کد خبر : 98151
/ 06:56

هم‌اندیشی در ساختمان بهار

موانع ساخت‌وساز شهری با حضور استاندار ،شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد بررسی شد

هم‌اندیشی در ساختمان بهار

شهرآرا آنلاین - به‌منظور مدیریت یکپارچه و گره‌گشایی از برخی موانع و مشکلات ساخت‌وساز شهری در مشهد جلسه‌ای با حضور استاندار خراسان رضوی و اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد.

به‌گزارش اداره کل روابط‌عمومی استانداری خراسان رضوی، در این دیدار، مسائلی ازجمله بافت پیرامونی اطراف حرم مطهر، کمربند جنوبی و طرح تفصیلی مشهد مورد بررسی و نقد قرار گرفت.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در حاشیه این جلسه درباره مسائل مطرح‌شده گفت: در این جلسه برخی درخواست‌های شورای اسلامی شهر و شهرداری مشهد به سمع‌ونظر استاندار رسید تا با توجه به انگیزه به‌وجودآمده ناشی از اقدامات اقتصادی ایشان در استان، برخی موانع بر سر راه ساخت‌وساز شهری مشهد، رفع و مسائل مرتبط با سرمایه‌گذاری در شهر مشهد نیز برطرف شود.

وحید قربانی درباره بافت اطراف حرم مطهر رضوی به‌عنوان یکی از مسائل مطرح‌شده در جلسه تصریح کرد: با توجه به اینکه درمورد بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی از گذشته مصوباتی وجود داشته و بر اساس آن سرمایه‌گذاری‌هایی شکل گرفته است و افرادی دارای حقوق مکتسبه شده‌اند، طرح‌های جدید با رعایت حقوق مکتسبه افراد صورت خواهد گرفت؛ لذا قول داده شد که این مسئله پیگیری شده و سرمایه‌گذاری‌های مدنظر از حالت توقف خارج شوند.

وی اضافه کرد: در ادامه جلسه، موانع و مشکلات کمربند جنوبی به استاندار گزارش و بنا شد در قالب یک طرح هماهنگ‌شده با رعایت نکات محیط‌زیستی در دستورکار شهرداری قرار بگیرد.

به گفته مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی در این جلسه مسئله طرح‌های پهنه‌بندی ویژه حریم مشهد مطرح و مقرر شد در چند ماه آینده توسط شهرداری و نظارت راه و شهرسازی اجرایی شود. همچنین بلندمرتبه‌سازی و طرح‌های تفصیلی مشهد هم بررسی شد تا با سرعت بیشتری به نتیجه برسد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی