کد خبر : 97646
/ 07:27

برگزاری اولین جلسه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان

روز گذشته نخستین جلسه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی که اول اردیبشهت ماه با حضور استاندار و نمایندگان مجلس افتتاح شده بود، برگزار شد.

برگزاری اولین جلسه نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان

شهرآرا آنلاین - قاسمی مقدم|  در نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی نماینده های بخش دولتی، معین های اقتصادی و دستگاه قضایی حضور دارند و موانع پیش روی سرمایه گذاری و کارآفرینی در استان را بررسی می کنند. اجرای مصوبات این نهاد پس از نهایی شدن در شوراهای بالادستی برای همه نهادها الزامی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی در این جلسه گفت: تاکنون ۵٨ سازمان، شرکت و نهاد مسئولیت توسعه اقتصادی فرهنگی شهرستان های استان را برعهده گرفته اند و برای دیگر مناطق هم درحال مذاکره با معین های اقتصاد مقاومتی هستیم. علی رسولیان با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای همراهی با مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی افزود: الگوهای موفقی در کشور برای تحقق سیاست های توسعه ای و ایجاد اشتغال وجود دارد که اگر اطلاعات آن ها در اختیار معین ها قرار گیرد، می توانند به نحو مطلوب از آن ها استفاده کنند.

وی بیان کرد: فرمانداران موظف شده اند که با معین های اقتصاد مقاومتی ارتباط مستقیم داشته باشند، با این حال اگر موانع پیش روی معین ها از طریق مدیران محلی رفع نشد، می توانند مشکلات خود را به دبیر نهاد مردمی اقصاد مقاومتی ارجاع دهند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این جلسه گفت که باید ساختار معیوب نظام اداری کشور متحول شود، درغیر این صورت تلاش برای توسعه و پیشرفت راه به جایی نخواهد برد.

رضا شیران خراسانی با بیان اینکه دولت باید تصدی گری خود را به حداقل برساند، ادامه داد: امروزه نسبت اعتبارات هزینه ای به بودجه تملک دارایی در بهترین شرایط ٨۵ درصد به ١۵ درصد است؛ به عبارت دیگر ٨۵ درصد درآمد کشور صرف امور روزمره و ١۵ درصد هم در مسیر توسعه استفاده می شود.دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان نیز در ادامه این جلسه گفت: مسائل و مشکلات معین های اقتصاد مقاومتی در قالب گروه های چند نفره با دستگاه های مربوطه استخراج و برای رفع آن اقدام خواهد شد.

علی اکبر لبافی با تأکید بر ضرورت انتقال تجربه معین های باتجربه به معین های دیگر بیان کرد: معین های اقتصاد مقاومتی باید سپرده های مردم را در شهرستان ها حفظ و از ظرفیت مردم در قالب صندوق های خرد استفاده کنند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی