کد خبر : 98369
/ 07:33

حال و هوای رمضان در نمایشگرهای هوشمند

حدود یک‌سال از نصب نمایشگرهای هوشمند در سطح شهر مشهد گذشته است و در این مدت، این نمایشگرها خدمات متنوعی به مردم و مدیریت شهری ارائه کرده‌اند.

حال و هوای رمضان در نمایشگرهای هوشمند

شهرآرا آنلاین -  در ایام ماه رمضان هم این نمایشگرها کاربرد تازه‌ای پیدا کرده‌اند و مناجات و ادعیه پیش و پس‌از اذان و همچنین اذان مغرب را در سطح شهر پخش و علاوه‌بر اطلاع‌رسانی، فضایی معنوی در گوشه‌گوشه شهرمان ایجاد می‌کنند.

محمدجواد رجائیان، مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری، دراین‌باره گفت: از ویژگی‌های برجسته این نمایشگرها، امکان بارگذاری سریع محتوا و اطلاع‌رسانی در زمان‌های خاص است که این قابلیت در روزهای بحرانی بارش‌های بهاری ماه گذشته، به‌خوبی مشهود بود. در‌واقع این حجم از اطلاع‌رسانی در‌صورت استفاده از ابزارهای سنتی، علاوه‌بر نیاز به هزینه فراوان، زمانِ به‌نسبت زیادی می‌طلبید که در عمل می‌توانست اصل اطلاع‌رسانی را مخدوش کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوا، رجائیان با اشاره به لزوم استفاده از فناوری‌‌های مختلف در سطح شهر گفت: با پیشرفت فناوری و هوشمند‌شدن شهرها، هزینه‌کرد در مدل‌های قدیمی تبلیغ و اطلاع‌رسانی به‌مرور منسوخ می‌شود و ابزار جدید، علاوه‌بر در‌اختیار‌گذاشتن امکانات مولتی‌مدیای متنوع، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی محسوسی ایجاد کرده است. در همین راستا تا‌به‌حال ۶۵‌نمایشگر هوشمند در سطح شهر نصب شده‌اند که علاوه‌بر معرفی پروژه‌های هوشمندسازی شهر، در زمان‌های ویژه به‌کمک حوزه فرهنگی و اطلاع‌رسانی شهرداری می‌آیند و نقش مهمی در این حوزه بازی می‌کنند

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی