کد خبر : 98538
/ 06:58
تبریز، فصل پایانی داستان آسیایی شدن پدیده شهر خودرو

شام آخر

قطار لیگ برتر هجدهم به ایستگاه پایانی خود رسید و مردان پدیده شهرخودرو بعد از یک فصل هیجان و ماجراجویی، امشب و از ساعت21:30 در ورزشگاه بنیان‌دیزل، ورزشگاه خانگی ماشین‌سازان تبریز، به میدان می‌روند.

شام آخر

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان -   دیداری که گام آخر شاگردان یحیی گل‌محمدی برای تحقق رؤیای آسیایی‌شان است. از طرفی ماشین‌سازان تبریز هم به‌واسطه مالک مشترک باشگاهشان با تراکتورسازان شهر (زنوزی) و شانس پُرشورها برای کسب سهمیه در صورت پیروزی برابر فولاد در اهواز، با تمام وجودشان به آوردگاه نبرد با شهرخودرو خواهند آمد؛ دیداری که جذابیت‌ها و حساسیت‌های دیگری هم برای هر دو تیم می‌تواند به‌همراه داشته باشد. 90 دقیقه نبرد مهیج شهرخودرویی‌ها با ماشین‌سازان بعد از افطار دهمین روز از ماه مبارک رمضان می‌تواند چالشی جذاب برای یک هیجان شبانه فوتبالی باشد.

 

تیمی چغر در پوسته شکست!

ماشین‌سازان تبریز در ورزشگاهی میزبان پدیده هستند که سال‌ها گسترش‌فولاد تبریز در آن میزبان میهمانان لیگ‌برتری‌اش بود. بعد از تصمیم محمدرضا زنوزی، مالک گسترش‌فولاد، برای گرفتن امتیاز ماشین‌سازان و تغییرنام باشگاه گسترش در لیگ برتر، از ابتدای فصل جاری لیگ برتر بود که تیم دوم زنوزی در لیگ برتر با نام ماشین‌سازی تبریز در مسابقات حاضر شد و میزبان ورزشگاه بنیان‌دیزل شد؛ تیمی که در پوسته جدیدش نمی‌توان نتایج باشگاه قبلی را به حسابش نوشت، اما در مقابل پدیده در فصل گذشته با نام گسترش‌فولاد 2 شکست 2بر0 و 1بر0 در کارنامه دارد. تیم محمدرضا مهاجری این فصل در بازی رفت و در ورزشگاه امام‌رضا(ع) با نام ماشین‌سازی حریفی چغر و دشوار نشان داد و تساوی 2بر2 حاصل تلاش 2 تیم در پایان بازی رفت بود.

 

سرمربی مشهدی رودر‌روی مشهدی‌ها

محمدرضا مهاجری، سرمربی مشهدی ماشین‌سازان تبریز، نه‌تنها به‌واسطه مشهدی‌بودنش، بلکه به‌خاطر 3 سال حضورش در باشگاه پدیده، حالا یکی از دغدغه‌های اصلی هواداران مشهدی است. شناخت مهاجری از ساختار و استایل باشگاه پدیده و عملکرد فنی تک‌تک بازیکنان این تیم می‌تواند به ضرر مردان شهرخودرو باشد؛ اما از طرفی دیگر همین مسئله انگیزه‌های شاگردان را برای خودنمایی مقابل مربی پیشین بیشتر می‌کند و می‌تواند امتیازی در تیم قرمز‌ومشکی‌پوش مشهدی تلقی شود. مهاجری در 3 فصل حضورش در پدیده از سال 94 تا 97 در مسابقات لیگ برتر، 90 بار روی نیمکت تیم شهر مشهد نشست و 28 پیروزی، 28 تساوی و 34 شکست را در کارنامه خود ثبت کرد. نکته جالب آنکه پدیده با محمدرضا مهاجری 112 امتیاز (بدون احتساب 6 امتیاز کسرشده از پدیده در لیگ برتر هفدهم) در 3 فصل به دست آورده است و یحیی گل‌محمدی با احتساب پیروزی احتمالی مقابل ماشین‌سازی در گام آخر می‌تواند 56 امتیاز، یعنی درست نصف امتیازات مهاجری در 3 فصل را به نام خود ثبت کند. البته شرایط حاکم بر مسابقات و باشگاه در هر برهه زمانی قابل قیاس با فصل بعد نیست، اما آماروارقام از جذابیت‌های همیشگی فوتبال است که نشان می‌دهد پدیده می‌تواند با یک پیروزی در شب آخر لیگ برتر به دستاوردی جالب از عملکردش برسد.

 

تمام معادلات خوشبختی در گام آخر

پدیده شهرخودرو و تراکتورسازی دو تیمی هستند که برای آسیایی‌شدن باید هفته آخر را جدی بگیرند. پرسپولیس و سپاهان با توجه به اختلاف به‌وجود‌آمده و استقلال به‌یُمن تفاضل گل خوبش حتی در صورت شکست در گام آخر، آسیایی هستند. این وسط فقط پدیده شهرخودرو و تراکتورسازی هستند که برای حضور در جمع 2+2 آسیایی باید خودشان را امشب به آب‌وآتش بزنند. پدیده با 53 امتیاز و تراکتور با 51 امتیاز به‌ترتیب چهارم و پنجم هستند و همه معادلات آسیایی در تبریز و اهواز رقم می‌خورد. پدیده اگر برابر ماشین‌سازی به پیروزی برسد، هر نتیجه‌ای در اهواز رقم بخورد، تیم مشهد آسیایی است و تراکتور در حسرت بزرگ با ستارگان بزرگ. پدیده اگر در تبریز با تساوی یا شکست متوقف شود و تراکتورسازی بتواند از پسِ فولاد برآید، آن وقت این حسرت بزرگ، دامان فوتبال خراسان را می‌گیرد. حالت سوم وقتی است که تراکتورسازی مقابل فولاد متوقف شود و پدیده حتی اگر بازنده بازی ماشین‌سازی هم باشد، باز آسیایی است؛ اما اگر پدیده با ماشین‌سازی مساوی کند و تراکتور برنده بازی اهواز باشد، آن‌وقت تراکتورسازان به لطف تفاضل گل بهتر آسیایی می‌شوند و حسرت به جان مشهدی‌ها می‌ماند. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی