کد خبر : 98131
/ 06:21
گشایش نظرگاه جدیدبه سمت حرم مطهر

خیابان شعاعی از کاشانی تا تپل محله افتتاح می‌شود

پس از وعده‌های مختلف که آخرین آن چند روز قبل از عید نوروز بود، خیابان شعاعی رضوان تا چند روز آینده افتتاح می‌شود و زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

خیابان شعاعی از کاشانی تا تپل محله افتتاح می‌شود

شهرآرا آنلاین - ملک خانی | مشاور شهردار و معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن با اعلام این خبر می‌گوید: خیابان شعاعی رضوان با طول 450 و عرض 35 متر ظرف دو، سه روز آینده بازگشایی می‌شود.

سید فرهاد حجازی ادامه می‌دهد: این خیابان از میدان تپل‌محله آغاز شده و تا خیابان کاشانی ادامه خواهد داشت و در واقع راه‌آهن مشهد را به حرم مطهر رضوی متصل می‌کند.

وی می‌افزاید: در چند روز گذشته جدول‌های این خیابان رنگ‌آمیزی و تابلوهای راهنمایی و رانندگینیز در آن نصب شده است.

حجازی در خصوص اینکه قرار بود این خیابان سال گذشته افتتاح شود و زیر بار ترافیکی برود، می‌گوید: بارندگی‌های اخیر باعث شد که در انتهای سال تنها موفق به بازگشایی یک لاین از این خیابان شویم. ضمن اینکه پیمانکار پروژه پیاده‌روهای شرقی و غربی خیابان نیز شناسایی شده‌ است.

مشاور شهردار و معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه ثامن با اشاره به ویژگی‌های خیابان شعاعی رضوان می‌گوید: زیر باند غربی این خیابان یک رشته تونل انرژی به اندازه 5/2 در 5/2 متر است که تمامی کابل‌ها و لوله‌های شرکت‌های خدماتی از داخل این تونل رد خواهد شد.

همچنین 5 تونل عرضی دیگر در این خیابان وجود دارد که خانه‌ها و پروژه‌های اطراف این خیابان را به هم متصل می‌کند.

حجازی با بیان اینکه تملک‌های این خیابان از سال 91 آغاز شده است، اظهار می‌دارد: پروژه خیابان شعاعی رضوان از سال 91 که شهرداری اقدام به تملک خانه‌های اطراف حرم مطهر رضوی کرد، آغاز شده است و در این چند سال مشکلات بی‌شماری برای اجرای این پروژه از سر گذراندیم و به لطف خدا ظرف چند روز آینده این خیابان به بهره‌برداری خواهد رسید و زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

وی در پایان صحبت‌هایش درباره هزینه اجرای این پروژه هم چنین توضیح می‌دهد: هنوز هزینه‌های اجرای این پروژه بررسی نشده؛ چرا که در موقع اجرای این پروژه در طی سال‌های اخیر تغییر و نوسان قیمت‌ها برای تملک ملک‌ها وجود داشته است.

 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی