کد خبر : 97952
/ 05:55

نسخه آسیایی با تعویض طلایی

نهمین گل یونس شاکری، 13 ثانیه بعد از ورودش به زمین پدیده را به رؤیا نزدیک‌تر کرد

نسخه آسیایی با تعویض طلایی

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - آخرین دیدار هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال در حالی با پیروزی پدیده شهرخودرو همراه بود که با این برد، نماینده خراسان در فاصله 2 هفته مانده به پایان لیگ برتر فوتبال در آستانه آسیایی شدن قرار گرفت. شاگردان یحیی گل‌محمدی که شب گذشته در ورزشگاه شهدای شهر قدس تهران با تک‌گل یونس شاکری پنجاه‌ودوامتیازی شدند، حالا بالاتر از تراکتورسازی پنجاه‌امتیازی، در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی قرار گرفته‌اند تا فوتبال‌دوستان مشهدی هیجانی باورنکردنی را تجربه کنند. رؤیای آسیایی شدن یک تیم فوتبال از مشهد هیچ‌وقت محقق نشده است و اگر مردان شهرخودرو بتوانند در 2 هفته باقی‌مانده هم نتایج مورد نظر را به دست آورند، می‌توانند برای اولین بار در تاریخ یک تیم فوتبال از مشهد را به آسیا ببرند. اتفاقی که یک بار در سال 84-83 ابومسلم با صعود به فینال جام حذفی در آستانه خلق آن قرار گرفت اما شکست در ضربات پنالتی این رؤیا را از مردم مشهد گرفت.

 

تعویض طلایی، یونس سولشر!

تعویض طلایی یحیی گل‌محمدی و آوردن یونس شاکری به بازی و گل‌زنی او بعد از 13 ثانیه، 3 امتیاز حیاتی را به حساب شهرخودرویی‌ها واریز کرد. پدیده با این پیروزی پنجاه‌ودوامتیازی شد و حالا با صعود به پله چهارم جدول رده‌بندی، در فاصله 2 هفته تا پایان لیگ برتر، در آستانه آسیایی شدن قرار گرفته است. یونس شاکری در فصل جاری 9 بار دروازه حریفان پدیده را باز کرده و نقشی بسزا‌ در موفقیت‌های فصل شهرخودرویی‌ها داشته است، گل‌هایی که به طور مستقیم 16 امتیاز ‌برای پدیده شهرخودرو به ارمغان آورده است. 16 امتیاز از 52 امتیاز که با توجه به زمان حضورش در زمین بسیار استثنایی است.

 

گل‌محمدی: وظیفه ما نتیجه خوب مقابل سپاهان است

سرمربی تیم فوتبال پدیده مشهد پس از برتری مقابل سایپا گفت: نیمه اول بازی تحت تأثیر حساسیت بیش از حد بازی برای ما بود. بازی خوبی ارائه نکردیم و بازی پایاپای و عصبی به نمایش گذاشتیم تا زودتر به گل برسیم. نیمه دوم بهتر شدیم و از نظر ذهنی آماده شدیم ‌۳ امتیاز را بگیریم. وی درباره برنامه‌اش برای فصل آینده ‌اظهار کرد: با باشگاه چند جلسه درباره این موضوع برگزار کردیم تا این تیم شاکله‌اش حفظ شود، و تغییرات کمی خواهیم داشت. با ‌اینکه بسیاری از بازیکنان ‌اولین سال یا دومین سال است که در لیگ برتر بازی می‌کنند، عملکرد خوبی داشتند. برخی از بازیکنان هم قراردادشان تمام است اما بازیکنان ما عاشق این تیم و مشهد هستند و برای ماندن مشکل خاصی نخواهند داشت. سرمربی پدیده در مورد اینکه ‌به قهرمانی فکر می‌کند یا فقط سهمیه آسیایی می‌خواهد خاطرنشان کرد: در 2 بازی باقی‌مانده باید عملکرد خوبی داشته باشیم. مقابل سپاهان در خانه و با ماشین‌سازی در خارج از خانه بازی داریم. ابتدا باید ‌روی عملکرد تیم خودمان متمرکز شویم و بعد به نتایج حریف نگاه کنیم. مهم‌ترین وظیفه ما این است که نتیجه خوبی مقابل سپاهان بگیریم.

 

صادقی: پدیده انگیزه آسیایی داشت

ابراهیم صادقی، سرمربی جدید خودروسازان که بعد از علی دایی روی نیمکت سایپا نشسته است، پس از شکست برابر پدیده گفت: پدیده انگیزه زیادی داشت که سهمیه آسیایی بگیرد و شرایطش خیلی بهتر از ما بود. وی افزود: نیمه اول خیلی خوب کنترلشان کردیم. در نیمه دوم، روی تعویض، بازیکنان ما در یارگیری دچار اشتباه شدند و یار را گم کردند و گل خوردیم. سرمربی جوان سایپا متذکر شد: برای من مهم این بود که بازیکنان با تمام وجود بازی کردند و فقط در یک لحظه تمرکزشان به هم خورد و شکست خوردیم.

 

ارتش 20 هزارتایی در انتظار طوفان زرد

سپاهانی‌های اصفهان یکی از رقبای جدی پدیده در مسیر کسب سهمیه آسیا هستند که بعد از فصل 2010-2011 که به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کردند، در میان هوادارانشان با لقب «طوفان زرد» مشهور شدند، همان لقبی که در جام جهانی 90 به تیم ملی کره‌ شمالی دادند. طوفان زرد فوتبال ایران حالا هفته آینده باید به مشهد بیاید و در ورزشگاه امام رضا رو‌در‌روی شاگردان یحیی گل‌محمدی قرار بگیرد، دیداری که حساسیت آن از یک فینال جام جهانی برای فوتبال‌دوستان مشهدی نباید کمتر باشد. آخرین دیدار خانگی پدیده در لیگ برتر اگر با حمایت بیست هزار نفری ارتش هواداران فوتبال در مشهد همراه شود، بی‌تردید در صورت پیروزی مردان شهرخودرو می‌تواند فصلی تاریخی برای فوتبال شهر رقم بزند. وعده دیدار ارتش بیست‌هزارتایی هواداران پدیده شهرخودرو در حساس‌ترین دیدار فصل برای آن‌ها، شنبه، 21 اردیبهشت، ساعت 21، ورزشگاه امام‌رضا. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی