کد خبر : 98281
/ 06:09

دادگاه پدیده امروز برگزار می‌شود

امروز اولین جلسه دادگاه پرونده شرکت پدیده به صورت علنی برگزار می‌شود.

دادگاه پدیده امروز برگزار می‌شود

شهرآرا آنلاین - فروزانفر|  بر اساس آنچه خبرگزاری میزان (رسانه وابسته به دستگاه قضایی) منتشر کرده است، جلسات علنی این دادگاه در قالب دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور از امروز در مشهد برگزار خواهد شد.

سید محمود علیزاده طباطبایی که وکالت تعدادی از سهام‌داران و تعهدنامه‌داران عمده شرکت پدیده را بر عهده دارد، درباره جلسه دادگاه به شهرآرا گفت: ستاد تدبیری که از سوی استانداری مسئولیت رسیدگی به مشکلات شرکت پدیده را داشت، به عنوان قائم‌مقام سهام‌داران طرح دعوا کرده است. به همین دلیل من به عنوان وکیل جمعی از سهام‌داران و تعهدنامه‌داران امکان حضور در جلسه دادگاه را ندارم. علیزاده با اشاره به اینکه در این دادگاه به اتهام متهم اصلی به جرم اخلال در نظام اقتصادی رسیدگی می‌شود، گفت: این پرونده پیچیدگی‌های زیادی دارد و به گروه‌های حسابرسی مختلفی ارجاع شده و حسابرسی‌های دقیق انجام شده است. اکنون اگر میزان تعهدات و بدهی شرکت پدیده بیش از دارایی‌های آن باشد، باید این شرکت ورشکسته اعلام، و مایملک آن بین طلبکاران تقسیم شود. پس از آن باقی‌مانده دارایی‌های این شرکت باید بین سهام‌داران توزیع شود.

وکیل سهام‌داران عمده پدیده افزود: بعید می‌دانم که شرکت پدیده شاندیز مصادره شود. اگر سهام‌داران مدعی واقعی باشند و بخواهند شرکت را اداره کنند، باید اداره امور به آن‌ها واگذار شود، چراکه ستاد تدبیر که اکنون مسئولیت مدیریت این شرکت را بر عهده دارد، در حقیقت وکیل سهام‌داران است.علیزاده ادامه داد: معتقدم دستگاه قضا با حسن نیت وارد این پرونده‌ها می‌شود اما در انتها نتیجه‌ای که مورد انتظار ذی‌نفعان است حاصل نمی‌شود. برای فرد خاطی مجازاتی در نظر گرفته می‌شود اما ذی‌نفعانی که با اعتماد به صدا‌و‌سیما در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده بودند، تکلیفشان روشن نمی‌شود. معتقدم ستاد تدبیر باید تدبیر بیشتری به خرج می‌داد و بهتر بود بیش از آنکه به پرونده بعد امنیتی بدهد، از منظر اقتصادی به آن نگاه می‌کرد تا ذی‌نفعان به خواسته‌هایشان برسند. لازم به ذکر است که پیش از این نیز رئیس کل دادگستری خراسان رضوی از برگزاری دادگاه پرونده موسوم به پدیده خبر داده و گفته بود که پرونده پدیده دارای ٣ متهم اصلی و تعداد زیادی متهم دیگر است که برای رسیدگی به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلال‌گران در نظام اقتصادی ارسال شده است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی