کد خبر : 98263
/ 05:38

بدشانسی محض

پدیده شهر خودرو در آخرین بازی خانگی خود باز هم درخشید؛ اما سرنوشت آسیایی‌شدن مشهدی‌ها به هفته آخر کشیده شد

بدشانسی محض

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - شب هیجان‌انگیز هفته بیست‌ونهم لیگ برتر فوتبال برای مردان پدیده شهرخودرو با یک تساوی همراه بود. پدیده شهرخودرو که در آخرین دیدار خانگی فصل در ورزشگاه امام‌رضا(ع) به‌مصاف سپاهان اصفهان رفته بود، در شبی که موقعیت‌های مکرر گل‌زنی داشت، پشت سد نفوذناپذیر سنگربان جوان سپاهان متوقف شد تا درنهایت 2 تیم به تساوی یک‌بر‌یک رضایت دهند؛ دیداری که با پنالتی دقیقه4 بر روی حسین مهربان برای شهرخودرویی‌ها، رؤیایی آغاز شد. این پنالتی توسط امین قاسمی‌نژاد به گل تبدیل شد تا قرمزومشکی‌های مشهد خیلی زود مقابل زردهای اصفهانی به گل برسند و با تمرکز بیشتری به کارشان ادامه دهند؛ اما در ادامه بازی و در دقیقه53 بود که سپاهان روی ارسال کرنر توسط علی قربانی تعویض طلایی امیر قلعه‌نویی به گل رسید تا همه‌چیز به تساوی کشیده شود. تساوی که نه به درد پدیده می‌خورد، نه به درد سپاهان.

 

سد نیازمند و دیگر هیچ

اگر از اوت‌دستی‌های عزت‌ا... پورقاز و کرنرهایی که گاه‌وبیگاه زوزه‌کشان عرض محوطه جریمه پدیده شهرخودرو را طی می‌کردند بگذریم، بی‌تردید سپاهان اصفهان هیچ حرفی برای گفتن روی دروازه تیم مشهد نداشت؛ اما در سوی مقابل، موقعیت‌های متعدد گل‌زنی مردان شهرخودرو با واکنش‌های سنگربان جوان سپاهان یکی پس از دیگری از دست رفت. از ضربات حسین مهربان، یونس شاکری، محمد آقاجانپور و سعید صادقی که با مهارهای باورنکردنی دروازه‌بان تیم میهمان همراه بود، بگیرید تا شوت مهلک پای‌چپ امین قاسمی‌نژاد که اگرچه دوربین تلویزیون سیمای خراسان را به هیجان آورد و از دستان پیام نیازمند، گلر محشر سپاهان هم دور ماند، اما این تیرک دروازه بود که مانع فروپاشی سنگر زردهای اصفهانی شد. بی‌تردید پیام نیازمند با واکنش‌های استثنایی خود مرد شماره‌یک میدانی بود که برای نمایش دلپذیر مردان پدیده شهرخودرو از هر زمان دیگری بهتر آراسته شده بود.

 

گل محمدی: بازیکنان من سوپراستار بودند

سرمربی تیم فوتبال در نشست خبری پس از تساوی تیمش مقابل سپاهان در ورزشگاه امام رضا(ع) گفت: به نوبه خودم از تک‌تک اصحاب رسانه که در این یک سال کنار ما بودند، تشکر می‌کنم. سال خوبی را در کنار شما داشتم و از این بابت خوش‌حالم. از هواداران نیز تشکر می‌کنم، زیرا جز خوبی، حمایت و انرژی، از این عزیزان من ندیدم. یحیی گل‌محمدی افزود:از همه مسئولانی که از پدیده شهرخودرو حمایت کردند، تشکر می‌کنم. از شهردار، اعضای شورا، آستان‌قدس، تربیت‌بدنی، اداره کل ورزش و جوانان و... ممنونم. گل‌محمدی در مورد بازی هم اظهار کرد: درخصوص بازی باید بگویم بدون توجه به نام حریف، تمام تلاش خود را کردیم. اگر از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم، بازی را می بردیم. ستاره زمین پیام نیازمند بود و سوپرستاره‌های امروز، بازیکنانم بودند که برای کسب افتخار مشهد، جانانه بازی کردند. سرمربی تیم فوتبال پدیده در مورد بازی آینده و انگیزه های تیمش هم توضیح داد: ۲۹ بازی کردیم و برای هدف بزرگی جنگیدیم. یک بازی خیلی مهم و حیاتی برای ما باقی مانده و هنوز کار ما تمام نشده‌است‌. هنوز به هدف نرسیده‌ایم. در بازی آتی تنها چیزی که برای ما مهم خواهد بود، تلاش برای کسب سهمیه است. سرمربی سابق پرسپولیس و فصل گذشته تراکتورسازی در رابطه با دیدار بعدی برابر ماشین‌سازی هم صحبت کرد و گفت: ماشین‌سازی تیم سرسختی است که توانسته در تهران، پرسپولیس را متوقف کند. امیدوارم در این چند روز ریکاوری خوبی انجام دهیم تا در تبریز نتیجه خوبی بگیریم.

وی تصریح کرد: به بازیکنانم هم گفتم از نظر فوتبالی، سال خوبی را پشت‌سر گذاشتیم. بازیکنانم، بازیکنانی بودند که انگیزه زیادی داشتند و انصافا از خیلی از مشکلات گذشتند و مبارزه کردند. آن‌ها توانستند خود را مدعی قهرمانی نشان دهند. وی افزود: این بچه‌ها قهرمان واقعی لیگ هستند. شاید امتیازی قهرمان نباشیم؛ اما از نظر معرفتی این بازیکنان واقعا قهرمان‌اند. 

 

قلعه‌نویی: باید سه‌چهار گل از پدیده می‌خوردیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری پس از دیدار با پدیده شهرخودرو به تمجید از تیم مشهدی پرداخت و گفت: باید ابتدا راجع به پدیده شهرخودرو صحبت کنم. باید به فوتبال ایران بابت چنین‌تیمی تبریک بگویم. باید با اختلاف سه‌چهارگل از این تیم می‌باختیم. در این فصل، هیچ تیمی به اندازه پدیده شهرخودرو به ما فشار نیاورد. هیچ تیمی به اندازه پدیده لایق قهرمانی نبود. به گل‌محمدی و حمیداوی بابت چنین‌تیمی تبریک می‌گویم. امیرقلعه‌نویی با ادامه تمجید از عملکرد شاگردان گل‌محمدی بیان کرد: آرزوی قلبی‌ام این است که پدیده سهمیه آسیایی بگیرد. به بازیکنانم خسته‌نباشید می‌گویم. امیدوار بودیم در شهر امام رضا(ع) حداقل حرمت ما را حفظ می‌کردند. امروز پیام نیازمند، به اندازه یک فصل زحمات ما را حفظ کرد. به نظرم روی صحنه پنالتی، تصمیم فغانی اشتباه بود. شاید شما چون مشهدی هستید، در مقابل این جمله موضع بگیرید. سرمربی سپاهان درخصوص شانس تیمش برای قهرمانی گفت: از نظر ما بازی با استقلال خوزستان فینال است و نباید دست‌کم‌ بگیریم. راجع به بقیه مسائل باید به خدا توکل کنیم. همه تیم‌ها مطمئنم مردانه بازی خواهندکرد و تارتار هم از این قاعده مستثنا نیست. قلعه‌نویی حرف‌هایش را این‌گونه خاتمه داد: این جوانان بی‌ادعا و این کادر فنی حقشان است که در آسیا حضور داشته‌باشند. امیدوارم این اتفاق رخ دهد.

 

حضور شهردار در رختکن پدیده

شهردار مشهد بعد از بازی در رختکن تیم پدیده شهر خودرو حاضر شد و به بازیکنان و کادر فنی این تیم بابت بازی خوبشان تبریک گفت. مهندس کلائی در جمع آن‌ها گفت: اینکه سپاهانی‌ها از تساوی برابر شما خوش‌حال بودند و بعد از سوت پایان بازی جشن گرفته بودند، ارزش کار شما را نشان می‌دهد. وی افزود: غیر از 10 دقیقه ابتدایی بازی، یک فوتبالی اروپایی را شاهد بودیم. من مطمئن هستم با همین همت و تلاش، کسب 3امتیاز در تبریز و گرفتن سهمیه آسیا دور از دسترس نیست. کلائی خاطرنشان کرد: اگر سپاهان یک ستاره در دروازه داشت، پدیده 11سوپر استار در میدان داشت.

 

آسیا؛ همچنان در رادار

کسب سهمیه آسیایی همچنان در رادار هر 5 تیم مدعی بالای جدول است. سهمیه‌ای که نماینده فوتبال استان از هر زمانی به آن نزدیک‌تر است و برای رسیدن به آن باید هفته آینده در جهنم تبریز میهمان ماشین‌سازانی باشد که این هفته در آزادی مانع پیروزی پرسپولیس و فتح جام هجدهم لیگ برتر شدند. مردان یحیی گل‌محمدی در پایان هفته بیست‌ونهم با 53 امتیاز در مکان چهارم جدول و تراکتورسازان که در مکان پنجم هستند، 51امتیازی در تعقیب سکوی آسیایی آن‌ها هستند و استقلال 54امتیازی و سپاهان 55امتیازی همچنان دردسترس پدیده برای سبقت از آن‌ها و بالاآمدن در جدول. پدیده شهرخودرو برای تحقق رؤیای مردم یک شهر و استان همچنان در رادار آسیایی است؛ راداری که چشم به نبرد هفته پایانی دوخته است؛ پنجشنبه 26 اردیبهشت، تبریز، ساعت21:30، جدال ماشین‌سازی و پدیده شهرخودرو. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی