کد خبر : 97658
/ 07:43

حمله زورگیران چاقوکش به زن عابر

٢سارق به عنف با هوشیاری یک شهروند مشهدی زمینگیر شدند

حمله زورگیران چاقوکش به زن عابر

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - ساعت ٢٣یکشنبه را نشان می‌داد. از حرکات و رفتار جوانان موتور‌سوار مشخص بود که کاسه‌ای زیر نیم‌کاسه دارند. مأموران لباس‌شخصی کلانتری نجفی مشهد که نمی‌خواستند هویتشان لو برود، رفتار پسران جوان را زیر‌نظر داشتند. خیابان هاشمیه خلوت بود و به غیر از چند عابر پیاده فرد دیگری در آن محدوده به چشم نمی‌خورد که ناگهان صدای جیغ‌ و سر و صدای زنی جوان نظر مأموران را به خود جلب کرد.

جوانان موتوری با حمله به این زن و تهدید او با چاقو گوشی تلفن همراهش را زورگیری کردند. در این میان قبل از اینکه مأموران وارد عمل شوند خودرو سواری پرایدی که راننده‌اش اقدام مجرمانه ٢جوان زورگیر را دیده بود، راه آن‌ها را بست تا شاید بتواند جلوی فرارشان را بگیرد.

زورگیران خشن که جز فرار فکر دیگری در ذهن نداشتند تیغه براق چاقو را نشان راننده پراید دادند تا با ترساندن او نقشه خود را عملی سازند اما مرد جوان مصرانه بر سر راه آن‌ها ایستاده بود. در این لحظه سارقان که هر لحظه امکان داشت به دست شهروندان بیفتند با چاقو به سواری پرایدی که مثل اجل‌معلق در مقابلشان حاضر شده بود خسارت وارد کردند اما مرد راننده همچنان راهشان را سد کرده بود که مجریان قانون پا به صحنه جرم گذاشتند.

متهما که دیگر راهی پیش رویشان نبود برای همین موتورسیکلت خود را رها کرده و از محل گریختند که در این لحظه یکی از آن‌ها با حمایت و همکاری شهروندان زمینگیر شد. متهم دیگر اما راهی را برای فرار پیدا کرد و از صحنه گریخت. از سوی دیگر زن جوان که دچار ترس و وحشت زیادی شده بود به کمک چند نفر از اهالی منطقه به نقطه امنی منتقل شد.

با گشوده شدن این پرونده سرقت و حساسیت ماجرا متهم دستگیر شده به کلانتری نجفی مشهد منتقل و پای میز بازجویی پلیس نشست. او که دیگر به آخر خط رسیده بود صراحتا به جرمش اعتراف کرد و مخفیگاه همدست فراری‌اش را لو داد.

تیم دایره تجسس کلانتری نجفی پس از کسب اطلاعات تکمیلی از دیگر متهم پرونده، طی هماهنگی قضایی وارد عمل شدند و چند ساعت بعد زورگیر تحت تعقیب خود را شناسایی و به فرارش پایان دادند.

مجریان قانونی در بازرسی از مخفیگاه این سارقان به عنف، تعدادی گوشی تلفن همراه مسروقه به همراه چاقو و یک سوئیچ خودرو را کشف و ضمیمه پرونده آن‌ها کردند. مأموران با احتمال اینکه سرقت‌های دیگری از سوی ٢جوان زورگیر اتفاق افتاده است، برای ادامه تحقیقات روز گذشته آن‌ها را تحویل عوامل قضایی دادند.

سرهنگ آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد ضمن اظهار تأسف از وقوع این‌گونه جرائم خشن بیان کرد که چنانچه افرادی در محدوده‌های هاشمیه و پیروزی مورد زورگیری قرار گرفته‌اند، می‌توانند به کلانتری نجفی مراجعه و ضمن شناسایی چهره متهمان شکایتی علیه آن‌ها ارائه دهند.

 

پایان کار سارقان در بیمارستان

با توجه به اینکه پرونده این سرقت خشن با دستگیری متهمانش بسته شد اما در یک منطقه دیگری از مشهد زن و مردی سارق با یک خودرو مسروقه در خیابان‌های شهر در حال تردد بودند که مجریان قانون آخرین رد این سواری را در پارکینگ یکی از بیمارستان‌های مشهد زدند.

با پیدا شدن این خودرو مأموران دایره تجسس کلانتری آبکوه مشهد طی تماسی با مسئولان مرکز درمانی مورد نظر، از آن‌ها خواستند که مانع از خروج خودرو مسروقه شوند. طولی نکشید که ضابطان قضایی روی سر خودرو مورد نظر که یک دستگاه پراید بود حاضر شدند. زنی جوان که سرنشین این خودرو بود به ضد و نقیض‌گویی پرداخت و همین مهم سرنخی را سر راه مجریان سبز‌پوش قانون قرار داد.

پلیس در بازرسی از لوازم این زن جوان ابزار و ادوات بازکردن قفل‌های خودرو را به همراه چراغ قوه کشف کردند. تحقیقات بعدی ضابطان قضایی از این حکایت داشت که زن جوان تنها نیست و مردی جوان با او بوده است. متهم در اظهاراتش گفت که همدست خود را برای عمل آپاندیس به این بیمارستان آورده است.

با وجود پیدا شدن خودرو مسرقه یکی از شهروندان اما هنوز نقاط مبهمی از نحوه چگونگی این پرونده مطرح است که تحقیقات مأموران کلانتری آبکوه مشهد در‌این‌باره ادامه دارد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی