• خانه
  • حوادث
  • دردسرهای شایعه بنزین و گاوصندوق‌های قاچاق
کد خبر : 97982
/ 06:46
مروری کوتاه بر ٣پرونده با بیش از ١٠مال‌باخته در مشهد

دردسرهای شایعه بنزین و گاوصندوق‌های قاچاق

دردسرهای شایعه بنزین و گاوصندوق‌های قاچاق

شهرآرا آنلاین - محمدجواد ابوعطا | شایعه بنزین تمام شد، اما دردسرهای نهفته در پس این شایعه همچنان ادامه‌ دارد، تا جایی که شیادان در فضای مجازی توانسته‌اند با استناد به همین شایعه حساب بیش از ١٠شهروند مشهدی را خالی کنند. در پرونده مشابه دیگری کارآگاهان پلیس آگاهی توانستند شیادانی که قصد فروش گاوصندوق‌های قاچاق داشتند، را شناسایی کنند. این‌ها را اگر کناری بگذاریم، بحث کاغذ و رانت‌های آن امروز یک موضوع داغ است، اما نه به داغی آتشی که به جان یک تریلی حامل کاغذ بازیافتی در اطراف مشهد افتاد. با ستون خرده حوادث همراه، باشید.

 

شایعه‌ بنزینی 

شایعه داغ بنزین که مقصران زیادی را می‌توان برای آن برشمرد موجی نگران‌کننده در فضای مجازی ایجاد کرد و عده‌ای شیاد به بهانه ثبت‌نام کارت سوخت و دریافت سهمیه بنزین، افراد را ترغیب به ثبت‌نام در سایت‌های جعلی کردند. آن‌ها با هدایت شهروندان به درگاه‌های جعلی بانکی (فیشینگ) اقدام به سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی شهروندان کرده و حساب آن‌ها را تخلیه کردند. به گفته سرهنگ جهانشیری، رئیس پلیس فتای خراسان‌رضوی، تا کنون بیش از ١٠نفر که به این شیوه مورد کلاهبرداری واقع شده‌اند، اعلام شکایت کرده‌اند. 

135469.jpg

رمزگشایی از گاوصندوق‌های قاچاق

افرادی با وارد کردن گاوصندوق‌های قاچاق، به دنبال مشتریانی هستند که می خواهند مدارک، پول و جواهرات خود را در امنیت کامل در خانه نگهداری کننداما کارآگاهان پلیس آگاهی با شناسایی انبار ذخیره این گاوصندوق‌ها توانستند دست این افراد را رو کنند و ۴۵گاوصندوق قاچاق را از انباری در حاشیه شهر مشهد کشف کنند. در ادامه این مأموریت کارآگاهان با شناسایی یک انبار دیگر موفق به کشف ١٠٠هزار جفت دست‌کش قاچاق شدند در این پرونده‌ها ٢نفر دستگیر شدند. به گفته سرهنگ حسین‌ بیات‌مختاری ارزش ریالی محموله‌های کشف شده ١۵٠میلیون تومان است.

135470.jpg

پنجه انداختن آتش به بار کاغذ 

خودرو تریلی با انبوهی از کاغذهای بازیافتی و کارتن از مشهد به سمت شهرک صنعتی کلات در حرکت بود. راننده مسافت زیادی نرفته بود که با بوق‌های ممتد خودروهای عبوری رو‌به‌رو شد. دقت در آینه او را متوجه خطی از دود در آسمان کرد. با ایستادن خودرو، آتش در میانه بار تریلی زبانه کشید به نحوی که امکان مهار آن با کپسول‌های دستی وجود نداشت. با اعلام حادثه تیم‌هایی از ۴ایستگاه آتش نشانی به محل اعزام شدند. با توجه به اینکه هرلحظه امکان انفجارتریلی وجود داشت آتش‌نشانان این حریق مهیب را مهار و خاموش کردند. است.

 135471.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی