کد خبر : 98467
/ 07:35

جام جذاب جام رمضان

مسابقات جام رمضان با جایزه خوب شهرداری شب های بعد از افطار را داغ و جذاب کرده است

جام جذاب جام رمضان

 

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان -  رقابت‌های فوتسال جام رمضان هر سال حال‌وهوای خاصی به سالن‌های شهر می‌بخشد. از آن‌ سال‌‌ها که چهره‌های فوتبالی با حضورشان در سالن و بازی‌کردن برای فوتسالی‌ها شور‌وحال خاصی به شب‌های رمضان می‌دادند تا به امروز که فوتبال و فوتسال حرفه‌ای شده است و دیگر تکلیف ستاره‌های هر کدام در مستطیل خودشان مشخص است، خیلی نمی‌گذرد؛ اما هیجان «جام رمضان‌»‌هایش باقی است. جام رمضانی که چندسالی بود در مشهد آن هیجان گذشته را نداشت، اما سال گذشته با برگزاری یک تورنمنت گران‌قیمت ازسوی شهرداری مشهد به‌یک‌باره تنور فوتسال بعد از افطارهای رمضان در سالن‌های شهر داغ شد.

 

جنگ برای 60میلیون عایدی

سال گذشته اولین دوره رقابت‌های فوتسال «جام رمضان؛ بهار جان‌ها» با جایزه 60میلیون‌تومانی ازسوی تربیت‌بدنی شهرداری مشهد برگزار شد؛ مسابقاتی که به‌یک‌باره هیاهو و هیجان زیادی را برای علاقه‌مندان به این رشته در ماه رمضان ایجاد کرد. حضور 224 تیم در تورنمنتی یک‌ماهه، هیجان را به جایی رساند که بسیاری از چهره‌های فوتسالی هم ترجیح دادند برای جایزه 60میلیونی وارد گود شوند و جام رمضان فوتسال را که چندسالی به بی‌رمقی گراییده بود، دوباره شورونشاط بخشند. نبردی که دست‌آخر با قهرمانی تیم محله مفتح که متشکل از مهاجران افغانستانی بود و نایب‌قهرمانی و سومی بسیج شهرداری و دانش و ورزش، به پایان رسید.

 

افزایش 2برابری جایزه بهار جان‌ها2

فوتسال «جام رمضان؛ بهار جان‌ها» در دومین سال برگزاری امسال با حضور 192 تیم از شب گذشته آغاز شده است؛ تورنمنتی که در 6 سالن گلسا، بهشت، سرافرازان، شهدای شهرداری، شهید مغنیه و یاس در حال برگزاری است و در هر سالن 32 تیم در قالب 8 گروه با یکدیگر خواهند جنگید. نبردی برای تصاحب 120میلیون جایزه نقدی هیجان‌انگیز. 60 میلیون برای تیم قهرمان، 40 میلیون برای تیم دوم و 20 میلیون در جیب تیمی که روی سکوی سوم می‌رود. امسال سالن شهید بهشتی برای دیدار‌های دور نهایی «جام رمضان؛ بهار جان‌ها» در نظر گرفته شده است. تورنمنتی که قرار است 32 تیم منتخب 6 سالن به سالن شهید بهشتی بیایند و به صورت تک‌حذفی تا فینال و رده‌بندی با هم مبارزه کنند.

 

جامی برای احیای هویت محلی

فوتسال «جام رمضان؛ بهار جان‌ها» در سال اول برگزاری‌اش با شعار احیای هویت محلی به محلات مشهد آمد؛ اتفاقی که حالا در دومین دوره برگزاری آن پُررنگ‌تر از هر زمانی دنبال می‌شود. حسن نوری، رئیس تربیت‌بدنی شهرداری مشهد، دراین‌رابطه گفت: دوره اول این بازی‌ها برای ما تجربه خوبی بود. چندسالی بود که چنین‌مسابقاتی در ماه مبارک رمضان برگزار نمی‌شد و ما احساس کردیم برای احیای هویت شهری در قالب محلات مشهد و ترویج فرهنگ شهروندی باید به این موضوع ورود کنیم. وی افزود: با انتخاب اسم‌های نوستالژی برای تیم‌ها به‌دنبال احیای هویت محلی بودیم و مثلا اگر تیم بچه‌های محله چهنو با نام پرسپولیس به مسابقات وارد شد، اسم تیمشان را «پرسپولیس چهنو» گذاشتیم. نوری تصریح کرد: با این کار به‌دنبال ایجاد رغبت اجتماعی و انگیزه بودیم؛ بنابراین امسال بر آن شدیم تا در کنار فوتسال، مسابقات فوتبال گل‌کوچک را هم برای رده‌های سنی نونهالان و نوجوانان در محلات خودشان برگزار کنیم. نوری با اشاره به افزایش جایزه مسابقات اظهار کرد: این کار برای بالابردن انگیزه بود و ما علاوه بر جایزه نهایی در مرحله اول به برندگان مسابقات هر سالن هدیه‌ای خواهیم داد.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی