کد خبر : 98450
/ 07:19

ساماندهی مشاغل مزاحم تا سال 99

کلنگ مجموعه ساماندهی مشاغل خدمات خودرویی شمال غرب در منطقه زده شد

ساماندهی مشاغل مزاحم تا سال 99

شهرآرا آنلاین - چوپان/ در منطقه ما مشاغل مزاحم در بولوار توس، حاشیه بزرگراه آزادی، اندیشه و ادیب فعالیت دارند که در راستای سامان‌دهی این مشاغل با پیگیری شهرداری مشهد و شهرداری منطقه، بخش خصوصی ترغیب و سرمایه‌گذاری به این منظور پیدا شد و در نهایت و پس از 2سال کش و قوس، کلنگ مجموعه سامان‌دهی مشاغل خدمات خودرویی شمال غرب با اولویت استفاده مناطق 10، 11، 12 و 2 به زمین زده شد.

به گزارش شهرآرا، این مراسم با حضور شهردار و اعضای شورای شهر مشهد، شهردار و معاون اجرایی شهرداری منطقه و جمعی دیگر از مسئولان و مدیران شهری برگزار شد و شهردار مشهد در آن قول داد این مجموعه که آغاز به کار آن گام بلندی در راستای سامان‌دهی مشاغل مزاحم خواهد بود تا ماه رمضان سال آینده یعنی یک سال دیگر به بهره‌برداری برسد.

 

افتتاح تا یک سال دیگر

محمدرضا کلائی در آیین آغاز به کار ساخت این مجموعه با بیان اینکه این پروژه در مسیر تحقق، توسعه‌هایی هم خواهد داشت، اظهار کرد: سقف زمانی در نظر گرفته شده برای این عملیات نهایت یک سال است و امیدواریم تا ماه رمضان سال آینده به بهره‌برداری برسد.

شهردار مشهد در ادامه انجام فعالیت‌ها و پروژه‌های شهری بر اساس طرح جامع شهر را از اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری دانست و گفت: بخشی از این طرح جامع بحث سامان‌دهی مشاغل خودرویی است و امروز شاهد آغاز به کار یکی از مجتمع‌های سامان‌دهی خدمات خودرویی در بزرگراه آسیایی مشهد هستیم و امیدواریم بتواند علاوه بر اینکه پاسخ‌گوی بخشی از خدمات در شهر مشهد باشد، الگویی برای دیگر مشاغل سامان‌دهی قرار گیرد.

 

شناسایی 35 هزار واحد شغلی مزاحم

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد هم در ادامه این مراسم بیان کرد: شهر به 4 پهنه تقسیم و به 4 کارگزار واگذار شده است تا مشاغل مزاحم و عرصه مورد نیاز را شناسایی کنند و امیدواریم طی پروسه چندساله این مشاغل سامان‌دهی شود.

مهدی یعقوبی از شناسایی 35 هزار واحد شغلی مزاحم در مشهد خبر داد و یکی از رسالت‌های مهم سازمان سامان‌دهی مشاغل را بحث سامان‌دهی مشاغل مزاحم شهری دانست.

وی افزود: تا سال 95 که مجموعه توانا را افتتاح کردیم در مجموع 1400 واحد شغلی سامان‌دهی شدند ولی اکنون برای 10 مجموعه سامان‌دهی دیگر مقدمات و اقدامات انجام شده است که شامل سامان‌دهی پرنده فروشان، شهرک آجیل فروشان و سامان‌دهی مصالح فروشان و مبلمان و فلزتراشان است که 10 تا 65 درصد پیشرفت دارند.

در ادامه محمد هادی مهدی‌نیا یکی از مشکلات عدیده شهرداری‌ها و به‌ویژه کلان‌شهرها طی 50 سال گذشته را وجود مشاغل مزاحم دانست.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس ادامه داد: بر همین اساس این موضوع از دیر باز در دستور کار شهرداری‌ها قرار گرفته است و در قانون شهرداری‌ها صراحت دارد و در قانون به بحث مشاغل مزاحم پرداخته شده است که کاربری‌ها با هم سازگار باشند.

136070.jpg

3000واحد کارگاه خدمات موتوری

شهردار منطقه نیز در حاشیه مراسم درباره جزئیات این مجموعه گفت: در ابتدا طرح اولیه برای زمین موقوفه ملامحمد به مساحت 47000 متر مربع تهیه شد و به کمیسیون ماده 5 رفت و مراحل قانونی آن طی 2سال گذشته انجام و در نهایت طرح به شهرداری ابلاغ شد و در پیش‌نویس پروانه ساخت نیز صادر شده و پیمانکار شروع به کار کرده است.

حسنعلی رجب‌زاده با بیان اینکه این زمین در حاشیه بزرگراه آزادی و در تقاطع کال زرکش در منتهی‌الیه مرز شهری واقع شده است و مکان مناسبی برای احداث چنین مجموعه‌ای محسوب می‌شود، افزود: جزئیات احداث این طرح نیز بدین صورت است که در 10 هزار و 957 متر مربع از این زمین 3000 واحد کارگاه خدمات موتوری شامل مکانیکی، صافکاری، نقاشی، سیم‌کشی، روکش اتومبیل، برق‌کشی اتومبیل و ... احداث می‌شود.

وی ادامه داد: این مشاغل با اولویت منطقه 10، 11، 12 و 2 و از تمام نقاط شهر به این کارگاه منتقل خواهند شد. افزون بر این 347 متر مربع از زمین این کارگاه به مباحث خدماتی از جمله مسجد، درمانگاه، رستوران، بخش اداری و ... تبدیل خواهد شد ، 4 هزار و 320 متر نیز تجاری و انبار مرتبط با کارگاه‌هاست و 11 هزار و 617متر نیز فضای سبز خواهیم داشت. 11 هزار و 181 متر مربع نیز به پارکینگ و محوطه اختصاص می‌یابد و حدود 6 هزار و 865 متر مربع به معابر. همچنین یک مجموعه پمپ بنزین نیز در این مکان در نظر گرفته شده است. با احداث این مجموعه شکیل مشاغل مزاحم مرتبط را از منطقه منتقل خواهیم کرد و طبق قول پیمانکار این پروژه طی یک سال آینده تکمیل خواهد شد. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی