کد خبر : 97953
/ 05:56

دیپلماسی هوشمند شهری

محمدرضا کلائی در دیدار یو جانگ هیان بر افزایش همکاری ها میان سئول و مشهد برای توسعه زیرساخت های شهر هوشمند تأکید کرد.

دیپلماسی هوشمند شهری

شهرآرا آنلاین - شهردار مشهد دیروز میزبان یوجانگ هیان، سفیر کره جنوبی در ایران، بود تا از گذر روابط دیپلماتیک، تجربه شهرهای هوشمند ژاپن را برای هوشمندسازی شهر امید و زندگی به خدمت بگیرد. محمد رضا کلائی، در این دیدار، به برنامه ریزی مدیریت شهری مشهد در راستای هوشمند شدن این کلان شهر اشاره کرد و این طور گفت: برای تحقق این امر، آماده همکاری با شهرهای سئول و پوسان که در زمینه شهر هوشمند پیشرفت هایی چشمگیر داشته اند هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کلائی افزود: موضوعات ورزشی به ویژه فوتبال و برخی از موضوعات فرهنگی در سال های اخیر ارتباط میان ایرانی ها و کره ای ها را بیشتر کرده است.

شهردار مشهد تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۴ میلیون و ٨٠٠ هزار گردشگر خارجی و بیش از ٢٠ میلیون زائر به مشهد سفر کرده اند. به همین دلیل، مشهد شهری چند فرهنگی است. به همین لحاظ، بیشترین گردشگران خارجی در میان شهرهای دیگر ایران به پایتخت معنوی آن سفر می کنند.کلائی ادامه داد: به دلیل تعداد زیاد زائران و گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند و همچنین اقتصاد قدرتمند مشهد، به نوعی درگاهی به دنیای بیرون است.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه مشهد در حوزه هوشمند سازی یکی از پیشرفته ترین شهرهای ایران است اظهار کرد: در این میان، شهرهای سئول و به ویژه پوسان که از پیشرفت خوبی در هوشمند سازی برخوردارند نیز می توانند همکاری هایی دوجانبه به ویژه در زمینه شهر هوشمند داشته باشند.

وی گفت: بر همین اساس، از ارتباط میان شهرهای سئول و پوسان با شهر مشهد استقبال می کنیم و معتقدیم مشترکات ما آن قدر زیاد است که به دنبال ایجاد کنسولگری کره جنوبی در شهر مشهد باشید.

وی افزود: معتقدم در گام اول و در راستای مباحث شهر هوشمند و در حوزه مدیریت شهری، متخصصان کره ای می توانند تجربیات خود را در اختیار کارشناسان ما بگذارند.

کلائی با بیان اینکه برخی از شهرهای ژاپن به لحاظ جمعیت با شهر مشهد شباهت دارند اضافه کرد: پوسان و مشهد می توانند با هم خواهر خوانده شوند.

وی افزود: ایجاد پرواز مستقیم میان ایران و کره جنوبی بر حضور گردشگران تأثیر زیادی دارد اما آنچه تعیین کننده است علاقه مردم ٢ کشور به سفر به کره جنوبی و ایران است.

سفیر کره جنوبی در ایران هم در این دیدار، برای همکاری با شهرداری مشهد در حوزه شهر هوشمند اعلام آمادگی کرد. یوجانگ هیان افزود: ایران شهرها و مکان های باستانی و دیدنی زیادی همچون مشهد، اصفهان و شیراز دارد اما متأسفانه میان کره جنوبی و ایران پرواز مستقیم وجود ندارد. امیدواریم با برطرف شدن مشکلات، این پرواز برقرار شود.

یوجانگ هیان ادامه داد: سئول و پوسان جزو بهترین شهرهای هوشمند ژاپن هستند و چندی پیش نیز 5G در کره جنوبی به کار گرفته شد. لذا آماده همکاری با مشهد در زمینه شهر هوشمند هستیم.

سفیر کره جنوبی در ایران این را هم گفت که موضوع خواهر خواندگی شهر مشهد با شهر پوسان را که از سوی کلائی پیشنهاد شد پیگیری خواهد کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی