباره پای شفر را روی پوست خربزه برد و حالا در فضای مجازی و میان هواداران استقلال، با‌ر دیگر بحث ماندن یا رفتن او داغ شده است.

 

تماشاگران راحت رفتند

بعد از پایان بازی، شلوغی و بی‌برنامگی در راهروهای ورزشگاه حرف اول را می‌زد. جو‌زدگی برخی از افراد باعث شد بعد از بازی تونل منتهی به رختکن و همچین سالن نشست خبری تا دقایقی طولانی شاهد بی‌برنامگی و ازدحام بی‌مورد باشد که در کار خبرنگاران هم اختلال ایجاد کرد. بر‌‌خلاف شرایط ورزشگاه، شرایط روی سکوها کاملا متفاوت بود و تماشاچیان بعد از پایان بازی با آرامش ورزشگاه را ترک کردند. درگیری خاصی‌ گزارش نشد و با حضور اتوبوس‌های شرکت اتوبوس‌رانی، مردم خیلی سریع از محل ورزشگاه دور شدند‌. ترافیک بولوار خیام‌، میدان فردوسی و جانباز و خیابان‌های منتهی به آن‌ها حداکثر 45 دقیقه بعد از خروج تماشاچیان عادی شد تا از این نظر یک نمره مثبت برای برگزار‌کنندگان این بازی مهم لحاظ شود.

 

شفر: شانس نداشتیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از دیدار استقلال و پدیده گفت: بازیکنان عصبی بودند و شانس هم نداشتیم. ما با ۲ مهاجم بازی کردیم و شاید باید توپ را بیشتر به گوشه‌ها می‌بردیم و گل می‌زدیم. ما 90 دقیقه تلاش کردیم و معتقدم تیم ما شخصیت خوبی دارد ولی باید شانس هم داشته باشد تا بازی‌ها را ببرد. وینفرد شفر افزود: صبح در جلسه آنالیز در مورد گل حرف زدیم و گفته بودم نباید این‌گونه گل بخوریم. پدیده در این فصل 3 بار این‌گونه گل زده است. وی در خصوص اینکه آیا استقلال می‌تواند قهرمان شود گفت: در فوتبال چیزی غیر‌ممکن نیست. هشت نُه سال پیش، لیورپول چند امتیاز از حریفش عقب بود و به کریستال پالاس باخت ولی شانس قهرمانی را به دست آورد. من در آلمان بزرگ شده‌ام و هرگز تسلیم نمی‌شوم. بازی آینده ما با استقلال خوزستان است و سپس الدحیل. من به آن بازی‌ها فکر می‌کنم. شفر ادامه داد: شاید اگر 7 ماه پیش از من می‌پرسیدید که استقلال در ۳ بازی آخر شانس قهرمانی دارد؟ من جواب می‌دادم: بله. شما فکر می‌کردید من عقل خودم را از دست داده‌ام ولی حالا می‌گویم باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

 

گل‌محمدی: این برد حاصل یک کار جمعی بود

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی با استقلال گفت: تلاش زیادی صورت گرفت که بازی خوبی برگزار شود و با یک کار جمعی، بازی به شکلی خوب برگزار شد. جا دارد از شهرداری‌‌، انجمن خبرنگاران ورزشی، آستان قدس و ... که در این بازی از ما خیلی حمایت کردند تشکر کنم. از هواداران پدیده ممنونم چون وقتی از اتوبوس پیاده شدیم فقط تشویق را شنیدیم و این پشتیبانی دلیل اصلی برد ما در بازی امروز بود. از تک‌تک مردم تشکر می‌کنم و امیدوارم در پایان لیگ جایگاه خوبی به دست بیاوریم. وی درباره بازی هم اظهار کرد: بازی سخت و نفس‌گیری مقابل یک تیم با مربی خوب داشتیم. بازی کردن با استقلال واقعا سخت است ولی فکر می‌کنم شیوه بدی نداشتیم و گل زدیم و از آن محافظت کردیم.گل‌محمدی تأکید کرد:‌ هیجان بازی بالا بود. بازی بیشتر هیجانی بود تا موقعیت‌هایی آشکار داشته باشد. حتی می‌شد گل‌های بیشتری بزنیم. از بازیکنانم ممنونم. برخی از آن‌ها با آنتی‌بیوتیک و آمپول بازی کردند و غیرت خود را نشان دادند. البته کار ما هنوز تمام نشده و ۳ بازی سخت در پیش داریم. 

 

پاداش 250 میلیون تومانی شهردار

پیروزی مهم تیم پدیده شهر‌خودرو در مقابل آبی‌پوشان پایتخت علاوه بر حفظ شانس آن‌ها برای کسب سهمیه آسیایی و شاد کردن دل هواداران مشهدی فوتبال، پاداشی نقدی نیز برای آن‌ها به همراه داشت. در پایان این بازی از سوی محمدرضا کلایی، شهردار مشهد پاداش 250 میلیون تومانی برای کسب این پیروزی دلچسب به بازیکنان و کادر فنی شهرخودرو اهدا شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی