کد خبر : 98435
/ 09:44

بیمه در برابر‌ آدم فضایی‌ها

همه‌ ما از اهمیت بیمه‌‌ ماشین، منازل مسکونی یا بیمه‌‌ سلامت آگاهی داریم. اما آیا می‌دانستید در دنیا انواع دیگری از بیمه نیز وجود دارند

بیمه در برابر‌ آدم فضایی‌ها

شهرآرا آنلاین - هدی جاودانی | همه‌ ما از اهمیت بیمه‌‌ ماشین، منازل مسکونی یا بیمه‌‌ سلامت آگاهی داریم. اما آیا می‌دانستید در دنیا انواع دیگری از بیمه نیز وجود دارند که ‌می‌توانند چیزهای بسیاری را تحت پوشش خود قرار دهند؟ اگر‌چه این نوع از بیمه‌ها عجیب و غیرمعمول به نظر می‌آیند، در سراسر دنیا افراد بسیاری هستند که از آن‌ها استفاده می‌کنند.

 

بیمه‌ مراسم ازدواج

هنگامی‌که در گیر‌ودار برنامه‌ریزی برای مراسم ازدواج خود هستید، ممکن است نگران هر‌گونه پیشامد احتمالی و به‌هم‌خوردن جشن خود باشید. طبیعتاً در‌صورت بروز هر اتفاق ناگواری، این شما هستید که باید هزینه‌ به‌هم‌خوردن عروسی و متعلقات آن را بپردازید. اما برای آنکه سرمایه‌ای که صرف مراسم عروسی‌تان کرده‌اید به شما بازگردد، می‌توانید از گزینه‌ای به نام «بیمه‌ مراسم ازدواج» استفاده کنید. در‌صورتی‌که یکی از مهمانان‌ شما در مراسم آسیبی ببیند، با استفاده از این بیمه می‌توانید او را تحت پوشش قرار دهید. همچنین اگر عروسی شما به دلایل ناگواری لغو شد، می‌توانید هزینه‌ جشن خود، اعم از کیک عروسی یا اجاره‌ ماشین را با این بیمه بپردازید.

 

بیمه‌ آدم‌ربایی

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید و نگران امنیت خود هستید، می‌توانید با استفاده از بیمه‌ آدم‌ربایی، دزدی یا اخاذی، از هر گونه آسیب احتمالی به خود جلوگیری کنید. این بیمه هزینه‌های مربوط‌به چنین حوادث ناگواری را به شما بازمی‌گرداند. در سراسر دنیا ارگان‌ها و سازمان‌های مختلفی ممکن است به خرید این نوع از بیمه برای محافظت از کارکنان کلیدی و مهم خود روی بیاورند. همچنین افراد ثروتمند و مشهوری که جان خود را در خطر می‌بینند، می‌توانند خود یا هر یک از اعضای خانواده‌ خود را تحت پوشش این نوع از بیمه قرار دهند.

 

بیمه‌ اعضای بدن

اگر درآمد شما وابسته به عملکرد هر یک از اعضای بدنتان باشد، می‌توانید آن عضو از بدن خود را بیمه کنید. به‌طور مثال یک فوتبالیست می‌تواند هر یک از پاهای خود را تحت پوشش این بیمه قرار دهد. درصورت بروز هر‌گونه تصادف و آسیب به عضو بدن شما، می‌توانید تحت پوشش این بیمه قرار گیرید. افراد مشهور بسیاری، به اقتضای کار خود، قسمت‌های مختلفی از اعضای بدنشان را در‌ازای میلیون‌ها دلار بیمه کرده‌اند؛ تمام زندگی حرفه‌ای ایگون رونِی، منتقد غذای بریتانیایی، به حس چشایی او وابسته است. ازآنجایی‌که ممکن است با خوردن غذایی خیلی تند، حس چشایی در افراد از بین برود، رونِی با پرداخت مبلغی در حدود 400هزار دلار، زبان خود را بیمه کرده است تا در‌صورت بروز هر‌گونه مشکل، از امنیت مالی برخوردار باشد.

 

بیمه‌ گیاهان

بیمه‌ مسکن شما ممکن است تنها آسیب‌هایی را که بر‌اثر آتش‌سوزی، خرابکاری یا سوانح دیگر به ساختمان خانه یا محوطه‌ اطراف آن، وارد شده است، تحت پوشش قرار دهد. از طرف دیگر پوشش بیمه به میزان مبلغ پرداختی شما بستگی دارد. علاوه‌بر‌این، سیاست‌های شرکت‌های بیمه با یکدیگر متفاوت است و برخی از آن‌ها ممکن است محوطه‌ فضای سبز اطراف خانه‌ شما را تحت پوشش قرار ندهد. بنابراین اگر در خانه‌ خود از گیاهان ارزشمند و گران‌قیمتی نگهداری می‌کنید، می‌توانید آن‌ها را از این طریق بیمه کنید. همچنین با استفاده از این بیمه، در‌صورت آسیب به گیاهان، بوته‌ها یا درختان شما، بر‌اثر بارش برف، تگرگ یا هر نوع پدیده‌ این‌چنینی، می‌توانید هزینه‌ آن‌ها را دریافت کنید.

 

بیمه‌ ربوده‌شدن توسط موجودات فضایی

اگر نگران اشیای ناشناخته‌ معلق در آسمان یا به‌دنبال تضمینی برای امنیت خود روی زمین هستید، می‌توانید تحت بیمه‌ محافظت در‌برابر موجودات فضایی قرار بگیرید. یک شرکت بیمه در دنیا وجود دارد که امنیت شما را در‌برابر آدم‌فضایی‌ها تأمین می‌کند. این شرکت هر‌گونه شرط احتمالی را در بستن قراردادهای خود می‌پذیرد، اما در‌صورت بستن قرارداد نمی‌توانید آن را لغو کنید. در‌صورتی‌که توسط موجودات فضایی ربوده شوید، این شرکت بیمه مبلغی تا سقف 10‌میلیون‌دلار برای پس‌گرفتن شما پرداخت خواهد کرد؛ در حال حاضر بیش از 10هزار نفر در آمریکا حق بیمه برای محافظت در‌برابر موجودات فضایی را پرداخت می‌کنند.

 

بیمه‌ هویت

ربوده‌شدن هویت، مشکلی جدی است. فردی که هویت شما را می‌دزدد، می‌تواند با استفاده از اطلاعات شناسایی شما، حساب بانکی‌تان را خالی کند، از کارت‌های اعتباری‌‌تان بدون اجازه‌ شما استفاده کند یا به نام شما وامی را از بانک دریافت کند. شما می‌توانید با خرید نوعی بیمه از هویت خود در‌برابر ربایندگان محافظت کنید. با داشتن چنین بیمه‌ای، می‌توانید همه اموالی که از دست داده‌اید، باز پس بگیرید.

 

بیمه‌ جنگ و حوادث تروریستی

اگر نگران حمله‌های تروریستی یا خشونت‌هایی با اهداف سیاسی هستید، می‌توانیدخود را بیمه کنید. در‌صورت بروز هر‌گونه خرابکاری‌ سیاسی، حملات تروریستی، شورش‌ها یا لغو هر رویداد به دلایل تروریستی، این بیمه به شما غرامتی را پرداخت خواهد کرد. از‌آن‌جایی‌که احتمال وقوع شورش در تایلند وجود دارد، دولت تایلند برای جذب گردشگر، بیمه‌ای را برای گردشگران در‌نظر گرفته است. گردشگرانی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفته‌اند، در‌صورتی‌که طی وقوع شورش یا تظاهرات آسیب ببینند یا حتی دچار وحشت شوند، مبلغی تا سقف 10هزار دلار دریافت خواهند کرد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی