کد خبر : 98678
/ 10:47
هشدار قاضی منصوری در ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده نسبت به شایعات فضای مجازی

لازم نیست تمام سهام‌داران ثبت شکایت کنند

چند روزی است که در فضای مجازی و گروه‌های سهامداران پدیده شایعه شده است که تمام سهامداران برای رسیدن به حق و حقوق‌شان باید حتما ثبت شکایت کنند.

لازم نیست تمام سهام‌داران ثبت شکایت کنند

شهرآرا آنلاین -  این در حالی است که تاکنون بارها قاضی منصوری رئیس دادگاه پرونده پدیده در این باره تذکر داده و تصریح کرده است که نیازی به چنین کاری نیست. حجم شایعات باعث شد تا رئیس دادگاه پدیده در ششمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده باری دیگر در این باره اظهار نظر کند. به گزارش میزان قاضی منصوری گفت: همانگونه که قبلا نیز اعلام شده برای اعلام شکایت علیه متهمین پرونده شرکت پدیده، نیازی به مراجعه حضوری سهامداران نبوده و دادگاه ویژه و همچنین دادستانی مشهد به عنوان مدعی العموم راسا حافظ منافع تمامی شکات، سهامداران و مالباختگان خواهد بود.

همچنین پیش از شروع صحبت‌های متهمان در ششمین جلسه رسیدگی به پرونده پدیده، رئیس دادگاه گفت: با افرادی که قصد دارند در روند رسیدگی قضایی اخلال ایجاد کنند، طبق قانون و با قاطعیت برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: مجددا به بدهکاران پدیده و کسانی که اموالی از این شرکت در اختیار دارند، تذکر می‌دهیم که با نظارت دادگاه نسبت به بازگرداندن این اموال و بدهی‌ها اقدام کنند.

پس از تذکرات رئیس دادگاه، قاضی منصوری، از نماینده دادستان عمومی و انقلاب مشهد خواست تا برای قرائت کیفرخواست حسن عیدی‌زاده، فرزند عبدالرحیم، به عنوان متهم اقدام کند.

بر این اساس معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تسهیل وقوع بزه، در کنار سایر تخلفات متهم، به عنوان اتهام حسن عیدی‌زاده اعلام شد. 

پس از اتمام اظهارات عیدی‌زاده و دفاعیات وکیل وی، قاضی منصوری از نماینده داستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی خواست تا کیفرخواست یکی دیگر از متهمان به‌ نام محمدرضا نجفی‌نیا را قرائت کند.

طبق کیفرخواست صادر‌شده برای محمدرضا نجفی‌نیا، فرزند محمد، نام‌برده به معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تسهیل وقوع بزه متهم است. 

همچنین نمایندگان تعدادی از شکات حاضر در صحن علنی با تشریح صدمات مادی و معنوی‌ای که به دلیل تخلفات متهمان متوجه آنان شده است، با ابراز رضایت از روند پیگیری‌های مسئولان قضایی، خواستار مجازات متهمان شدند. پس از اعلام شکایت تعدادی از سهام‌داران در صحن علنی دادگاه، قاضی منصوری از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست صادره برای محمود سینی‌چی، فرزند مصطفی را به عنوان دیگر متهم پرونده قرائت کند. معاونت در اخلال عمده و کلان در نظام اقتصادی کشور از طریق تسهیل وقوع جرم، عنوان اتهامی بود که برای محمود سینی‌چی، توسط نماینده مدعی‌العموم قرائت شد. پس از اتمام اظهارات سینی‌چی، قاضی منصوری ادامه رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت پدیده را به امروز موکول کرد. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی