کد خبر : 98155
/ 07:04

شروع رسمی کارزار انتخابات ٩٨

برنامه‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان تشریح شد

شروع رسمی کارزار انتخابات ٩٨

شهرآرا آنلاین - دیروز هم زمان با ارسال پیامک استانداری خراسان رضوی به خبرنگاران مبنی بر انتصاب حسن جعفری به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، نشست خبری او که تاکنون سرپرستی این حوزه را بر عهده داشته است، درباره یازدهمین دوره انتخابات مجلس و اولین میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان برگزار شد.

به گفته جعفری که سخن گو و رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی نیز هست، استان ما با ۱۲ حوزه انتخابیه و ۱۸ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی در انتخابات دوم اسفندماه نقش آفرینی می کند. 

به گفته او با توجه به رحلت آیت ا... هاشمی شاهرودی، انتخابات میان دوره ای مجلس خبرگان هم برای یک کرسی هم زمان با انتخابات مجلس برگزار می شود.رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با بیان اینکه مدیران وزارت کشور مثل فرمانداران فقط تا پایان فروردین ماه مهلت داشتند برای شرکت در انتخابات مجلس از سمت های خود استعفا کنند افزود: مهلت استعفای داوطلبان دیگر دست کم ۶ ماه قبل از ثبت نام است که با توجه به اعلام برنامه زمان بندی مهلت آن از ۱۰ تا ۱۶ خرداد ماه امسال تعیین شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: تشکیل هیئت های اجرایی از ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه انجام می شود. بر این اساس، سوابق داوطلبان ظرف ۵ روز، یعنی از ۱۰ تا ۲۱ آذر ماه سال جاری، بررسی می شود. 

او با بیان اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان در هیئت های اجرایی پس از پایان مهلت ثبت نام و از ۱۷ تا ۲۶ آذر ماه انجام خواهد شد افزود: ابلاغ رد صلاحیت از سوی فرماندار حوزه انتخابیه در ۲۷ آذر صورت می گیرد. همچنین شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده به هیئت نظارت استان از ۲۸ آذر تا اول دی ماه انجام می شود.

به گفته او، رسیدگی به شکایات داوطلبان ردصلاحیت شده از سوی هیئت نظارت از سوم تا ۲۱ دی ماه انجام شده است و مراتب تأیید یا رد آن ها از سوی فرماندار حوزه انتخابیه نیز از ۲۲ دی تا ۱۱ بهمن ابلاغ می شود. 

جعفری ادامه داد: دریافت شکایت از داوطلبانی که تأیید شده اند اما شورای نگهبان رد صلاحیتشان کرده است از ۱۲ تا ۱۴ بهمن، رسیدگی به شکایت داوطلبان از سوی شورای نگهبان از ۱۵ تا ٢١ بهمن و اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه انتخابیه در ۲۲ بهمن انجام خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: نامزدها ۷ روز یعنی از ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه فرصت تبلیغات انتخاباتی دارند و اول اسفند هم تبلیغات انتخابات نامزدها و طرف داران آن ها ممنوع خواهد بود. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی