کد خبر : 98492
/ 08:18

هشدار به واتس‌اپی‌ها

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که بعد‌از فیلتر شدن تلگرام، برای ارتباط با دوستانتان به استفاده از پیام‌رسان واتس‌اپ رو آورده‌اید، خبر بدی برایتان داریم.

هشدار به واتس‌اپی‌ها

شهرآرا آنلاین -  هکرها با استفاده از شکافی در این پیام‌رسان، نرم‌افزار جاسوسی متعلق‌به رژیم صهیونیستی را روی موبایل کاربران نصب کرده‌اند که این نرم‌افزار با یک تماس واتس‌اپی روی موبایل نصب می‌شود.

به گزارش فاینشنال‌تایمز مدیران واتس‌اپ اعلام کرده‌اند در هفته‌های گذشته متوجه شده‌اند هکرها می‌توانند با نصب یک نرم‌افزار نظارتی روی آیفون و دستگاه‌های اندروید، از کاربران این برنامه جاسوسی کنند.

شرکت «NSO» متعلق‌به رژیم صهیونیستی، این نرم‌افزار جاسوسی را توسعه داده است. یکی از دلالان تجهیزات جاسوسی در همین زمینه گفته حتی اگر کاربر به تماس واتس‌اپی پاسخ ندهد، باز هم نرم‌افزار مذکور روی دستگاه او نصب می‌شود. همچنین شماره تلفن مربوط‌به این تماس از فهرست تماس‌های کاربر خود‌به‌خود حذف می‌شود.

واتس‌اپ، تحقیقات خود درباره این شکاف امنیتی و کاربران قربانی این نرم‌افزار جاسوسی را آغاز کرده است و روز یکشنبه هفته جاری پس‌از آنکه موبایل یکی از وکلای حقوق بشر، هدف این نرم‌افزار قرار گرفت، مهندسان واتس‌اپ به‌سرعت شکاف امنیتی موجود در پیام‌رسان را برطرف کردند.

به‌هرحال واتس‌اپ اعلام کرده است تیمی از مهندسان در سانفرانسیسکو و لندن به‌طور مداوم مشغول فعالیت بودند تا این شکاف امنیتی را ترمیم کنند.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی