کد خبر : 97855
/ 07:44

لات مـات شد

دستگیری متهم سابقه‌داری که با شمشیر پنجتن مشهد را به هم ریخته بود

لات مـات شد

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - صدای مرد شمشیر‌به‌دست اهالی خیابان عرفانی منطقه پنجتن مشهد را بیرون از خانه‌هایشان کشانده بود. افراد زیادی در چهارچوب در حیاط خانه‌هایشان ایستاده بودند و برای تماشای این صحنه دلهره‌آور به بیرون سرک می‌کشیدند. مرد شمشیرکش مدام عربده می‌کشید و در حرف‌هایش یکی‌درمیان به تماشاچیان فحاشی می‌‌کرد. به غیر از نعره‌های دلهره‌آور این نقش منفی، هیچ صدای دیگری در صحنه ترس شنیده نمی‌شد.

رجزخوانی و عربده‌‌کشی‌های این مرد شرور ناگهان در صدای آژیر خودروهای کلانتری پنجتن خفه شد و یکه‌‌تازی‌اش پایان یافت. این مرد که نمی‌خواست خیابان عرفانی ایستگاه آخر شرارت‌هایش باشد به محض دیدن مردان سبزپوش قانون فرار را برقرار ترجیح داد و به سمت خیابان گریخت.

سرتیم گشتی پلیس با مشاهده فرار متهم شمشیر‌به‌دست ابتدا چند اخطار ایست به او داد و وقتی فهمید متهم فکر تسلیم شدن ندارد، با استفاده از قانون به‌کار‌گیری سلاح، دست به قبضه اسلحه خود برد و یک تیر هوایی شلیک کرد. مرد جوان هم که می‌دانست سرعت گلوله‌ها از سرعت گام‌هایش بیشتر است، برای اینکه هدف شلیک بعدی مجریان قانون قرار نگیرد، به دل خانه یکی از اهالی زد و شمشیر‌به‌دست، ضمن تهدید ساکنان بی‌دفاع، آن به پشت بام رفت.

در این لحظه مأموران که با در بسته مواجه شده بودند برای اینکه جلو‌ متهمشان را بگیرند خود را به خیابان مجاور رساندند تا او نتواند از چنگشان بگریزد. در این میان، درخواست نیروی کمکی از بی‌سیم پلیس اعلام شد اما متهم از روی چند پشت بام خود را به یکی از کوچه‌ها رساند و موفق به فرار شد.

مأموران انتظامی ‌دست‌بردارِ این شرور خطرناک نبودند و باید او را تسلیم قانون می‌کردند. برای همین، طی هماهنگی قضایی، تحقیقات دستگیری از همان لحظه آغاز شد.

 

با وجود این افراد، امنیت نداریم

یکی از اهالی محل که مردی سال‌خورده بود به افسر دایره تجسس کلانتری پنجتن گفت: سر و کله این جوان به‌‌تازگی در این محل پیدا شده است. از دست شرارت‌هایش شب و روز نداریم و درگیری‌های او با جوانان دیگر‌ محل، موجی از ناامنی برای اهالی به وجود آورده است.

مرد جوان دیگری هم از این موقعیت استفاده کرد و به پلیس گفت:‌ می‌گویند می‌خواهد از اراذل و اوباش محل ز‌هر چشم بگیرد و خودش را گنده‌لات منطقه جلوه دهد. وجود این افراد برای محله‌ها بسیار خطرناک است. تا موقعی که این افراد در کوچه و خیابان‌ها باشند، زن و بچه‌هایمان امنیت ندارند.

زنی جوان نیز جلو آمد و در میان همه حاضران گفت:‌ چند روزی است که سر و کله این فرد پیدا شده است. هر موقع که فرزندانم از خانه خارج می‌شوند، تا زمان برگشتشان، می‌میرم و زنده می‌شوم. آرامش نداریم و حضور این فرد آسایش را هم از اهالی گرفته است. یک روز دعوا به راه می‌اندازد و یک روز هم معرکه می‌گیرد و به همه‌چیز و همه کس بد و بیراه می‌گوید.

 

به زانو درآمدن متهم در مخفیگاهش

افسر تحقیق پلیس پس از تکمیل تحقیقات میدانی‌ خود به همراه نیروهای دیگر‌ش به کلانتری بازگشت تا با استفاده از سرنخ‌های به‌جامانده، نقشه شناسایی و دستگیری متهم را بچیند. زمانی از گشوده شدن این پرونده در کلانتری پنجتن نگذشته بود که تیم عملیاتی پلیس در اقداماتی اطلاعاتی و میدانی، رد مخفیگاه این شرور خطرناک را در همان محدوده زد‌.

تیم‌های دایره تجسس پس از تکمیل بررسی‌هایشان برای اینکه از مخفیگاه متهم اطمینان حاصل کنند یکی از منابع اطلاعاتی خود را در اطراف محل مستقر کردند. قطعات پازل دستگیری این شرور خطرناک یکی پس از دیگری در صفحه این عملیات کنار همدیگر می‌نشست و مأموران یک قدم به متهم فراری نزدیک‌تر می‌شدند. همه‌‌چیز طبق نقشه و هماهنگی پیش می‌رفت و سرانجام مجریان قانون طی اقدامی غافل‌گیرانه به دل مخفیگاه متهم زدند و قبل از اینکه مرد جوان موفق به فرار شود، او را زمین‌گیر کردند.

رئیس پلیس مشهد که با توجه به حساسیت پرونده، خود، فرماندهی این عملیات را بر عهده گرفته بود روز گذشته در تشریح دیگر ابعاد ماجرا به خبرنگار ما گفت: متهم دستگیر‌شده ٣ روز است ‌از زندان آزاد شده و در منطقه پنجتن اقدام به عربده کشی، ایجاد ناامنی، تهدید و ایجاد نزاع کرده است.

سرهنگ اکبر آقابیگی با اشاره به سابقه‌ کیفری این فرد شرور گفت: این مرد جوان پیش‌تر به دلیل حمل مواد مخدر از نوع شیشه و هروئین، ‌در مشهد دستگیر شده و به زندان افتاده بوده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پرونده، مشخص شد ‌متهم پس از آزادی از زندان به سراغ خانواده‌اش رفته و به خانه پدری‌اش خسارات زیادی وارد کرده است. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه تحقیقات و برخوردهای لازم‌ به مرجع قضایی معرفی شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی