کد خبر : 98095
/ 08:17

افتتاح ٣ هکتار از پروژه سامان‌دهی جلوخان

هرچند آرامگاه حکیم سخن در طول سال های گذشته با بی مهری های زیادی همراه بود، انگار این موضوع در شرف پایان است و قرار است مدفن فردوسی بزرگ پس از سال ها عاقبت بخیر شود.

افتتاح ٣ هکتار از پروژه سامان‌دهی جلوخان

شهرآرا آنلاین - سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد از افتتاح ۳ هکتار از پروژه سامان دهی جلوخان آرامگاه فردوسی با هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خبر داده و گفته است در پیشخوان این مجموعه که به صورت بوستان طراحی شده آب نما، فضای سبز، محل استراحت، روشنایی، سرویس بهداشتی، مسیر ارتباطی اورژانس و مخزن آبیاری تحت فشار اجرا شده است. 

به گفته خلیل ا... کاظمی، پروژه سامان دهی پیشخوان آرامگاه فردوسی در مجموع ٧ هکتار است که بخش اول آن شامل ورودی اصلی و سایت غربی در حال اجراست. اکنون از ٩٠ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است و طبق برنامه ریزی های انجام شده تا ٢ هفته آینده مصادف با زادروز این شاعر بزرگ آماده بهره برداری خواهد شد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کاظمی اضافه کرد: همچنین در این بخش ١۵ هزار مترمربع سنگ فرش با هماهنگی و تأیید سازمان میراث فرهنگی برای حفظ یکپارچگی و متناسب با فضای آرامگاه فردوسی کار شده است. 

وی با تأکید بر حفظ درختان قدیمی جلوخان آرامگاه فردوسی افزود: در اجرای فضای سبز این محل درختان قدیمی حفظ و تعدادی درخت جدید به آن اضافه و از گونه های گیاهی متناسب با فضا استفاده شده است که تا ٢ هفته دیگر افتتاح خواهد شد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی