کد خبر : 98241
/ 00:54
شهردار منطقه3:

ویژه‌برنامه بهار جان‌ها هم‌جوار با بوستان بهار برپا شد

ویژه‌برنامه بهارجان‌ها از نخستین شب ماه مبارک رمضان در حاشیه خیابان رسالت شمالی و هم‌جوار با بوستان بهار در حال برگزاری است.

ویژه‌برنامه بهار جان‌ها هم‌جوار با بوستان بهار برپا شد

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرامحله، مجتبی زمانیان با اعلام این خبر گفت: موضوع اطعام و افطاری دادن به روزه‌داران یکی از سنت‌های دیرین اسلام است که در تمامی ادوار تاریخ اسلام، مورد اهتمام مسلمانان بوده و نه‌نتها در زمان پیامبر اکرم(ص)و ائمه معصومین(ع) رایج بوده، بلکه این سنت حسنه در قرون متمادی همچنان به قوت خود باقی مانده است.

شهردار منطقه3 با اشاره به فضیلت افطاری دادن در ماه رمضان، به بیانات مقام معظم رهبری درباره افطاری ساده پرداخت و تصریح کرد: از جمله سنت‌ها و آیین‌های پسندیده‌ای که در کشور ما نیز رایج شده است، موضوع «افطاری ساده» است که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده و خواستار توجه ویـژه مردم به آن شده‌اند .

وی افزود: بر همین اساس شهرداری مشهد نیز که در سال‌های اخیر با برپایی محافل انس با قرآن در بوستان‌های شهری نقش پررنگی در برافراشتن پرچم قرائت قرآن و مناجات در شهر برعهده داشته است، امسال هم با گستراندن سفره افطاری ساده در معابر محوری شهر، بنا دارد تا سنت افطاری ساده را در بین مردم شهر مشهد رواج دهد.

مجتبی زمانیان حاشیه بولوار رسالت شمالی هم‌جوار با بوستان بهار را محل تعیین شده برای ویژه‌برنامه بهارجان‌ها در منطقه3 اعلام و بیان کرد: با توجه به اینکه ضلع شرقی بوستان بزرگ بهار در سال‌های گذشته میزبان محافل انس با قرآن پرشور برای شهروندان ساکن در محلات دروی، سیس‌آباد و بلال بوده است، تصمیم برآن شد تا با مسدود کردن کندراه هم‌جوار با بوستان بهار که بار ترافیکی چندانی را متحمل نمی‌شود، این سنت حسنه در آنجا اجرا شود.

وی در ادامه با اشاره به دیگر آیتم‌های ویژه‌برنامه بهارجان‌ها در شب‌های ماه مبارک رمضان تصریح کرد: این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشا آغاز می‌شود، پس از صرف افطاری شامل برنامه‌های متنوعی هم‌چون جزء‌خوانی قرآن مجید، مناجات‌خوانی، تواشیح، مسابقات فرهنگی همراه با غرفه کودک و کارآفرینی و خوداشتغالی و بازی‌های ورزشی و محلی می‌شود که می‌تواند در گذراندن ساعاتی دلپذیر برای روزه‌داران حاضر در این مراسم نقش بسزایی را ایفا کند.

شهردار منطقه3 با دعوت از مردم منطقه برای حضور در این مراسم معنوی گفت: از شهروندان عزیز می‌خواهیم تا در این مراسم حضور یابند و علاوه بر رونق بخشیدن به برنامه‌های معنوی ماه مبارک رمضان در ترویج سنت حسنه افطاری ساده نیز مؤثر باشند تا از این دریچه نگاه و نگرش عمومی به تجمل‌گرایی و دوری از فضیلت‌های قرآنی کاهش یابد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی