کد خبر : 97792
/ 08:46

١٢عمل اهدای عضو در ۴١روز

روز گذشته مرحله دیگری از جراحی‌های اهدای عضو در مشهد انجام شد و ٣بیمار نیازمند به عضو را از مرگ نجات داد و زندگی دوباره‌ای به آن‌ها بخشید.

١٢عمل اهدای عضو در ۴١روز

شهرآرا آنلاین - محمد‌حسین سیرجانی | مهسا دشتی دختر‌بچه دوازده‌ساله نیشابوری که طی حادثه‌ای دچار مرگ مغزی شده و مدتی در بیمارستان ٢٢بهمن این شهرستان تحت مراقبت بود پس از تأیید اولیه مرگ مغزی به مرکز فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد معرفی شد.

این دختر‌بچه دوازده‌ساله پس از اعلام رضایت خانواده‌اش به مشهد منتقل شد و در بیمارستان منتصریه تحت عمل جراحی اهدای عضو قرار گرفت. در اثر انجام این عمل انسان دوستانه کلیه‌های زنده‌یاد مهسا دشتی به دختری شانزده‌ساله ساکن شهرستان باخزر و پسری شانزده‌ساله ساکن مشهد که سال‌ها از نارسایی کلیه رنج می‌بردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد. کبد مرحوم دشتی نیز به کودکی دوازده‌ساله ساکن مشهد پیوند شد.

دکتر ابراهیم خالقی، مسئول واحد فراهم‌آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد این جراحی دوازدهمین عمل اهدای عضو در سال جاری بوده است که به موجب آن ٣کودک نیازمند به عضو از آن بهرمند شده و زندگی دوباره‌ای یافته‌اند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی