کد خبر : 98278
/ 06:03

بیداری در «خواب‌گرد»

در «خواب‌گرد» همه‌چیز بین رؤیا و واقعیت شناور شده است تا مخاطب موفق شود مفاهیمی را که در اجتماع به‌دنبالش بوده است، در اینجا با نگاهی دیگر کشف کند.

بیداری در «خواب‌گرد»

شهرآرا آنلاین - امیری| «خواب‌گرد» اولین تجربه کارگردانی امیررضا سیستانی، جوان فعال تئاتر مشهد است که با برداشت آزاد از نمایشنامه خواب‌گرد «نوید ایزدیار» سعی کرده است نگاهی تازه به مسائل و موضوعات روز جامعه بیندازد. این اثر که از ٢٢اردیبهشت روی صحنه تماشاخانه خورشید می‌رود، گرچه با گروهی کم‌تجربه‌تر تولید شده است، می‌تواند زاویه نگاهی متفاوت برای مخاطبان ایجاد کند.

 

﷯ یک درام اجتماعی

کارگردان نمایش «خواب‌گرد» با بیان اینکه این نمایش برداشتی آزاد از نمایشنامه اصلی است، می‌گوید: گرچه در اثر بازنویسی‌شده برخی کاراکترها حذف یا اضافه شدند، داستان اصلی و فضای سوررئال آن تاحدودی حفظ شده است.

به‌گفته سیستانی، نمایش در فضای زیرزمین شکل می‌گیرد و طراحی صحنه و دکور که همگی به رنگ سفید درآمده است، به‌گونه‌ای است که خواب و رؤیا را تداعی می‌کند: «دکور نمایش ما تقریبا سنگین است؛ چراکه ازطرفی قرار است فضای خیابان را نشان دهد و از طرف دیگر در تعویض صحنه، فضا را به یک اتاق زیرزمینی تبدیل کند.»

 

﷯ سفر ذهنی شخصیت اصلی

در «خواب‌گرد» شخصیت اصلی در یک سفر ذهنی، دچار بحران می‌شود و مخاطب را به‌دنبال خود می‌کشاند. به‌گفته کارگردان «‌خواب‌گرد»، این نمایش با پرداختن به موضوعات اجتماعی، بستری فراهم کرده است که مخاطب می‌تواند درگیری‌های روزمره و حتی مسائل اقتصادی خود را در آن مرور کند و به آن‌ها بیندیشد. نمایش خواب‌گرد از امشب ساعت٢٠:٣٠ روی صحنه تماشاخانه خورشید می‌رود و اجرای آن تا پیش از شب‌های قدر ادامه دارد و پس از تعطیلی در شب‌های قدر تا هفت شب دیگر اجرا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تماشای این نمایش، می‌توانند برای رزرو بلیت به سایت مشهدگیشه مراجعه کنند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی