کد خبر : 97978
/ 06:38

چرخ‌دستی هوشمند

شرکت خودروسازی فورد به‌‌دلیل تولید انواع خودروهای هوشمند شهرت دارد، اما این شرکت به‌تازگی چرخ دستی هوشمندی را نیز طراحی کرده که از برخی مشکلات در فروشگاه‌های بزرگ می‌کاهد.

چرخ‌دستی هوشمند

شهرآرا آنلاین - این چرخ‌دستی جدید مجهز به حسگرهایی است که قادر به شناسایی موانع بوده و در صورت نزدیک‌شدن به آن‌ها به طور خودکار چرخ دستی را متوقف می‌کنند. یکی از مزایای استفاده از چنین چرخ‌دستی‌ها کنترل شیطنت کودکان است که با هل‌دادن سریع و شدید چرخ‌های دستی آن‌ها را به قفسه‌ها یا پای دیگر مشتریان می‌کوبند.

سامانه ترمز هوشمند استفاده شده در این چرخ دستی مشابه سامانه مقابله با برخورد خودروهای فورد است. در سامانه یادشده از دوربین و رادار برای مشاهده محیط اطراف و اسکن‌کردن آن استفاده می‌شود. در صورتی که راننده پیام‌های هشدار این سامانه درباره برخورد قریب‌الوقوع با یک مانع را به هر دلیل جدی نگیرد، سامانه یادشده به طور خودکار ترمز را فعال می‌کند.

چرخ‌دستی‌های هوشمند فورد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در صورت رهاشدن در پارکینگ فروشگاه‌های بزرگ نیز جلو برخورد با خودروهای پارک شده را می‌گیرند و در فاصله معینی از آن‌ها توقف می‌کنند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی