• خانه
  • یادداشت
  • بنفش های پرچالش
کد خبر : 98437
/ 09:47
امیر جاویدی

بنفش های پرچالش

بنفش های پرچالش

شهرآرا آنلاین - امروز و در آخرین شماره از سلسله مباحث شخـــصیت شناسی می خواهیم به معرفی یکی دیگر از تیپ های شخصیتی یعنــی بنفش ها بپردازیم، افرادی که دموی یا صفراوی بوده و حالا بلغمی هم شده اند. با این اوصاف ما در تیپ شخصیتی بنفش هم با ٢ دسته مزاج ترکیبی روبه رو هستیم که برخلاف سبزها، تفاوت های فاحشی با هم دارند.

دم بلغم: این افراد ویژگی های ظاهری یک دموی مزاج مانند بدنی گوشتی، گــردنی کلــفت و موهایی مجعد را دارند که بر اثر پرخوری یا مصرف زیاد سردی ها یا ابتلا به برخی بیماری ها، بدنشان لحمی و چاق هم شده است، مانند شهره لرستانی و محمد کاسبی. افرادی فوق العاده مهربان و غمخوار مردم که دوست دارند با هر شرایطی به دیگران کمک کنند، به ویژه اگر خانم هم باشند، ولی متأسفانه به دلیل اضافه وزن زیادی که دارند معمولا از عهده کارها برنمی آیند و وقتی هم بیشتر از حد توان از بدنشان کار می کشند دچار زانو درد و دردهای مفصلی و استخوانی می شوند، بنابراین به این افراد توصیه می کنیم یا قید مهربانی کردن زیاد و کمک به دیگران را بزنند یا برای کاهش وزنشان از همین امروز فکری جدی بکنند.

این تغییر مزاج در آقایان خود را با تنبلی زیاد، خوش گذرانی، از زیرکار دررفتن و علاقه مفرط به خوردن و میهمانی دادن یا میهمانی رفتن نشان می دهد. برای همین به این افراد هم توصیه می کنیم وظیفه درست کردن غذا در خانه یا میهمانی ها را خودشان برعهده بگیرند تا تمایلشان به خوردن غذا کمتر شود؛ همچنین از ظرف های تیره برای غذاخوردن استفاده کنند تا اشتهایشان کمتر تحریک شود. درغیر این صورت باید منتظر کمردردهای شدت دار و دیسک کمر باشند.

آنچه برای این دسته از بنفش ها چالش ایجاد می کند، مصرف سردی های شدت دار است که اصولا هم در جوانی خود را به صورت چاقی و اضافه وزن نشان می دهد. این افراد اگر پایبند ورزش باشند، خیلی سریع تک مزاجه خواهند شد ولی اگر به خوردن و تنبلی کردن هایشان ادامه دهند، مشکلاتی مانند بیماری های گوارشی، چربی خون و فشارخون خیلی زود به سراغشان خواهد آمد.

صفرای بلغم: این افراد ویژگی های ظاهری یک صفرا مزاج- مانند بدنی لاغر، گردنی بلند و بینی نوک تیز- را دارند که براثر تغذیه نادرست و سبک زندگی اشتباه دچار تری و سردی مزاج شده و حالا شکم و پهلو آورده اند، مانند مریم امیرجلالی، دونالد ترامپ و وینستون چرچیل. این افراد برخلاف دم بلغم ها، چالش هایشان تازه از میان سالی به بعد رو می شود، به طور مثال به دلیل پایه مدیریتی قوی ای که دارند در جوانی مدیران خوبی هستند ولی در میان سالی به رکود می رسند، نظیر طیف وسیعی از مدیران کشورمان، و از آنجایی که لابی گرهای خوبی هستند معمولا در سمت هایشان باقی می مانند یا فقط جابه جا می شوند.

این افراد همچنان توانمندی هایشان بالا و علاقه شان به چیزهای لوکس زیاد است و وقتی به دنبال چیزی باشند از راه های مختلف برای رسیدن به آن تلاش می کنند. برای ارتباط با این افراد هم به ویژه وقتی که سمتی داشته باشند حتما باید به دنبال پارتی بود و مستقیم وارد عمل نشد، چون در ارتباطاتشان با غریبه ها معمولا از روش های نامناسبی مانــند ســفسطه، مغلطه و تخطئه استفاده می کنند تا به آنچه می خواهند برسند.

از بد روزگار در اطراف این دسته از بنفش ها افراد بادمجان دورقاب چین زیاد وجود دارد، چون اصولا حیاتشان وابسته به تأیید دیگران است و معمولا هم همین تأییدهای چاپلوسانه و بی منطق است که کار آن ها را خراب می کند و باعث می شود که هیچ گاه زیربار اشتباهشان نروند و همیشه حق به جانب باشند، بنابراین توصیه می کنیم برای بحث و جدل با این افراد فقط در زمان هایی که تنها هستند به سراغشان بروید.

بنفش ها (هردو مزاج) با دموی ها و بلغمی ها ازدواج بهتری -به نسبت دیگر تیپ های شخصیتی- دارند، هرچند بازهم همسرانشان به دلیل پُرخوری زیاد (دم بلغم) یا لجبازی و زورگویی های که دارند (صفرا بلغم) از دستشان شاکی هستند. باهمه این ها، بنفش ها تنها از همسرانشان حرف شنوی دارند، البته به شرطی که افراد سیاس و زرنگی باشند وگرنه حتم بدانید به دلیل غم و غصه و حرص خوردن زیاد، پس از مدتی، دست کم بیماری ای نظیر کم کاری تیــروئید می گیرند. در پایان به

بنفــش ها توصــیه می کنیم سردی و گرمی شان را معتدل کنند تا کمتر به مشکل بخورند

 

چهره شناس

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی