کد خبر : 98424
/ 09:26

صدا‌و‌سیما پدیده روز دوم دادگاه «پدیده»

دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت پدیده برگزار شد

صدا‌و‌سیما پدیده روز دوم دادگاه «پدیده»

شهرآرا آنلاین - روز گذشته دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

به گزارش میزان، قاضی منصوری در این جلسه از نماینده ستاد تدبیر مستقر در استانداری خراسان رضوی، نماینده سازمان امور اراضی کشور و سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی خواست تا به بیان مطالب خود بپردازند. رعایت نکردن الزامات قانونی، توجه نکردن به تذکرات قانونی صادر‌شده از سوی سازمان‌های مسئول، دریافت نکردن تمام مجوز‌های لازم قانونی، رعایت نکردن حقوق سهام‌داران، تبلیغات گسترده و اغواگرانه که منجر به بروز مشکلات متعدد برای شهروندان و سهام‌داران شده، تمکین نکردن درمورد تعهدات داده‌شده، ارائه دلایل غیر واقعی و واهی برای توجیه اقدامات خلاف قانون، تغییر گسترده کاربری اراضی، رعایت نکردن حقوق بیت‌المال و... از مواردی است که توسط نمایندگان ستاد تدبیر استانداری خراسان رضوی، سازمان جهاد کشاورزی استان و سازمان امور اراضی کشور به عنوان بخشی از تخلفات متهمان پرونده شرکت پدیده شاندیز در صحن علنی دادگاه مطرح شد. پس از بیان تخلفات متعدد متهمان توسط چندتن از نمایندگان ادارات و سازمان‌ها، رئیس دادگاه از نماینده سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و یکی از نمایندگان جمعی از شکات حاضر در جلسه خواست تا به بیان مطالب و شکایت خود بپردازند.

یکی از مالباختگان پس از قرار گرفتن در جایگاه شکات ضمن قدردانی از اقدامات قوه قضائیه در خصوص احقاق حقوق سهام‌داران شرکت پدیده گفت: جمع زیادی از مردم تحت‌تأثیر تبلیغات گسترده رسانه‌ها قرار گرفتند و بر اساس اعتمادی که پیدا کردند در این پروژه، سرمایه‌گذاری کردند.

پس از استماع سخنان چند‌تن دیگر از نمایندگان شکات در صحن علنی جلسه، حساب‌رس ویژه پرونده، به ارائه گزارشی از نحوه تخلفات صورت‌پذیرفته توسط مسئولان شرکت پدیده پرداخت. در این هنگام قاضی منصوری با اشاره به تبلیغات گسترده رسانه‌ها در خصوص این شرکت، از نماینده صدا‌و‌سیمای جمهوری اسلامی ایران خواست تا در راستای مطالب بیان‌شده توسط نمایندگان شکات و سهام‌داران، توضیحات خود را ارائه کند.

براین‌اساس نماینده صدا‌و‌سیما با تشریح روند پخش آگهی‌های بازرگانی در صدا‌و‌سیما گفت: اقدامات این سازمان در این زمینه طبق قانون صورت پذیرفته و پس از صدور دستور توقف تبلیغات این شرکت توسط مقام قضایی از طریق صدا‌و‌سیما، تبلیغات موصوف متوقف شده است. قاضی منصوری از دفتر دادگاه خواست تا لوایح و عریضه‌های تمامی شکاتی را که به علت محدودیت فضا در صحن جلسه حضور ندارند دریافت و ثبت کند تا برای حفظ حقوق سهام‌داران توسط دستگاه قضایی مورد رسیدگی قرار گیرد.

پس از طرح شکایت چند‌تن دیگر از نمایندگان شکات و سهام‌داران در صحن علنی دادگاه، قاضی منصوری از مدیرعامل فعلی شرکت پدیده خواست تا شرایط فعلی این شرکت را تشریح کند.

براین‌اساس انتظاری، مدیرعامل فعلی شرکت پدیده، گفت: پس از تغییرات مدیریتی و حضور ما در این شرکت، تلاش فراوانی برای برطرف شدن مشکلات موجود صورت پذیرفته است. در این مدت به دنبال کسب مجوز‌های قانونی لازم و برطرف کردن موانع برای ادامه فعالیت پروژه‌های این شرکت بودیم، بنابراین در این خصوص اقدامات خوبی انجام شده و اقدامات دیگری نیز در دست اجراست، درعین‌حال نوسانات اقتصادی موجب شد امکان عمل به برخی تعهدات وجود نداشته باشد. از سویی به دنبال شفاف‌سازی فعالیت‌ها، دارایی‌ها و تعهدات شرکت پدیده بودیم، هر‌چند تا رسیدن به شرایط ایده‌آل و استاندارد فاصله داریم. قاضی منصوری ادامه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده را به صبح امروز موکول کرد.

روز یکشنبه اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده برگزار شد. در اولین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده موسوم به شرکت پدیده قاضی منصوری به روند رسیدگی به تخلفات متهمان این پرونده اشاره کرد و گفت: پرونده اکنون ۲۲ متهم و بیش از ۱۰۰ جلد دارد و پیگیری‌های قانونی در خصوص تخلفات احتمالی برخی مسئولان که در انجام وظایف خود قصور داشته‌اند مفتوح است و از دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی می‌خواهیم که در راستای احقاق حقوق عامه تمامی اقدامات لازم را به انجام برسانند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی