کد خبر : 97657
/ 07:42

کودک قوچانی ناجی کودک بوشهری شد

کودک قوچانی ناجی کودک بوشهری شد

شهرآرا آنلاین - ابوعطا| فرهاد سه‌ساله، دیگر نمی‌خندید و با شیطنت‌هایش دیگر قند در دل اطرافیانش آب نمی‌کرد. فرهاد هنوز زنده بود اما نیمه‌جان و به زور دستگاه‌های پزشکی بیمارستان موسی‌بن‌جعفر(ع) در قوچان. یک حادثه سرنوشتی تلخ برای این نونهال رقم زده بود.

برای خانواده‌اش سخت بود که می‌دیدند، فرهاد هنوز نفس می‌کشد و قلبش خون پمپاژ می‌کند، اما از پزشکان می‌شنیدند که او دچار مرگ مغزی شده و هیچ وقت به زندگی برنمی‌گردد.

والدینش در یک دوراهی سخت گرفتار بودند، یارای دل کندن از فرهاد را نداشتند. اما در مقابل با اطلاعاتی که پزشکان در اختیارشان گذاشته بودند، می‌دانستند که فرهادهای زیادی در سراسر کشور به علت از دست دادن عضو با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند و هر آن احتمال دارد که دیگر نباشند.

با مشاوره پزشکی که برای والدین فرهاد جعفری، بیمار مرگ مغزی قوچانی انجام شد، در‌نهایت والدینش با اعلام رضایت، مقدمات هشتصد و هفتاد و یکمین عمل اهدای عضو در بیمارستان منتصریه را فراهم کردند.

به گفته دکتر ابراهیم خالقی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، کلیه‌های زنده‌یاد فرهاد جعفری به جوانی بیست‌ویک‌ساله ساکن تربت‌حیدریه که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌برد و با دیالیز تحت درمان بود به صورت رایگان اهدا و پیوند شد. کبد این کودک نیز در بیمارستان بو‌علی سینای شیراز به کودکی ۹‌ساله ساکن بوشهر پیوند شد و به این کودک بیمار زندگی دوباره بخشید‌. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی