کد خبر : 98130
/ 06:19
با هزینه 2 میلیارد تومانی در سال جاری

خانه‌های تاریخی غفوری و کرمانی‌بازسازی می‌شود

خانه‌های تاریخی غفوری و کرمانی که 2 سال پیش از سوی شهرداری منطقه ثامن خریداری شده بودند، امسال با اختصاص ردیف بودجه مرمت و بازسازی می‌شوند.

خانه‌های تاریخی غفوری و کرمانی‌بازسازی می‌شود

شهرآرا آنلاین - منشادی | به گفته علی صابری، معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ثامن در راستای جلوگیری از تخریب و احیای فرهنگ ساختمانی و معماری اسلامی، شهرداری ثامن 2 خانه تاریخی غفوری و کرمانی‌ها را مرمت و بازسازی خواهد کرد.

وی ادامه می‌دهد: خانه تاریخی غفوری با مساحت 600 متر و خانه تاریخی کرمانی‌ها با مساحت 300 متر با پیش‌بینی هزینه 2میلیارد تومانی امسال مرمت و بازسازی می‌شوند.

وی می افزاید: از ابتدای سال تاکنون شناسایی پیمانکار و همچنین طرح نهایی هر دو بنا بررسی شده‌اند.

صابری درباره زمان اجرای طرح می‌گوید: تمام تلاش ما این است که مشکلات و موانع بر سر راه مرمت و بازسازی این دو بنا هرچه زودتر مرتفع شود؛ اما با این حال آغااز اجرای پروژه مرمت و بازسازی این دو بنای تاریخی در نیمه اول سال 98 خواهد بود

معاون برنامه‌ریزی شهرداری منطقه ثامن همچنین با اشاره به محل تأمین بودجه این دو پروژه نیز اظهار می‌کند: بودجه این دو بنا از محل ردیف‌های اعتباری شرکت سازمان بازآفرینی شهری ایران تأمین می‌شود.

وی در پایان صحبت‌هایش به برنامه شهرداری منطقه ثامن در سال جدید برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی اشاره می‌کند و می‌افزاید: یکی از محورهای مهم بودجه امسال شهرداری منطقه ثامن به مرمت و بازسازی و همچنین تملک خانه‌های تاریخی منطقه اختصاص یافته است تا این بناها تعیین تکلیف شوند.

به گفته وی؛ در این راه همراهی و همکاری مالکان این بناها بسیار حائز است؛ چرا که برخی از مالکان با درخواست‌های خارج از عرف، روند تملک را طولانی‌تر می‌کنند.

135679.jpg135678.jpg

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی