کد خبر : 97713
/ 07:56

تفاهم استانداری و شرکت‌های فناور برای توسعه اقتصاد دیجیتالی

صبح دیروز همایش ملی «فناوری اطلاعات و هوشمندسازی» برگزار شد.

تفاهم استانداری و شرکت‌های فناور برای توسعه اقتصاد دیجیتالی

شهرآرا آنلاین -  وفایی‌نیا| صبح دیروز همایش ملی «فناوری اطلاعات و هوشمندسازی» با هدف فرهنگ‌سازی و معرفی ظرفیت‌های شهر هوشمند و تحقق دولت الکترونیک و همچنین توسعه زیرساخت و سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری اطلاعات با حضور علیرضا رزم‌حسینی، استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان استانی و متخصصان حوزه فناوری در برج سپید مشهد برگزار شد.

در این همایش رزم‌حسینی با بیان اینکه اقتصاد دیجیتال در حال فتح دروازه‌های ثروت در دنیاست، گفت: ارزش بازار ICT در دنیا بیش از ٣٨۵٠ میلیارد دلار برآورد می‌شود که از این میان سهم کشور ما تنها ١٠میلیارد دلار است. بعد از انقلاب در خیلی از زیرساخت‌های کشور مانند گازرسانی، توسعه نیروگاه‌های برق و سدسازی با توسعه خیلی خوبی روبه‌رو بوده‌ایم، اما نمی‌توانیم کشورمان را توسعه‌یافته بنامیم. مهم‌ترین علت هم ساختارهای معیوب در اداره کشور است.
او با اشاره به اینکه برای برطرف کردن بوروکراسی موجود در کشور نیازمند یک انقلاب اداری هستیم، افزود: با شرایط موجود این تحول گسترده با مقاومت‌های فراوانی روبه‌رو خواهد شد که مقابله با آن‌ها فعلا از توان ما خارج است. به همین دلیل قصد داریم تا با توسعه دولت هوشمند، به‌نوعی ساختار دیوان‌سالاری موجود و مشکلات آن را دور بزنیم.
استاندار خراسان‌رضوی، بودجه عمرانی سالانه استان را حدود ۶٠٠ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این در شرایطی است که استان ما بیش از ٩٠ هزار میلیارد تومان سرمایه در بخش خصوصی دارد؛ سرمایه‌هایی که سیستم سنتی اداره کشور مانع از تزریق آن‌ها به مسیر توسعه، تولید و اشتغال در استان می شود. برای حل این مسئله و دور زدن دیوان‌سالاری اداری، راهکار هوشمندانه‌ای را تدوین کردیم که بر اساس آن استان را به منطقه‌های مختلف تقسیم و توسعه هر منطقه را به یک بنگاه خصوصی اقتصادی قوی می‌سپاریم. در این زمینه تا الان ۵٨ تفاهم‌نامه با بخش‌های مختلف غیردولتی به امضا رسانده‌ایم و آن‌ها را معین اقتصادی ۵٨ منطقه استان قرار دادیم.
رزم‌حسینی با تأکید بر نقش مهم فناوری در توسعه بخش‌های مختلف استان گفت: امروز در این همایش، تفاهم‌نامه‌ای را در همین زمینه با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان منعقد خواهیم کرد تا بتوانیم به اهداف خود در زمینه توسعه اقتصاد دیجیتالی و همچنین هوشمندسازی اداره بخش‌های مختلف استان نزدیک‌تر شویم.
در پایان این همایش تفاهم‌نامه «معین‌های اقتصادی در حوزه هوشمندسازی» به امضای رزم‌حسینی استاندار خراسان‌رضوی، ایرج لایق رئیس سازمان نظام صنفی استان خراسان و جمعی از مدیران شرکت‌های خصوصی حوزه فناوری اطلاعات استان رسید 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی