کد خبر : 98495
/ 08:24
صدای مشاور

فروش ملک با سند جعلی

فروش ملک با سند جعلی

شهرآرا آنلاین - سـتون صـدای مـشـاور جــایی بــراي بيــان پرسـش ها و مـشکلات حـقوقی شـما شهـروندان است كه مي توانيد آن ها را با ما در ميان بگذاريد و پاسخ سؤالات خود را از قضات دادگستری، وکلا و کارشناسان حقوقی دریافت کنید.

﷯ پیامک:

٣٠٠٠٧٢٨٩ 

تلفن:

۵-٣٧٢٨٨٨٨١-٠۵١ 

﷯ پیام رسان: 

٠٩١۵۴٢٩۴۵٨٠ 

﷯ شهروندان گرامی با هدف پیگیری دقیق و سریع مسائل مطرح شده، لطفا آدرس و اطلاعات کاملی در اختیار ما قرار دهید.

سؤالات این نسخه از ستون صدای مشاور به حقوق زنان از جمله تعلق نصف اموال زوج به زوجه پس از طلاق، حقوق زن در طلاق یک طرفه از جانب مرد، مهریه پس از فوت همسر و حق حضانت فرزند می پردازد که به آشنایی بانوان درباره حقوق خود در زندگی زناشویی کمک می کند. سؤالاتی که از سوی شهروندان مطرح شده و سمیه شفیعی، وکیل پایه یک دادگستری به آن ها پاسخ داده است را در ادامه می خوانید.

 

﷯ ١٩٠...٩٣٠// آیا نصف اموال زوج بعد از طلاق به زوجه تعلق می گیرد؟

در صورتی نصف دارایی زوج به زوجه تعلق می گیرد که طلاق از سوی مرد باشد و اگر زوج بتواند ثابت کند که طلاق به دلیل سوء رفتار وسوء معاشرت زوجه و تخلف زن از وظایفش بوده شرط نصف اموال شامل حالش نمی شود به عنوان مثال زوجه محکوم به تمکین شده باشد اما خلاف آن عمل کند همچنین این شرط شامل اموالی است که زوج بعد از تاریخ عقد به دست آورده بنابر این اگر مردی قبل از ازدواج اموالی داشته باشد شامل این شرط نمی شود.

 

﷯ ٠٨۵...٩١۵// حقوق زن در طلاق یک طرفه از جانب مرد به چه صورتی است؟

در صورتی که طلاق از جانب مرد باشد مرد باید مهریه، اجرت المثل، نصف اموال و دارایی هایی که در دوران زندگی زناشویی به دست آورده اند و نفقه ایام عده زن را پرداخت کند ضمن اینکه مرد می تواند مطابق رأی وحدت رویه ٧٢٢ هم زمان با رسیدگی به درخواست طلاق دادخواست اعسار از پرداخت حقوق مالی زوجه از جمله مهریه و نحله را مطرح کند.

 

﷯ ٠۵۶...٩٣٧// مهریه زن پس از فوت همسر به چه صورت در انحصار وراثت مطرح می‌شود؟

طبق ماده ٨۶٩ قانون مدنی، دیون متوفی باید قبل از تقسیم اموال ادا شود و در صورت فوت مرد، زن او می تواند اقدام به گرفتن حصر وراثت نماید و به دادگاه خانواده مراجعه و بر اساس اموال باقی مانده از مرد، مهریه خود را مطالبه کند.

 

﷯ ١١٠...٩١٢// در صورتی که زوجی از هم جدا شده باشند و فرزند چهار ساله آنان تحت تکفل مادر باشد و مادر بدون اطلاع پدر اقدام به ازدواج مجدد کند و فرزند را نیز هنوز تحت تکفل خود نگه داشته باشد، آیا برای مادر و برای دفتری که ازدواج مجدد را ثبت کرده است مسئولیتی وجود دارد؟

خیر مسئولیتی متوجه مادر و دفتر ثبت ازدواج نیست اما مطابق ماده ١١٧٠ قانون مدنی اگر مادر در زمانی که حضانت طفل را برعهده داشته است با فرد دیگری ازدواج کند حق حضانت فرزند به پدر داده می شود و پدر می تواند با تقدیم دادخواست سلب حضانت، فرزند مشترک را از مادر پس بگیرد.

 

﷯ ٢٣٣...٩١۵// سال ۶٠ فردی در محضر وکالتی تنظیم و در غیاب صاحب اصلی سند به جای موکل امضا می کند و وکالت تنفیذ می شود و بدون اطلاع صاحب اصلی، ملک به فروش می رسد، آیا کیفری شامل فرد برای جعل امضا که اکنون در قید حیات نیست می شود؟ آیا در دادگاه حقوقی می توان حکم بطلان سند گرفت؟

با توجه به اینکه شخص جعل کننده امضا فوت کرده به لحاظ کیفری موضوع قابل پیگیری نیست اما از لحاظ حقوقی می توانید دادخواست اعلام بطلان به لحاظ جعلی بودن وکالت را مطرح کنید که دادگاه حقوقی با تعیین کارشناس خط، جعلی بودن اوراق و اسناد را مشخص و در صورت جعلی بودن اسناد، دادگاه حکم بر بطلان صادر می کند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی