کد خبر : 98374
/ 07:40

اهدای لبخند در یک پایان غمگین

جدیدترین عمل پیوند عضو در مشهد به ۴بیمار جان دوباره داد

اهدای لبخند در یک پایان غمگین

شهرآرا آنلاین - ابوعطا| بخشندگی در ذات ایرانیان است و از دیرباز به این خصلت انسانی معروف بوده اند. موضوعی که در برهه های مختلف تنها شکل و شمایل آن تغییر کرده، اما از اصل آن کاسته نشده است. نمونه بارز آن در سیل اخیر کشور نمایان شد. وقتی در یک جمله ساده می نویسیم « خانواده ای با اهدای اعضای پیکر یکی از عزیزانشان موافقت کردند» در پس این جمله کوهی از احساسات غلیان کرده وجود دارد، دوراهی سخت تصمیم گیری برای چند صباح بیشتر دیدن عزیزشان یا خداحافظی ابدی. پس وقتی این جمله ساده را می خوانید فکر نکنید که این خانواده کار ساده ای انجام داده اند، چرا که آن ها یکی از سخت ترین تصمیمات زندگی شان را گرفته اند و با این حرکت نیکوکارانه، لبخندهای زیادی را در جامعه کاشته اند، هر چند سهم خودشان غم و اندوه بوده است.

خانواده زمانی، تا به این لحظه آخرین افرادی هستند که این شرایط دشوار را تجربه کرده اند. پدر شصت ویک ساله جلوی چشمشان به ظاهر نفس می کشید و حیات داشت، اما به واقع این تلاشی کوتاه برای یک آغاز ابدی بود. آن ها با مشاوره هایی که از پزشکان مرکز تخصصی پیوند اعضا در بیمارستان منتصریه دریافت کردند، تصمیم خود را گرفتند و با پیوند اعضا به بیماران نیازمند موافقت 

کردند. در همین راستا به گفته دکتر ابراهیم خالقی، مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، کبد مرحوم علی زمانی ، در بیمارستان منتصریه به آقایی سی وچهار ساله ساکن مشهد پیوند شد. قرنیه ها و قسمتی از پوست این مرحوم نیز برای پیوند به بیمارستان های خاتم الانبیا (ص) و بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) ارسال شد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی