کد خبر : 98074
/ 07:59
ماحصل حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان امسال

پرحاشیه و بی‌نتیجه!

پرسپولیس و استقلال به فاصله کمتر از 2 ساعت، وداع تلخ خود را با رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا ترتیب دادند تا شبی خاکستری برای فوتبال ایران رقم بخورد.

پرحاشیه و بی‌نتیجه!

شهرآرا آنلاین -  پرسپولیس تهران در دیداری که حداقل انتظار می‌رفت با یک پیروزی دلخوش‌کننده و حیثیتی، پاختاکور ازبکستان را شکست دهد، در عین ناباوری، با شکست تاشکند را ترک کرد تا اضطراب و وحشت سرخ‌ها از 2 هفته باقی‌مانده لیگ برتر و مسجل‌ساختن قهرمانی خود، هوش از سر برانکویی که این‌روزها شدیدا تک‌بُعدی شده و به‌هیچ‌عنوان به خود جرئت ریسک نمی‌دهد، ببرد! پرسپولیسی‌ها مدت‌هاست که با همین ترکیب و همین چیدمان در تمامی رقابت‌ها حاضر می‌شوند و عملا تیم شناخته‌شده‌ای برای تمامی رقبای خود هستند! علی علیپوری که آماده نیست و گل‌زنی را فراموش کرده، اما به‌طور‌فیکس در ترکیب اصلی پرسپولیس است، مهدی ترابی مستعدی که در واپسین دقایق فرصت بازی را به دست می‌آورد، سروش رفیعی که حتی شبیه به سایه خود نیست؛ اما همگی در افکار برانکو تثبیت شده‌اند و هیچ تلاشی برای تغییر وضعیت، صورت نمی‌پذیرد و نهایتا به جابه‌جایی سیامک نعمتی اکتفا می‌شود! استقلال هم وضعیتی شبیه به پرسپولیس دارد. آن‌ها نیز شاید به لحاظ مهره‌ای دستانی بازتر نسبت به رقیب خود داشته باشند، اما عملکردشان در مواجهه با روزهای حساس، دقیقا مشابه سرخ‌هاست! تیمی که با وینفرد شفر و فرهاد مجیدی، یک نوع نمایش را ارائه داده و می‌دهد و تصمیمی مبنی‌بر یافتن راه‌حل برون‌رفت از این بحران بزرگ را هم ندارد و به شیوه سنتی تیمش را با تغییر مربی و اخراج بازیکنان، اداره می‌کند. استقلال پس از برکناری شفر، 2 بازی با سرمربیگری فرهاد مجیدی انجام داده که حاصل آن یک پیروزی و یک تساوی بوده است. در این 2 بازی که هر دو خانگی و مقابل استقلال خوزستان و الدحیل قطر بوده‌اند، آمار عجیبی برای آبی‌پوشان پایتخت ثبت شده که نشان می‌دهد مشکلات استقلال فراتر از مسائل فنی است. استقلالی‌ها با اینکه بهترین خط دفاع لیگ برتر را در اختیار دارند، اما مقابل استقلال خوزستان ته‌جدولی، 2 گل دریافت کردند و پس از آن مقابل الدحیل، یک‌بار دروازه‌شان باز شد. نکته نگران‌کننده درباره گل‌هایی که استقلال در مسابقات دریافت کرده، این است که همه گل‌ها بلافاصله پس از گل‌زنی استقلالی‌ها بوده ، اتفاقی که در بازی با الدحیل هم افتاد.

 

قهرمان‌های پرحاشیه تک‌بعدی

پرسپولیس و استقلال چرا نباید توانایی نبرد در 2 جبهه را داشته باشند؟! این یک سؤال بزرگ است که سال‌هاست کسی به آن جرئت جواب‌دادن را نداشته و ندارد! مدافعان و دروازه‌بان‌های استقلال و پرسپولیس، فصلی رؤیایی را پشت‌سر می‌گذارند .این دو تیم در 28 مسابقه این فصل لیگ برتر به‌ترتیب 18‌و 17 کلین‌شیت ثبت کردند.آمار گل خورده 2 تیم هم در فاصله 2 هفته مانده به پایان لیگ به‌ترتیب 12 ‌و 13 گل خورده است؛ یعنی اگر در این 2 هفته گل خورده‌شان به عدد14 نرسد ، رکورد کمترین گل خورده تاریخ لیگ برتر را جابه‌جا می‌کنند.همین بهترین خط دفاع لیگ، در آسیا اصلا آمار قابل‌قبولی را به جای نگذاشته است.

استقلال به‌عنوان بهترین تیم دفاعی این فصل لیگ برتر در همه مسابقات آسیایی‌اش گل خورده است.آبی‌ها در اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا با 3 گل از الدحیل شکست خوردند، سپس در آزادی نتوانستند از گل فرشید باقری محافظت کنند و مقابل العین هم دروازه رحمتی باز شد. استقلال حتی برای ثبت اولین برد آسیایی این فصل هم در مقابل 2 گلی که به الهلال زد، یک بار دروازه‌اش باز شد. در بازی برگشت، استقلال یک گل دیگر هم از حریف دریافت کرد، این‌بار بدون اینکه گلی بزند. شاگردان فرهاد مجیدی در بازی دوشنبه هم بلافاصله بعد از بازکردن دروازه حریف گل خوردند تا بهترین خط دفاع این فصل لیگ برتر، همچنان در حسرت ثبت کلین‌شیت در لیگ قهرمانان آسیا باشد. شرایط برای پرسپولیس هم خیلی بهتر از استقلال نیست. شاگردان برانکو در 4 تا از 5 مسابقه این فصل لیگ قهرمانان آسیا گل خوردند. پرسپولیس در 2 بازی نخست مقابل پاختاکور و السد دروازه‌اش باز شد. پرسپولیس در اولین بازی که گل نخورد، نخستین بردش را هم جشن گرفت. سپس 2 شکست متوالی را تجربه کرد که طبیعتا با دریافت گل همراه بود. احتمالا یکی از دلایل برجسته حذف زودهنگام سرخابی‌ها، آشفتگی دفاعی این 2 تیم و دریافت گل‌ در بیشتر مسابقات لیگ قهرمانان آسیا بود. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی