• خانه
  • ورزشی
  • برگزاری جام رمضان بسکتبال با حضور ستاره‌ها
کد خبر : 98535
/ 06:55

برگزاری جام رمضان بسکتبال با حضور ستاره‌ها

رئیس هیئت بسکتبال مشهد: حضور ستاره‌ها باعث بالارفتن کیفیت مسابقات شده است

برگزاری جام رمضان بسکتبال با حضور ستاره‌ها

شهرآرا آنلاین - اخوان -  مسابقات جام رمضان هرساله بعد از افطار، شب‌های شهر را رنگ‌وبویی ورزشی می‌بخشد و دراین‌میان رشته‌ای مثل فوتسال از سال‌های دور، ورزش موردعلاقه جام رمضان تلقی می‌شده است. اما در سال‌های اخیر رشته‌های ورزشی دیگر هم برنامه ورزش و تفریح شهروندان را بعد از افطار پُر کرده‌اند. از والیبال و بدمینتون بگیرید تا پینگ‌پنگ و شنا. با این‌همه در میان هیاهوی تفریح و شب‌های خوش رمضانی، برخی هیئت‌های ورزشی هم نگاه جدی‌تری به این مسابقات داشته و برگزاری تورنمنت جام رمضان را فرصتی مغتنم برای استعدادیابی و کشف پدید‌ه‌هایی می‌دانند که از دل همین مسابقات، ظهوروبروز پیدا می‌کنند. هیئت بسکتبال مشهد هم سه‌سالی است که مسابقات بسکتبال جام رمضان را برگزار می‌کند و امسال هم با همراهی هیئت بسکتبال استان و البته مشارکت تربیت‌بدنی شهرداری مشهد اقدام به برگزاری تورنمنتی جذاب در شب‌های رمضان کرده است؛ مسابقاتی که البته کمی فراتر از یک تفریح و ایجاد حس نشاط و کمی هم رقابتی است.

 

هیجان دوازده‌تیمی و جامی با ستاره‌ها

رقابت‌های امسال بسکتبال جام رمضان در سالن خانه بسکتبال مشهد برگزار می‌شود. تورنمنتی که سومین سال برگزاری‌اش را سپری می‌کند. جام رمضان بسکتبالی‌ها 3 سال پیش اولین دوره‌اش با حضور 14 تیم برگزار شد، در سال دوم تعداد تیم‌ها 10 تا و امسال 12 تیم در مسابقات شرکت کرده‌اند. توس راوین سازه، برج آناهیتا، جوانان فرش مشهد، شهرداری، پاسارگاد و مهندسی پزشکی در گروه‌یک، پاریز شرق، آراکس، کاشمر، تایباد، بیمکث و رادین در گروه2 رقابتشان با یکدیگر را از روز اول ماه مبارک رمضان آغاز کردند و 12 خرداد تکلیف قهرمان این دوره از مسابقات در مسابقه فینال مشخص می‌شود. نکته جالب‌توجه این دوره از مسابقات، حضور برخی ستاره‌های سوپرلیگی کشور در تیم‌هاست. روزبه ارغوان یکی از ملی‌پوشان بسکتبال خراسان است که در تیم پاریز شرق از گروه دوم مسابقات بازی می‌کند و همین مسئله بر جذابیت‌های این مسابقات برای علاقه‌مندان به بسکتبال می‌افزاید.

 

دهقانی: جام رمضان، عرصه پدیده‌هاست

عباس دهقانی، رئیس هیئت بسکتبال مشهد، معتقد است این دوره از مسابقات به سبب حضور برخی ستاره‌های بسکتبال از کیفیت خوبی برخوردار است. دهقانی می‌گوید: حضور ستاره‌ها باعث بالارفتن کیفیت بازی‌ها شده و از طرفی موجب انگیزه در جوانانی می‌شود که در این بازی‌ها شرکت می‌کنند. او می‌افزاید: هدف اصلی برگزاری این مسابقات در کنار اینکه شورونشاطی در میان علاقه‌مندان به این رشته ورزشی ایجاد کنیم، کشف استعدادهاست. جام رمضان عرصه پدیده‌هایی است که می‌توان آن‌ها را کشف کرد.

 

ارغوان: برای انتقال تجربیات به جوان‌ترها آمدم

ستاره بسکتبال مشهد درباره حضورش در این مسابقات می‌گوید: مسابقات خیلی باکیفیتی را شاهدیم و فکر می‌کنم این بازی‌ها موجب رشد و پیشرفت بسکتبال مشهد می‌شود. جوان‌ترها باید از این فرصت استفاده کنند و از تجربیات باتجربه‌ها بهره ببرند. روزبه ارغوان که در این مسابقات برای پاریز شرق بازی می‌کند، خاطرنشان کرد: لیگ که تعطیل است و تیم ملی هم اردوهایش بعد از ماه رمضان خواهد بود. در فرصت استراحت با کسب اجازه از مربیان ملی و باشگاهی‌ام آمدم تا در جام رمضان تجربیاتم را در اختیار جوان‌ترهایی بگذارم که باانگیزه به این مسابقات پای می‌گذارند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی