کد خبر : 97719
/ 08:04

قاچاق نیم تنی‌ محموله مرگ

عملیات تعقیب و گریز جاده‌ای پلیس دست یک باند قاچاق مواد‌مخدر را رو کرد

قاچاق نیم تنی‌ محموله مرگ

شهرآرا آنلاین - محمدجواد ابوعطا -  سودای سیاه قاچاقچیان موادمخدر را پایانی نیست، سوداگرانی که خوب می‌دانند نانشان را در خون خانواده‌هایی‌تر می‌کنند که عضو معتاد خانواده‌شان آن را در شیشه کرده است.

شب از نیمه گذشته و تردد خودروها در جاده کم شده بود. در این میان ‌حرکت یک خودرو باری وانت تویوتای مشکوک در یکی از جاده‌های شهرستان خواف با ٢سرنشین ‌‌ظن مأموران پلیس را برانگیخت.

در حالی مأموران پلیس مبارزه با موادمخدر‌ خواف در حاشیه جاده در کمین بودند که از چند روز پیش با اشراف اطلاعاتی به اخباری مبنی بر جابه‌جایی گسترده یک محموله سنگین موادمخدر دست پیدا کرده بودند‌.

تحقیقات میدانی پلیس نشان می‌داد قاچاقچیان قصد دارند از طریق جاده‌ای که مأموران در آن حضور داشتند محموله مورد نظر را از مبدأ یکی از استان‌های جنوبی به خواف برسانند بر همین اساس مجریان قانون به وانت تویوتایی که در آن موقع از شب با سرعت بالا در حال حرکت بود مظنون شدند.

تیم رسیدگی‌کننده پس از بررسی وضعیت راننده خودرو مشکوک، طی هماهنگی با سرهنگ ابراهیم قربان‌زاده، جانشین فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی، دستور توقف این خودرو تیزرو را دریافت و وارد فاز عملیاتی پرونده شدند.

اکیپ‌های عملیاتی پلیس مبارزه با موادمخدر به محض دریافت این خبر به جاده زدند و خیلی زود نزدیک وانت تویوتا رسیدند، از این رو به راننده آن دستور توقف دادند. دستور توقف در حالی از گلوی بلندگوی خودرو پلیس خارج شد که هم‌زمان با آن سرنشینان خودرو مورد نظر به جای تن دادن به فرمان قانون با اعتماد‌به‌نفسی کاذب از مدل خودرو تندروشان، بر سرعتشان افزودند و با ایجاد فاصله قصد فرار داشتند.

 

ناپدید شدن در سیاهی

مأموران به محض مشاهده این صحنه عملیات مقابله‌ای که از پیش مشخص شده بود را به اجرا گذاشتند و به تعقیب وانت تویوتا پرداختند. با کم شدن فاصله و تنگ شدن حلقه محاصره، هر لحظه امکان گرفتاری و دستگیری متهمان وجود داشت که البته ضابطان قضایی با رعایت جوانب احتیاط از بروز خطرهای احتمالی جلوگیری کردند چرا که احتمال مسلح بودن سرنشینان خودرو وجود داشت.

عملیات پلیس ادامه داشت تا اینکه در یک لحظه طلایی مجریان قانون توانستند راننده این خودرو را وادار به توقف کنند ولی سرنشینان آن همچنان قصد تسلیم شدن در برابر مأموران را نداشتند ازاین‌رو با پای پیاده و سوءاستفاده از موقعیت به سمت بیابان‌های تاریک گریختند. مأموران مبارزه با مواد‌مخدر که نمی‌خواستند متهمان از دستشان بگریزند به تعقیب آن ها پرداختند که تاریکی و ناهمواری‌ بیابان به متواری شدن سوداگران مرگ کمک کرد.

 

کشف محموله سیاه

قدم بعدی بازرسی این خودرو بود که ضابطان قضایی در بررسی بار تویوتا به علت فرار سوداگران مرگ پی بردند و متوجه شدند که این افراد همان قاچاقچیان مورد نظری هستند که پلیس به دنبال شناسایی‌شان بوده است. خودرو متهمان به مقر انتظامی شهرستان خواف منتقل شد‌. مأموران در بررسی دقیق محتویات بار آن مقادیر زیادی موادمخدر را کشف کردند که پس از توزین مشخص شد این افراد قصد داشته‌اند ١٩١کیلوگرم حشیش و ٣٠٩کیلوگرم تریاک را به مقصدی نامعلوم منتقل کنند.

 

آغازی برای بستن یک پایان باز

هر چند این پرونده با متواری شدن متهمان همچنان باز است، اما با دستور تخصصی صادر شده تیم‌های تخصصی پلیس مبارزه با موادمخدر شهرستان خواف، تحقیقات برای شناسایی متهمان گریخته و همچنین محل تخلیه‌بار به همراه دیگر عوامل دخیل در پرونده آغاز شده است.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی