• خانه
  • یادداشت
  • دوباره خاطرات من...
کد خبر : 98178
/ 07:53
صفیه رکنی

دوباره خاطرات من...

دوباره خاطرات من...

دوباره خاطرات من...

دوباره یاد یک کلاس، پر از هوای پنجره...

و دست‌های پر ز گچ...

که بر سیاهی لباس تیره‌ام... ستاره می‌شود

به وقت عصرگاه شنبه چهاردهم اردیبهشت‌ماه٩٨، در جوار بارگاه ملکوتی آنکه به عالم آل محمد مشهور است، با نگاهی نو، عطر تعلیم‌وتربیت عرصه میدان شهدا را فرا گرفت و تالار شهر در همایش نکوداشت معلمان منتخب منطقه‌ای شهرستان مشهد با نام «شهریاران دانش» میزبان بزرگان شهر، مدیران دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی، چهره‌های شاخص و برجسته اجتماعی، فرهنگی و سیاسی شد. همه آمده بودند برای تکریم «معلم»، همه آمده بودند تا به نمایندگی از شهروندان مشهدالرضا اعلام کنند معلم را ارج می‌نهند، آمدند تا اعلام کنند ما مفتخریم به اینکه میراث‌دار مکتبی هستیم که پیامبرش با «اقرأ» به پیامبری برگزیده شد و خدایش در قرآن ماندگار به «قلم» سوگند یاد می‌کند و در مضامینش به علم‌آموزی از مهد تا لحد توصیه شده است و امام و پیشوایش خود را عبد و بنده معلم می‌داند... .

بدیهی است ضرورت پیشرفت و توسعه، تبدیل آموزش‌وپرورش به گفتمان غالب و اولویت اول همه برنامه‌هاست تا از این رهگذر آینده کشور به‌واسطه تربیت نسلی توانمند، متعهد و تلاشگر بیمه شود و برهمین‌اساس همه آمدند تا برای اولین‌بار همایشی در این سطح برای نکوداشت مقام معلم، توسط دستگاهی غیر از آموزش‌وپرورش یعنی توسط مدیریت شهری برگزار شود. بی‌شک ارزش برگزاری چنین‌مراسمی گذشته از بازخورد شکلی آن در میان فرهنگیان، بیانگر نگاه رشدمدار اجتماعی‌فرهنگی مدیریت شهری به مقوله تعلیم و تربیت و به‌ویژه معلم به‌عنوان رکن اصلی این نهاد است. دبیرخانه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان مشهد بر خود لازم می‌داند از ریاست محترم شورای آموزش‌وپرورش (معاونت محترم استاندار و فرماندار مشهد) و اعضای این شورا سپاسگزاری کند که با تکیه بر ظرفیت‌های بالای شورای آموزش‌وپرورش یار و همراه تعلیم و تربیت بوده و پیشنهاد برگزاری تجمیعی این مراسم به میزبانی دستگاه‌ها و نهادهایی خارج از آموزش‌وپرورش، با هدف تبدیل تکریم مقام معلم به یک گفتمان همگانی و غالب به‌عنوان یک نیاز اجتماعی را مصوب کردند.

همچنین از شورای اسلامی شهر مشهد که پس از اقدام بی‌نظیرشان در اولین روزهای استقرار در برقرارکردن عوارض آموزشی مصوب در قانون شوراهای آموزش‌وپرورش که به ناحق از این نهاد سلب شده بود، نگاه مثبت و رویکرد توسعه‌مدارشان به جامعه فرهنگیان ثابت شد، به‌خاطر همراهی در برگزاری این همایش سپاسگزاری می‌شود.

و اما تقدیر و سپاس بیکران نثار شهردار محترم و به‌ویژه معاونت محترم فرهنگی‌اجتماعی شهرداری، معاونت اجتماعی این سازمان و همکارانشان در این حوزه که برگزارکنندگان و میزبانان اصلی این همایش بودند و برای اجرای این نکوداشت، بی‌نهایت تلاش کردند و بسیار زحمات متقبل شدند و با این کار نشان دادند که برازنده نام شهرداران و پاسداران شهر هستند، چراکه نیک دریافته‌اند که داشتن شهری آباد، مستلزم گرامی‌داشتن معلمان است تا درس به زیستن بیاموزند شهروندان آینده این شهر را... .

همچنین درود و سپاس خود را تقدیم معلمی می‌کنیم که سکان‌دار تعلیم و تربیت استان خراسان رضوی است، مدیرکل پرتلاش که این هماهنگی‌ها در سایه حمایت‌های ایشان ممکن شد. و خلاصه اینکه سپاس خود را تقدیم می‌داریم محضر همه کسانی که می‌دانند و دریافته‌اند میزان و شاخص توسعه یک جامعه با جایگاه تعلیم و تربیت و معلم سنجیده می‌شود. 

 

مدیر آموزش‌وپرورش ناحیه۴ و دبیر شورای آموزش‌وپرورش مشهد

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی