کد خبر : 97585
/ 08:21

پایان انتظار برای «پایان بازی»

جدیدترین قسمت انتقام‌جویان با کلی رکورد‌شکنی از راه رسید و کاربران مجازی را درگیر خودش کرد

پایان انتظار برای «پایان بازی»

شهرآرا آنلاین - ایمان فروزان‌نیا

ذوق‌زدگی از تماشای آخر بازی

«اونجرز رو ببینید... اونجرز رو ببینید... اونجرز رو ببینید... بهترین بلک باستر (فیلم‌های پرهزینه و عظیم) فانتزی دهه اخیر بدون شک. هم گریه کنید هم از شدت هیجان عرق بریزید.» کمتر از یک هفته از شروع اکران فیلم «انتقام جویان: آخر بازی» در سینماهای دنیا گذشته است که نسخه ضبط شده از روی پرده سینمای این فیلم در سایت‌های دانلود ایرانی قرار گرفته و زیرنویس هماهنگ با آن هم ارائه شده است و تعداد زیادی از کاربران فضای مجازی بعد از تماشای آن به اظهار‌نظر درباره‌اش پرداخته‌اند. مثل کاربری که نوشته بود «این روزا اونجرز اندگیم اکران شده که نقطه عطفی برای خیلی چیزها و آدم‌هاست.» کاربر دیگری هم نوشته بود «اونجرز رو دیدم. فیلمی که میشه گفت پایان یه تجربه سینمایی منحصر به فرد ده ساله بود. ازتون خواهش می‌کنم که وقتی فیلم رو دیدید تیتراژ آخر فیلم رو تا انتها تماشا کنید. فقط می‌خوام ببینید چه تعداد هنرمند دوش به دوش هم کار کردند تا این معجزه رو با این کیفیت محقق کنن.»

 

 شکستن رکوردهای گیشه

«انتقام‌جویان: پایان بازی» در دنیا هم واکنش‌های زیادی به دنبال داشت و رکوردهای زیادی را جابه‌جا کرد. حدود یک‌میلیون و ٨٠٠هزار پست در اینستاگرام با هشتگ اسم این فیلم منتشر شده است و در توئیتر هم بیش از ٣۵٠٠توئیت در ساعت مرتبط با این شاهکار سینمایی نوشته شده است. رکورد‌شکنی این فیلم از آذر‌ماه سال گذشته و با انتشار اولین تریلر این فیلم شروع شد. بیش از ٢٨٩میلیون بار بازدید تنها در ٢۴ ساعت اول. با شروع اکران هم «پایان بازی» یکی پس از دیگری رکوردهای فروش را از آن خود کرد، این فیلم با مجموع فروش ۶۴۳میلیون و ۷۰۰هزار دلار در باکس آفیس جهانی، رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه یک فیلم را در تاریخ شکست. این درحالی است که هنوز اولین هفته نمایش این فیلم به پایان نرسیده است. انتقام‌جویان تاکنون توانسته است در خارج از آمریکا ۴۸۷میلیون دلار فروش داشته باشد و رکورد فروش افتتاحیه بین‌المللی را هم که از آن «سریع و خشن» در سال ۲۰۱۷ بود بشکند.

 

 سربلند در برابر منتقدان

انتقام‌جویان علاوه بر فتح گیشه نظر منتقدان و فیلم‌بین‌های حرفه‌ای را هم به خودش جلب کرده است، این فیلم در سایت IMDb نمره ٩.١ گرفته است، در سایت سخت‌گیر «راتن تومیتو» نمره ٩۶ به دست آورده است و حتی سخت‌گیرترین منتقدان هم مجبور به تعریف از آن شده‌اند مثل پیتر برادشا، منتقد سینما، در روزنامه‌ گاردین که اگر‌چه «انتقام‌جویان: پایان بازی» را مضحک خطاب کرده و اعتقاد دارد داستان فیلم هیچ‌چیز جدید و غافل‌گیرکننده‌ای را به مخاطب ارائه نمی‌دهد اما اعتراف می‌کند که فیلم همچنان لذت‌بخش و سرگرم‌کننده است و نمایشی خیره‌کننده را به نمایش می‌گذارد. پایان بازی از نظر او ادغام جسورانه‌ای از موقعیت‌های جدی و طنز است و اعتقاد دارد در غیاب موقعیت‌های طنز فیلم، داستان فیلم کسل‌کننده می‌شود. برادشا پایان بازی را یک پیروزی بزرگ می‌داند و در دنیای سرگرمی رقیبی برای آن متصور نیست.

استفنی زاکارک، یکی دیگر از منتقدان سرشناس سینما در یادداشت خود در مجله‌ تایم نوشت: «پایان بازی، بیشتر از آنکه یک فیلم باشد، یک رویداد است.» فیلم از دیدگاه او تنها برای کسانی ساخته شده است که به شخصیت‌های داستان بسیار اهمیت می‌دهند و به آن‌ها علاقه‌ بسیاری دارند و به نظر او تنها همین افراد هستند که رضایتمندانه سالن‌های سینما را ترک می‌کنند. زاکارک عقیده دارد که کارگردانان فیلم، با دقتی هر‌چه تمام‌تر، سعی داشته‌اند تا هر یک از قهرمانان فیلم، در سهمی برابر، لحظات احساسی مربوط به خود را داشته باشند.

 

یک اسپویل بامزه به کمک گوگل

درکنار رکوردشکنی‌ها و هیاهوی طرف‌داران یک تبلیغ خلاقانه و بامزه از فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی توجه کاربران بسیاری را در فضای مجازی جلب کرده است. کاربران زیادی پست‌هایی با چنین مضمونی نوشته‌اند «برید تو گوگل کلمه Thanos (شخصیت منفی انتقام‌جویان) رو سرچ کنید. روی دستکش تانوس کلیک کنید، ببینین چی میشه. بعد از اینکه تموم شد دوباره رو دستکش کلیک کنید.» با انجام این کار یک اتفاق جالب برای صفحه جست‌وجوی گوگل می‌افتد که آن را لو نمی‌دهیم چون مزه‌اش را کم می‌کند ولی این را هم بگویم که همین اتفاق بامزه یک جورهایی پایان فیلم را لو می‌دهد که نشان از هوش و خلاقیت سازندگان فیلم و برنامه‌نویسان گوگل دارد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی