کد خبر : 98162
/ 07:14

مشهد؛ آغازگر رویداد حرفه ا ی هنری

سومین دوسالانه مجسمه شهری مشهد را اداره هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد با همکاری انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران برگزار می کند.

مشهد؛ آغازگر رویداد حرفه ا ی هنری

شهرآرا آنلاین -  همکاری ای که به گفته عباس مجیدی، رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران، می تواند دستاوردهای بسیاری برای مشهد و همین طور هنرمندان داشته باشد.

مجیدی که دبیری سومین دوسالانه مجسمه سازی شهری مشهد را نیز برعهده دارد، در نشست هم اندیشی درباره فراخوان و برگزاری سومین دوسالانه مجسمه شهری مشهد در خانه هنرمندان ایران، درباره روند برگزاری آن توضیح داده است: از پاییز١٣٩٧ رایزنی های اولیه برای برگزاری این رویداد و همکاری انجمن صورت گرفت و به دنبال سیاست گذاری های انجام شده، در بهمن سال گذشته، متن فراخوان اطلاع رسانی شد. سپس براساس رزومه هنرمندان، بررسی اولیه را تیم داوران صورت دادند و اکنون هنرمندان راه یافته درحال طراحی برای فضاهای تعریف شده هستند. براساس گفته های این هنرمند، در مرحله دوم داوری با انتخاب نهایی آثار، نمایشگاهی از آثار در مشهد برگزار خواهد شد و ضمن تقدیر از آثار منتخب و اهدای جوایز مطابق آنچه در متن فراخوان اعلام شده است، آثاری نیز برای اجرا در سطح شهر انتخاب خواهد شد. 

مجیدی شهر مشهد را آغازگر برگزاری رویداد هنری از منظر مشارکت حرفه ای هنری و تعاملی اثربخش بین یک نهاد شهری و انجمن معرفی کرده و از تلاش انجمن هنرمندان مجسمه ساز ایران برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد و دستیابی به آثاری ماندگار و از هرسو شایسته خبر داده است.

سومین دوسالانه مجسمه شهری مشهد را استادانی چون کوروش گلناری، اصغر کفشچیان مقدم، کامبیز صبری، سیدامین منصوری و روح ا... شمسی زاده داوری خواهند کرد و آثار برگزیده ٢٠خرداد در نمایشگاهی به نمایش درخواهد آمد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی