کد خبر : 98398
/ 07:46
رییس اداره امور شعب استان خراسان رضوی تشریح کرد:

جزئیاتی از رمز دوم یکبار مصرف

رییس اداره امور شعب استان خراسان رضوی گفت: رمز یکبار مصرف، امنیت خوبی را در حساب مشتریان فراهم می‌کند و با استفاده از آن دیگر نگران نگه‌داشتن رمز خود نیستند.

جزئیاتی از رمز دوم یکبار مصرف

 

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا، حسن مونسان ، در رابطه با جزئیات رمز دوم یکبار مصرف اظهار کرد: رمز یکبار مصرف یا سامانه 60 از سال گذشته رونمایی شده و مشتریان می‌توانند با فعال‌سازی این سامانه در گوشی خود از این آن استفاده کنند.

وی افزود: رمز یکبار مصرف، امنیت خوبی را در حساب مشتریان فراهم می‌کند و با استفاده از آن دیگر نگران  نگه‌داشتن رمز خود نیستند. افراد می‌توانند با هر بار استفاده از کارت‌های بانکی که در خودپرداز تعریف شده با اطمینان خاطر فعالیت‌های مالی و مراودات تجاری خود را انجام دهند و دیگر نگران کلاه‌برداران نباشند.

رییس اداره امور شعب استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این سامانه با توجه به کلاه‌برداری‌های زیادی که اخیرا از حساب افراد انجام می‌شود، راه‌اندازی شده است.

مونسان بیان کرد: برای فعال‌سازی این رمز نیازی نیست که افراد به بانک مراجعه کنند بلکه با انجام دادن مراحل اولیه ثبت نام در سامانه بانک با استفاده از گوشی همراه خود می‌توانند در عرض چند ثانیه رمز یکبار مصرف خود را ایجاد کنند.

وی در رابطه با سامانه بام اضافه کرد: سامانه بام، سامانه بسیار پیچیده‌ای است که به جرات می‌توان گفت امروز در برخی از کشورهای پیشرفته اروپایی این سامانه اجرا نشده است. سامانه بام بسیار دیجیتال و هوشمند بوده و همراه با آپشن‌های زیادی برای اشخاص حقیقی، حقوقی و شرکتی‌ها است و می‌توان با استفاده از آن تمامی مراودات مالی، دریافت صورت حساب و حتی تمکن مالی را با استفاده از گوشی تلفن همراه انجام داد.

رییس اداره امور شعب استان خراسان رضوی تصریح کرد: امروز یکی از معضلات بزرگی که در استانداری در حال پیگیری آن هستیم، مراجعه به شعب بانک است زیرا دارای هزینه‌ ایاب ذهاب، سوخت، آلودگی ترافیک و زیست محیطی است و با استفاده از سامانه‌هایی همچون بام می‌توان بدون مراجعه به بانک و اتلاف وقت و هزینه تمامی فعالیت‌های بانکی را انجام داد.

مونسان عنوان کرد: تنها برداشت وجوه نقد با استفاده از این سامانه امکان‌پذیر نیست که امروزه با توجه به بانکداری الکترونیک، تمامی مراودات به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و استفاده از وجوه نقد روز به روز کاهش پیدا می‌کند 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی