کد خبر : 98409
/ 09:07

میزبانی فینال بعد از 14 سال

زمزمه‌های برگزاری دیدار پایانی جام حذفی در ورزشگاه امام‌رضا(ع) به جای ورزشگاه اروندان خرمشهر جدی شد

میزبانی فینال بعد از 14 سال

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - همه چیز از مصاحبه سعید فتاحی، رئیس سازمان لیگ فوتبال کشور آغاز شد، جایی که فتاحی با قطعیت اعلام کرد فینال جام حذفی فوتبال کشور بر خلاف 3 سال گذشته، امسال در خرمشهر برگزار نمی‌شود. همین کافی بود تا بار دیگر زمزمه‌های برگزاری این دیدار حساس در شهرهای مختلف مطرح شود، گمانه‌زنی‌هایی که این روزها بیشتر به سمت و سوی ورزشگاه شیک شهر مشهد می‌چرخد و گویا ورزشگاه امام‌رضا به عنوان یکی از جدی‌ترین و وسوسه‌انگیزترین گزینه‌های برگزاری دیدار فینال حذفی مطرح است، ورزشگاهی که بعد از آنکه ترس مسئولان برای برگزاری دیدارهای بزرگ در آن ریخت، اکنون با میزبانی شایسته از 2 بازی خانگی آخر پدیده شهرخودرو در لیگ برتر فوتبال مقابل استقلال و سپاهان و چالش حضور ارتش بیست‌هزارنفری هواداران در مرکز شهر، می‌تواند گزینه مناسبی برای مسئولان سازمان لیگ و برگزاری فینال جام حذفی فوتبال کشور باشد.

 

جام در خرمشهر بی‌جام!

برگزاری مسابقات فینال جام حذفی در خرمشهر، اگرچه در نفس مطلب بسیار مبارک می‌نمود، حقیقت آن بود که از همان سال اول برگزاری مشکلات زیادی مانع تحقق رؤیای لذت فوتبالی در این ورزشگاه می‌شد. از نور غیراستاندارد و کورکننده ورزشگاه بگیرید تا کیفیت نازل زمین چمن و گرمای وحشتناک خوزستان در سومین ماه فصل بهار. تمام این کمبودها و ایرادها از همان سال اول، اعتراض فینالیست‌های حذفی از سال 94 تا 97 را برانگیخت، اعتراضاتی که هر سال با وعده اصلاح از سوی سازمان لیگ به سال دیگر موکول می‌شد تا دست آخر فدراسیون‌نشینان هم بر ناتوانی خرمشهر برای برگزاری دیدار فینال جام حذفی صحه بگذارند و تصمیم بگیرند فینال 97-98 را در جایی جز خرمشهر برگزار کنند.

 

وعده تاج‌ برای تاج‌گذاری میزبانی مشهد

مشهد از روز افتتاح ورزشگاه شیک شهر در کانون توجه رسانه‌ها و اهالی ورزش برای قبول میزبانی‌های بزرگ بود، چه وقتی کی‌روش برای سفر تبلیغاتی‌اش با بانک مورد نظر به مشهد آمد و همه خیال کردند می‌خواهد وضعیت میزبانی ورزشگاه امام‌رضا را برای دیدارهای تدارکاتی تیم ملی بسنجد و چه وقتی مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال، به مشهدی‌ها قول آوردن بازی‌های بین‌المللی به این ورزشگاه را داد، وعده‌ای که در زمان حضور کی‌روش در تیم ملی با وجود فشار زیاد رسانه‌ها هیچ‌گاه عملی نشد اما گویا اکنون فرصت مناسبی است تا مشهد در کانون توجه فوتبال کشور قرار بگیرد.

 

الماس بی‌رقیب شرق کشور

ورزشگاه امام‌رضا برای میزبانی فینال جام حذفی، بی‌رقیب نیست. ورزشگاه شهدای اهواز یا همان ‌«فولاد آره‌نا» ‌می‌تواند رقیب مشهدی‌ها باشد اما چند نکته باعث می‌شود ‌ورزشگاه امام‌رضا برای میزبانی فینال جام حذفی، بیش از ورزشگاه اهواز شانس داشته باشد: نخست اینکه ورزشگاه امام‌رضا در شهر مشهد و در جوار بارگاه امام هشتم(ع) است و تیم‌ها برای سفر به مشهد و زیارت حرم مطهر رضوی راغب‌تر‌ند. نکته دوم شرایط آب‌و‌هوایی متفاوت مشهد و اهواز در این فصل است که باز فینالیست‌ها را به حضور در مشهد ترغیب می‌کند و بالاخره سومین مسئله ‌آن است که تا زمان نگارش این مطلب خبری مبنی بر علاقه «فولاد آره‌نا» برای میزبانی فینال جام حذفی در اهواز منتشر نشده و درخواستی وجود نداشته است.

 

هاشمی جواهری: برای میزبانی جام حذفی کاملا آماده‌ایم

از ورزشگاه شیک شهر خبر می‌رسد ‌همه‌چیز برای میزبانی یک فینال داغ حذفی آماده است. هاشمی جواهری، مدیرکل تربیت بدنی آستان قدس رضوی، در این خصوص گفت: ‌هیچ مشکلی برای برگزاری فینال جام حذفی فوتبال نداریم. او اضافه کرد: ورزشگاه امام‌رضا از همه نظر شرایط مناسب برای برگزاری دیدار فینال حذفی و میزبانی از مسابقه بزرگ دیگری را دارد و ما خوشحال می‌شویم که میزبان این بازی مهم باشیم.‌ جواهری تصریح کرد: ‌با وجود این، باید دید نهادهای امنیتی و شورای تأمین چه دستوری در این خصوص خواهند داد و نظرشان چیست.

 

اصولی: به دنبال میزبانی فینال حذفی خواهیم بود

رئیس جدید هیئت فوتبال خراسان رضوی که هنوز مهر حضورش در این مسند خشک نشده است در خصوص زمزمه‌های میزبانی فینال جام حذفی گفت: ‌صحبت‌هایی با تاج بعد از مجمع انجام دادم و ایشان هم قرار شد پیگیری‌هایی ‌بکنند ولی به هر حال برای برگزاری این بازی متغیرهای زیادی هستند که باید در کنار یکدیگر قرار بگیرند. موافقت شورای تأمین هم از جمله مهم‌ترین آن‌هاست.‌ وی افزود: ‌‌این اشتیاق برای برگزاری فینال جام حذفی در مشهد وجود دارد و خوشبختانه ما زیر‌ساخت خوبی چون ورزشگاه امام‌رضا را هم داریم و با ‌برگزاری این مسابقه در مشهد موافقیم.‌‌ اصولی با اشاره به دستاوردهایی که میزبانی فینال جام حذفی می‌تواند برای فوتبال مشهد به همراه داشته باشد اظهار کرد: میزبانی از این بازی فرصت اصلاح روابط بین‌بخشی را به ما می‌دهد و از طرفی، تمام توجهات در سطح ملی به مشهد جلب می‌شود. ما در سال پیش رو به امید خدا و با آسیایی شدن پدیده شهرخودرو باید میزبانی‌های بین‌المللی در مشهد داشته باشیم و میزبانی از فینال جام حذفی می‌تواند زمینه‌ساز آن میزبانی‌ها و کسب تجربه برای رویدادهای بین‌المللی باشد که ان‌شاءا... در مشهد برگزار خواهد شد.‌ وی خاطرنشان کرد: ‌از طرفی دیگر، میزبانی فینال جام حذفی می‌تواند آورده‌های خوبی از نظر برندینگ هم برای فوتبال مشهد در سطح ملی داشته باشد.

 

میزبانی در انتظار تصمیم عادلانه

میزبانی از 2 بازی پدیده شهرخودرو با استقلال و سپاهان و حضور بیست‌هزارنفری هواداران با کمترین مشکل، نشان می‌دهد مشهد می‌تواند با بهره‌مندی از امکانات موجود و هدایت نهادهای امنیتی و تأمین امنیت این بازی از سوی شورای تأمین میزبان این رویداد بزرگ باشد چنان‌که پیش از این و در سال 84 میزبان فینال ابومسلم و صبا در ورزشگاه ثامن‌الائمه بود. باید دید در شرایط کنونی سازمان لیگ فدراسیون فوتبال در این باره چه تصمیمی می‌گیرد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی