کد خبر : 98473
/ 07:43

اورژانس ١٢ ساله قائم از کما خارج می‌شود

فقط ٣ درصد تا پایان کار ساخت یکی از مهم ترین پروژه های درمانی شهر مشهد باقی مانده است

اورژانس ١٢ ساله قائم از کما خارج می‌شود

شهرآرا آنلاین - ملیحه فلاح - پروژه اورژانس بیمارستان قائم‌ از سال ٨۶ در دستورکار دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار گرفت و حرکت لاک‌پشتی آن، که در یکی از بیمارستان‌های دولتی و پر ازدحام مشهد قرار دارد، به قدری کند بود که وزیر وقت بهداشت، در بهمن سال ٩۴ در جریان بازدید از این پروژه تذکری جدی ‌به مدیران استانی در خصوص تعلل در راه‌اندازی این مجموعه درمانی داد‌‌. 

با این حال، به گفته مسئولان، تا پایان سال ٩۶ پیشرفت این پروژه فقط ١٢ درصد بوده است. اکنون روند ساخت اورژانس قائم دوازده‌ساله شده و به همین بهانه، شهرآرا به سراغ مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد رفته است تا از آخرین وضعیت اورژانس این بیمارستان دولتی که قرار بود تا پایان سال ٩٧ به بهره‌برداری برسد با‌‌خبر شود. 

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه گفت که اورژانس قائم تاکنون ٩٧ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و عملیات نازک‌کاری و نما نیز به صورت کامل اجرا شده است. 

به گفته سید محمدحسین بحرینی فعالیت‌های باقی‌مانده تا اتمام پروژه عمرانی این اورژانس، دریافت انشعابات اصلی و خرید دیزل‌ژنراتور است. 

او در خصوص میزان اعتبار هزینه‌شده برای انجام این عملیات پاسخی نداد اما درباره میزان اعتبار مورد نیاز برای به اتمام رساندن ٣ درصد باقی‌مانده از این پروژه اظهار کرد: برای اتمام عملیات عمرانی این مجموعه درمانی به رقمی بیش از ١٠ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم. 

بحرینی با اشاره به اینکه مجری این طرح مدیریت منابع فیزیکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است در خصوص زمان بهره‌برداری از این پروژه اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: بلافاصله بعد از تجهیز، اورژانس بیمارستان قائم فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد درباره نحوه تجهیز اورژانس این بیمارستان نیز به شهرآرا گفت: تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت درمان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رئیس هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران منعقد شده است. به گفته بحرینی، فهرستی از تجهیزات مورد نیاز ضمیمه این تفاهم‌نامه است که قرار شد از سوی هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، تهیه و به دانشگاه علوم پزشکی مشهد تحویل داده شود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی