کد خبر : 98133
/ 06:22
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد خبر داد

پیاده‌راه کردن 2 الی 3 مسیر منتهی به حرم

پیاده‌راه کردن 2 الی 3 مسیر منتهی به حرم

شهرآرا آنلاین - نظامی | با تهیه لایحه تردد پولی در اطراف حرم مطهر از سوی شهرداری که برای کامل شدن، قبل از آمدن در شورا به دست کارشناسان برگشت، حرف از روش‌های دیگر کنترل ترافیک و تردد تعداد خودروها در هسته مرکزی شهر هم به میان آمد. یکی از این روش‌ها پیاده‌راه کردن مسیرهای منتهی به حرم مطهر بود. روشی که کلائی، شهردار مشهد موافقتش با این طرح را در یک جمله خلاصه کرده و پیش‌تر گفته‌بود: « من فکر می‌کنم محیط پیرامون حرم باید پیاده‌مدارتر و آرام‌تر باشد».

حال با برگشت لایحه اخذ عوارض از خودروهای عبوری در اطراف حرم به نزد کارشناسان، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شهر مشهد در توضیح پیاده‌راه کردن مسیرهای منتهی به حرم می‌گوید: اینکه مسیرها پیاده‌راه شود و هیچ‌ خودرویی تردد نکند، امکان‌پذیر نیست.

بهاروند اضافه‌ می‌کند: اینکه چندین کیلومتر در اطراف حرم مطهر تبدیل به پیاده‌راه شود که هیچ خودرویی هم اجازه تردد نداشته باشد، امکان‌پذیر نیست؛ اما می‌توان پیاده‌راه را در محدوده‌ای اجرا کرد.

وی تأکید می‌کند: طبق طرحی که تهیه شده است، عملیاتی کردن 2 یا 3 خیابان پیاده‌محور تا حرم مطهر در نظر گرفته شده است که حتما اجرا می‌شود.

بهاروند در ادامه صحبت‌هایش به 100هزار خودروی که هر روز در معابر منتهی به حرم تردد می‌کنند، اشاره کرده و با تأکید می‌گوید: با نگاهی ساده می‌توان فهمید برای مثال از 10 خودرو در اطراف حرم، 8 مورد آن تک‌سرنشین است و بسیاری از ترددها در شهر اصلا ضروری نیست؛ که باید با پیاده کردن روشی جلو این میزان تردد بالا را گرفت.

آن‌طور که وی می‌گوید، اگر محدودیت عبورومرور لحاظ شود، شهروندان از خودرو شخصی استفاده نمی‌کنند و به همان میزان هم ترافیک و آلودگی در هسته مرکزی شهر کم می‌شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی