کد خبر : 97984
/ 06:48

نزاع دسته‌جمعی با قمه و اسلحه شکاری

٢ گروه بر سر اختلاف ملکی دعوایی خونین در مشهد به راه انداختند

نزاع دسته‌جمعی با قمه و اسلحه شکاری

شهرآرا آنلاین - مهدی قرآنی - خبر درگیری چند نفر از اهالی روستا با یکدیگر، مثل برق و باد به گوش دیگر اهالی رسید و پای افراد زیادی را به صحنه این درگیری مسلحانه باز کرد. یک طرف دعوا قمه و اسلحه شکاری در دست داشتند و طرف دیگر هم چاقو و اسلحه. از تهدید‌هایشان مشخص بود که هیچ کدام قصد استفاده از این تجهیزات مرگ‌بار را ندارد و تنها برای خودنمایی به میدان آمده‌اند.

درگیری لفظی طرفین ادامه داشت تا اینکه کم‌کم شکل جدی‌تری به خود گرفت و دعواکنندگان را دست‌به‌یقه کرد. مردم هم که جرئت میانجیگری و ریش سفیدی نداشتند به ناچار برای اینکه جلوی بروز خطرات احتمالی گرفته شود، بلافاصله موضوع را به پلیس گزارش کردند.

دعوای اهالی بالا گرفته بود و دیگر جایی برای ماندن نبود چرا که هر آن امکان شلیک تیر یا برخورد قمه و چاقو وجود داشت برای همین تماشاچیان محل را ترک کردند. ترس و وحشت در روستای خوش‌هوا حاکم بود که صدای آژیر خودروهای کلانتری خلق‌آباد مشهد، منطقه را پر کرد.

 

فرار از چنگ قانون

طرفین دعوا که از این حرکت پلیس یکه خورده بودند بلافاصله بار‌و‌بندیلشان را جمع کردند و هر کدام به طرفی گریختند و در این میان عده‌ای از آن‌ها با یک دستگاه خودرو سواری زانتیا پا به فرار گذاشتند.

مأموران کلانتری خلق‌آباد که از پیش رفتار متهمان را پیش‌بینی کرده بودند به دو اکیپ تقسیم شدند گروهی تعدادی از افراد را در کوچه‌های اطراف به دام انداختند و گروهی دیگر نیز به تعقیب خودرو متواری پرداختند.

راننده متواری در مقابل اخطارهای ایست پلیس مقاومت از خود نشان می‌داد و حاضر به تمکین از فرمان آن‌ها نبود که در این لحظه مجریان سبز‌پوش قانون وقتی دریافتند راننده فراری قصد متوقف کردن خودرواش را ندارد با استفاده از قانون به‌کارگیری سلاح دست به قبضه اسلحه برده و چند تیر‌هوایی شلیک کردند.

با شنیده شدن صدای شلیک تیر پلیس متهمان فراری راهی جز تسلیم شدن در مقابل مجریان قانون پیش پایشان نمی‌دیدند چرا که می‌دانستند هدف بعدی گلوله خودرو آن‌هاست و دیر یا زود این فرار خاتمه می‌یابد از این رو برای اینکه جرمشان سنگین‌تر نشود به ناچار تسلیم پلیس شدند.

 

کشف اسلحه و قمه از متهمان

در این عملیات مأموران کلانتری خلق‌آباد موفق شدند ٨متهم را که با قمه، چاقو و اسلحه شکاری به جان یکدیگر افتاده بودند دستگیر کنند. متهمان پس از انتقال به کلانتری و تشکیل پرونده اولیه برای سیر مراحل تحقیقات به مرجع قضایی معرفی شدند.

رئیس پلیس انتظامی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده به خبرنگار ما گفت: متهمان در اظهاراتشان اذعان داشته‌اند که به دلیل اختلاف مالی و مالکیت یک زمین با یکدیگر درگیر شده‌اند.

سرهنگ اکبر آقابیگی بیان کرد که مأموران ما در بازرسی بدن و خودرو متهمان تعداد ٢قبضه قمه، ٧قبضه چاقو و ٢سلاح شکاری به همراه مهمات مربوط را کشف و ضمیمه پرونده آن‌ها کردند.

این مقام انتظامی با اظهار تأسف درباره این نوع پرونده‌ها ادامه داد: بارها به شهروندان توصیه کرده‌ایم که چنانچه با فرد یا افرادی اختلاف مالی و خانوادگی دارند حتما موضوع را از مراجع ذی‌صلاح قانون پیگیری کنند چرا که ورود شخصی به این مشکلات موجب بروز خطراتی نظیر درگیری‌های خونی و یا قتل خواهد شد. آقابیگی در پایان از شهروندان خواست که در صورت مشاهده نزاع‌های خیابانی حتما موضوع را به پلیس گزارش کنند چرا که این اقدام آن‌ها از بروز خطرات احتمالی جلوگیری خواهد کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی