کد خبر : 98433
/ 09:41

هندوانه‌روی میز ٩٠

حکایت غریب میز برنامه نود که عکس آن در بساط یک هندوانه‌فروش حسابی خبرساز شد

هندوانه‌روی میز ٩٠

شهرآرا آنلاین - ایمان فروزان‌نیا -  تقریبا نیمه فروردین بود. خیلی‌ها خوش‌بین بودند که در ایام عید با فشار رسانه‌ها و درخواست‌های مردم، دعوای بین عادل فردوسی‌پور و مدیران سیما ختم‌به‌خیر شده باشد. هنوز خیلی‌ها امید داشتند که دوشنبه شب نود پخش خواهد شد. امید داشتند تا لحظه‌ای که عکسی از جمع شدن دکور برنامه نود در فضای مجازی پخش شد. امید داشتند تا زمانی که فهمیدند نه تنها عادل که حتی میز و صندلی‌های برنامه‌اش هم دیگر جایی در شبکه٣ نخواهند داشت. حالا و با گذشت حدود ۴٠روز از آن ماجراها دوباره دکور برنامه نود خبر‌ساز شد. میز دوست‌داشتنی عادل سر از بساط یک هندوانه‌فروش درآورده است.

 

دکور نود در رباط کریم

ماجرا از جلد روزنامه ورزشی گل شروع شد. گل در جلد دیروزش عکسی تلخ برای هواداران فوتبال و نود منتشر کرد. عکسی از میز عادل در برنامه نود که حالا کلمات «هندوانه» و «به شرط چاقو» در دو طرف آن نوشته شده است و تبدیل به بساط هندوانه‌فروشی در رباط کریم تهران شده است. هم‌زمان با انتشار تصویر جلد گل، این روزنامه ویدئویی هم در فضای مجازی منتشر کرد که میز نود را در انباری خارج از شهر نشان می‌داد. در این فیلم سی‌ثانیه‌ای فردی که ویدئو را ضبط کرده است توضیح می‌دهد که به طور تصادفی این میز را در بساط یک هندوانه‌فروش در رباط کریم دیده است. بعد از پرس‌و‌جو متوجه شده که هندوانه‌فروش این میز را از ضایعات‌فروشی صدا و سیما خریده است و برای کارش به کنار خیابان آورده است. فیلم‌بردار میز را از هندوانه‌فروش می‌خرد و به محل دیگری می‌برد تا به ادعای خودش آن را دوباره به حال و روز اولش برگرداند.

 

رفتن عادل به شرط چاقو

انتشار این عکس و فیلم موجی از واکنش‌ها را در فضای مجازی به دنبال داشت. اولین واکنش هم مربوط به سردبیر روزنامه گل بود که با انتشار ویدئوی مربوط در صفحه اینستاگرامش نوشت: «طعنه‌آمیز است. میزی که زمانی محکمه عدالت بود و ترازوی فوتبال روی آن قرار داشت، هنوز هم معیار سنجش است اما این‌بار برای هندوانه. عادل جارو شد و میزش را هم اوراقچی‌ها وسط جاده رباط کریم فروختند تا اثری از آثارش باقی نماند... روی این میز نوشته شده «به شرط چاقو» پیغامی روشن و واضح که جایی برای اضافه‌گویی در کپشن هم نمی‌گذارد.» برخی سلبریتی‌ها مثل پرویز پرستویی هم به این ماجرا واکنش نشان دادند، او در اینستاگرامش نوشت: «ملالی نیست چون این میز باز هم به دست مردم رسیده و بدون شک از آن خوب نگهداری خواهد شد». کاربران زیادی در اینستاگرام و توئیتر از جای خالی عادل نوشتند و بد سلیقگی مدیران صدا و سیما و اینکه تلویزیون به نظر مخاطبانش احترام نمی‌گذارد. حتی عده‌ای دعا کرده بودند باعث و بانی چنین اتفاقی خودش هندوانه‌فروش شود.

 

حراج میز صد‌میلیونی 

در ماجرای فروخته شدن میز برنامه نود، چند نکته عجیب وجود دارد. اول اینکه طبق آنچه در اخبار به نقل از اطرافیان عادل فردوسی‌پور آمده است، ارزش این میز حدود ١٠٠میلیون تومان بوده است. دوم اینکه صدا و سیما همیشه میزها و ضایعات دکورهایش را به انبار دکور که در طبقه همکف ساختمان پخش قرار دارد منتقل می‌کند، اما میز صدمیلیون تومانی نود به قیمتی نازل در رباط کریم به فروش رسیده است. انگار مدیران شبکه٣ دوست داشتند هیچ اثری از آثار عادل فردوسی‌پور و برنامه‌اش در صدا و سیما نماند. البته چنین حیف و میل کردن‌هایی در مورد دکور برنامه‌های تلویزیونی که با هزینه‌های بالا ساخته شده‌اند اتفاق جدیدی نیست. میز صد‌میلیونی عادل که سهل است، تلویزیون قبلا دکورهای میلیاردی مثل دکور سریال یوسف پیامبر را پس از ساخت با خاک یکسان کرده است. نمی‌دانم شاید شنیده باشید که دکور سریال‌هایی مثل افسانه جومونگ در کره جنوبی به جاذبه‌ای گردشگری تبدیل شده است. میز عادل هم می‌توانست سال‌ها بعد از موزه‌های فوتبال یا برنامه‌های ورزشی دیگر راوی تاریخ فوتبال در صدا و سیما باشد، ولی انگار مدیران سیما ترجیح داده‌اند آن را در بساط یک هندوانه‌فروش ببینند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی