• خانه
  • حوادث
  • حضور ۴۴۶زندانی جرائم غیر‌عمد در زندان‌های استان
کد خبر : 98566
/ 09:12

حضور ۴۴۶زندانی جرائم غیر‌عمد در زندان‌های استان

چرخ اقتصاد که نچرخد، خیلی‌ها فدای آن می‌شوند. مانند کسبه‌ای که تا همین دیروز آبرو و اعتبار داشتند

حضور ۴۴۶زندانی جرائم غیر‌عمد در زندان‌های استان

شهرآرا آنلاین - ابوعطا| چرخ اقتصاد که نچرخد، خیلی‌ها فدای آن می‌شوند. مانند کسبه‌ای که تا همین دیروز آبرو و اعتبار داشتند، اما بالا و پایین شدن‌های دلار و بی‌ثباتی اقتصادی نه فقط این اعتبار را از آن‌ها گرفت، بلکه با اعلام ورشکستگی و شکایت طلبکاران، حالا باید انگ زندانی بودن هم بر آن‌ها بچسبد. همه‌اش همین نیست، یکی کلاهش را برداشته‌اند و آن دیگری در پی یک تصادف باید دیه هنگفتی پرداخت کند. همه‌شان در یک چیز مشترک هستند، بی‌پولی. طبق آخرین آمارها امروز ۴۴۶زندای جرائم غیرعمد در زندان‌های استان تحمل حبس می‌کنند، این را حجت‌الاسلام محسن‌لزگی، معاون فرهنگی اداره کل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی خراسان‌رضوی اعلام می‌کند.

او برای برگزاری جشن گلریزان به گناباد رفته بود و طبق آنچه ایرنا از این مراسم گزارش کرده است، این مقام مسئول علاوه بر این آمار گزارش داده است، از میزان بدهی ۴٠میلیاردی با همراهی خیران، رؤسا و مددکاران زندان‌های استان ١۶‌میلیارد تومان از شاکیان تخفیف گرفته شده و از ٢۴‌میلیارد تومان بقیه تا‌کنون ٨‌میلیارد تومان به صورت کمک بلاعوض برای آزادی زندانیان پرداخت شده است که میزان مشارکت شهروندان در سراسر استان نیز ٢.۵میلیارد تومان بوده است.

به گفته لزگی در این راستا ١١٠زندانی جرائم مالی غیرعمد در استان با همراهی خیران با پرداخت مبلغ ٢میلیارد و ۵٨۶هزار ریال طی سال گذشته آزاد شده‌اند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی