کد خبر : 97992
/ 14:54

پنل های خورشیدی

پنل های خورشیدی

اگر مدعی هستید که در زمره افرادی قرار دارید که با زمان پیش می روید باید به این سوال، پاسخ بدهید که تا کنون به استفاده از پنل های خورشیدی برای تولید برق اندیشیده اید؟جالب است بدانید در دنیا استقبال زیادی از نیروگاه های خورشیدی میشود.مسئله ای که در کشور ما به دلیل پایین بودن تعرفه انرژی برق نه تنها مورد استقبال عموم قرا نگرفته بلکه تا کنون نتوانسته جایگاهی برای خود دست و پا کند.

یک پیشنهاد: هر خانه با توجه به متراژش بایستی به سراغ پنل های خورشیدی مناسب آن فضا برود.معمولا برای مصارف عادی با کولر آبی پنل های 5کیلوواتی و برای منازل دارای کولر گازی پنل های 7 تا 10 کیلوواتی توصیه میشود. عمر این پنل‌ها هم حدود ۲۰ سال است.

خالی از لطف نیست که بدانید: هر پنل خورشیدی که ابعاد دو در یک متر دارد حدودا ۳۰۰ تا ۳۳۰ وات (بسته به نوع پنل) می‌تواند تولید کند. برای یک سیستم ۵ کیلووات (۵۰۰۰ وات) به ۱۶-۱۷ پنل ۳۰۰ واتی نیاز داریم. با احتساب همه هزینه‌های مربوط به یک سیستم خورشیدی (پنل، اینورتر، استراکچر، سیم و کابل، تابلو برق AC و DC، نصب و...) برای هر یک کیلووات حدودا ۸ میلیون تومان با قیمت فعلی (اردیبهشت ۹۸) هزینه در برخواهد داشت.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی