کد خبر : 98139
/ 06:33
حاشیه‌های عجیب تنها نماینده صعود کرده ایران در خانه

حمله به ذوبی‌ها در شب باورنکردنی کربلا

درست در شبی که بسیاری از هواداران فوتبال مشغول تماشای شاهکار شاگردان یورگن کلوپ بودند، ذوب‌آهن زیر باران سنگ به مرحله بعدی صعود کرد.

حمله به ذوبی‌ها در شب باورنکردنی کربلا

شهرآرا آنلاین -  در آخرین دیدار تیم‌های ایرانی در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا، تیم ذوب‌آهن در ورزشگاه کربلا روبه‌روی تیم الزورا عراق قرار گرفت تا درنهایت با تساوی 1‌بر1 جواز حضور در مرحله بعد رقابت‌ها را کسب کند؛ دیداری که تا قبل از برگزاری آن تصور افتادن برخی اتفاقات را ابدا نداشتیم و شاید اگر قبل از بازی به ما می‌گفتند هواداران عراقی ممکن است با سنگ و صندلی و اشیای دیگر بر سر بازیکنان ایران بمباران کنند، باور نمی‌کردیم و همه آن‌ها را تخیلاتی واهی می دانستیم؛ اما وقتی در دقیقه3+90 تصاویر آهسته بسیاری که از تلویزیون در حال پخش بود، قطع شد و دوربین به میانه میدان بازگشت و قاسم حدادی‌فر را نقش‌بر‌زمین دیدیم، تازه فهمیدیم که در اصل و در واقعیت همه آن اتفاقات در حال افتادن است. جریان از این قرار بود که یک جیمی‌جامپ برخلاف آن‌هایی که در ایران می‌بینیم، وارد زمین می‌شود تا کمی مطرح شود. قاسم حدادی فر نیز به‌دنبال نگه‌داشتن او بود تا سایر بازیکنان ایرانی از خطر احتمالی در امان باشند؛ اما (باز هم تصویر قطع شد) گویا هوادار عراقی با شیئی که در دست داشت، ضربه‌ای به پشت‌سر قاسم می‌زند و او را نقش‌بر‌زمین می‌کند. نکته عجیب اینجا بود که وقتی دوربین بین هواداران رفت، تعداد زیادی از هواداران حریف را می‌دیدیم که با فشار مضاعفی قصد ورود به زمین داشتند. درعین‌حال میلاد فخرالدینی، بازیکن ذوب‌آهن، عصبانی از اتفاقات پس از پرتاب چند شیء و سنگ و... به سوی خود در زمین، تاب نیاورد و با خون‌سردی کامل جواب هواداران حریف را داد؛ پاسخی که هواداران عراقی را جری‌تر کرد تا آن‌ها حملات خود را تندتر کنند تا داور پیش از اعلام آغاز مجدد بازی، مدافع ایرانی را از زمین اخراج کند. هر آنچه بود، درحالی‌که بازی بیش از 12دقیقه از وقت قانونی را پشت‌سر گذاشته بود، داور باز هم اعلام ادامه بازی کرد و فقط یک حمله ازبین‌رفته الزورا لازم بود تا ابزار حمله تماشاگران به بازیکنان باز هم به چشم بیاید و این‌بار رشید مظاهری با برخورد سنگ به سرش، نقش‌بر‌زمین شد. اما برپا‌شدن او که با چاشنی اغراق نیز توأم بود، باعث شد تا داور بدون ازدست‌رفتن ثانیه‌ای، سوت پایان بازی را به صدا دربیاورد. پس از پایان بازی تجربه اتفاقات بازی باعث شد تا قاسم حدادی‌فر به‌تندی به‌دنبال بازیکنان خود بدود و یکی‌یکی آن‌ها را به‌سمت رختکن هدایت کند و پس از این اتفاق هم اصولا چیز دیگری ندیدیم و تنها می‌توانیم آرزو کنیم همه‌چیز ختم‌به‌خیر شده باشد تا با امتیاز بموقعی که علی‌منصور و شاگردانش از عراق برای ما فرستادند، خوش‌حال از داشتن نماینده‌ای در جمع برترین‌های آسیا باشیم. 

احمد جمشیدی، سخنگوی باشگاه ذوب‌آهن، درباره حواشی ایجاد شده در بازی این تیم برابر الزورا عراق اظهار کرد: ما شهر کربلا را از نظر بعد فرهنگی به عنوان میزبان انتخاب کردیم که از لحاظ روحی باعث تقویت تیم شود و خیلی مسائل دیگر که در هیأت مدیره درباره آن‌ها بحث شد. ساز و کار هم فراهم شد و تعدادی از مسئولان باشگاه هفته گذشته به کربلا رفتند و زمینه سفر را فراهم کردند که بازی خوبی برگزار شود. متأسفانه مشکلاتی پیش آمد که باید موضوع برگزاری بازی با النصر در کربلا را مجدداً بررسی کنیم.

او ادامه داد: این‌طور که به ما اطلاع دادند بعد از بازی هم مشکلات بیشتر بوده است. آقای آذری صبح یک پیام برای هیأت مدیره فرستاد که با توجه به این مسائل و مشکلات و همچنین بازی آینده ما برابر النصر عربستان که قرار است در کربلا برگزار شود، ما باید چه کار کنیم؟

وی ادامه داد: باید زمینه را فراهم کنیم و احتمال تغییر مکان بازی وجود دارد. در این خصوص در جلسه آینده هیأت مدیره تصمیم‌گیری می‌کنیم. احتمال تغییر مکان بازی ما با النصر عربستان زیاد است و احتمالاً بازی را در باشگاه ایرانیان دبی برگزار می‌کنیم که با ما همکاری خیلی خوبی داشتند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی