کد خبر : 97538
/ 08:46

اهدای نفس به سبک ارغوان

روز گذشته در بیمارستان منتصریه مشهد هشتصد و شصت و نهمین عمل اهدای عضو انجام شد که به واسطه این اقدام خیرانه ٣بیمار نیازمند به عضو از مرگ نجات یافتند.

اهدای نفس به سبک ارغوان

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسن سیرجانی| ارغوان اکرمی کودک شش‌ساله مشهدی که دچار مرگ مغزی شده و در بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد بستری و تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی بود پس از تأیید مراحل اولیه مرگ مغزی به واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی شد.

پزشکان و متخصصان این حوزه پس از دریافت این خبر با اخذ رضایت خانواده این کودک خردسال اقدامات اولیه انتقال بیمار مرگ مغزی را فراهم کردند. 

پس از انتقال او به بیمارستان منتصریه عمل جراحی اهدای عضو انجام و کلیه‌های زنده یاد ارغوان اکرمی به کودک هفت‌ساله‌ای ساکن شهرستان تربت حیدریه و پسر بچه دوازده‌ساله‌ای ساکن شهرستان قوچان که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.

علاوه بر این کبد این کودک حادثه دیده برای پیوند به بیمارستان بو‌علی‌سینای شهر شیراز ارسال و در آنجا به یک کودک یازده‌ساله ساکن تهران به صورت رایگان اهدا شد و به نام‌برده زندگی دوباره بخشید. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی