کد خبر : 98699
/ 02:57
بررسی عملکرد بازیکنان مشهدی در هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال

نمایش سیاوش و دوستان

6 اردیبهشت98 فرصت مناسبی بود تا ستاره‌ای که یک فصل در ترکیب زردپوشان اصفهانی قلب دفاع ارتش ژنرال را بیمه کرده بود، با آن شماره نودونُهش، در کانون توجه رسانه‌ها قرار بگیرد

نمایش سیاوش و دوستان

شهرآرا آنلاین - مرتضی اخوان - 6 اردیبهشت98 فرصت مناسبی بود تا ستاره‌ای که یک فصل در ترکیب زردپوشان اصفهانی قلب دفاع ارتش ژنرال را بیمه کرده بود، با آن شماره نودونُهش، در کانون توجه رسانه‌ها قرار بگیرد؛ ستاره‌ای مشهدی که برای دیده‌شدن فوتبال باکیفیتش به چیزی فراتر از تلاش در مستطیل سبز نیاز داشت و با اظهارنظر جنجالی‌اش بعد از دیدار دور برگشت پرسپولیس و سپاهان در آزادی، خبرساز شد. یزدانی بعد از اتفاقات تلخ ورزشگاه آزادی و درگیری هواداران 2 تیم در مصاحبه‌ای جنجالی هواداران پرسپولیس را از سفر به اصفهان برای دیدار نیمه‌نهایی جام حذفی برحذر داشت و به‌نوعی آن‌ها را تهدید به جبران کرد! این تهدید غیرمتعارف یزدانی برای او چندان گران تمام نشد و بعد از یکی‌دو بازی تعلیق ازسوی کمیته انضباطی، مقابل پدیده دوباره به میادین بازگشت؛ اما بی‌تردید از او چهره‌ای خبرساز ساخت تا خودش را به ویلموتس، سرمربی جدید تیم ملی، نشان دهد! نمایش درخشان سیاوش یزدانی بهانه‌ای شد تا لیست تمام مشهدی‌های فوتبال ایران را که در لیگ برتر هجدهم پا‌به‌توپ شدند و برای تیم‌هایشان عرق ریختند، به بررسی بنشینیم.

 

مشهدی‌های مؤثر در تهران

اگر مشهدی‌های پدیده شهرخودرو را کنار بگذاریم، 7 مشهدی در تیم‌هایی غیر از پدیده در لیگ هجدهم بازی کردند. در میان این نفرات 3 بازیکن هم تعداد بازی‌های بیشتری برای تیم‌هایشان انجام دادند و هم مهره‌هایی مؤثرتر برای باشگاهشان بودند. حجت حق‌وردی و سعید واسعی در پیکان و معین عباسیان در سایپا هم بیشتر بازی کردند و هم عملکرد موفق‌تری داشتند. حق‌وردی، بازیکن بیست‌وشش‌ساله پیکان، فوتبالش را از ابومسلم آغاز کرد و بعد راهی ذوب‌آهن و پیکان شد. او که در مقطعی از زمان حضور علیرضا منصوریان روی نیمکت آبی‌های پایتخت موردتوجه استقلالی‌ها هم بود، در فصل هجدهم لیگ برتر برای پیکان 27 بازی انجام داد. سعید واسعی هم که یکی‌دو گل حساس برای پیکان به ثمر رساند، با 15 بازی عملکرد نسبتا قابل‌قبولی در جمع خودروسازان داشت. معین عباسیان هم دیگرمشهدی پایتخت‌نشین در لیگ بود که 14 بازی برای نارنجی‌پوشان به میدان رفت و به‌جز 2 گلی که برای این تیم به ثمر رساند، بارها روی ضربات شوت مهلکش تیرک دروازه حریفان را به لرزه درآورد.

 

مردان آرام مشهد روی نیمکت

محمد ناصری، محمدرضا خرسندنیا و رضا شربتی، 3 بازیکن دیگر مشهدی حاضر در لیگ برتر هجدهم بودند. بازیکنانی که مانند دیگرهمشهریانشان در لیگ هجدهم موفق نبودند. محمد ناصری که لیگ را با پدیده شهرخودرو رؤیایی شروع کرد و در بازی افتتاحیه لیگ برتر فرصت حضور در ترکیب پدیده مقابل پرسپولیس و دوربین‌های تلویزیونی را داشت، بعد از آن 2 بار دیگر در هفته‌های دوم و سوم گلر پدیده شهرخودرو بود و بعد از این تیم جدا شد و در پیکان به یک نیمکت‌نشین مطلق بدل شد. محمدرضا خرسندنیا هم با خداداد عزیزی به سپیدرود رشت رفت و تنها 3 بار پایش در رشت به توپ خورد و بعد از آن و با رفتن عزیزی و مشکلات مالکیتی و مدیریتی این باشگاه رشتی، ترجیح داد راه لیگ دسته‌یک را در پیش بگیرد و در مس کرمان فوتبالش را ادامه دهد. رضا شربتی هم که برای خدمت سربازی به تبریز رفته بود، بعد از آنکه 5 بازی را در همان اوایل فصل در ترکیب تراکتورسازان به میدان رفت، با آمدن احسان حاج‌صفی به یک نیمکت‌نشین مطلق بدل شد تا فرصت بازی به او نرسد. شربتی که حالا دوران خدمتش در تبریز به سر رسیده به احتمال زیاد فصل آینده در تیمی دیگر بازی کند.

 

پدیده‌های پدیده‌ای در لیگ

شهرخودرو به‌عنوان نماینده مشهد در لیگ برتر فوتبال در فصل هجدهم لیگ برتر تنها 4 بازیکن مشهدی در ترکیب خود داشت. محمدرضا ناصحی، حسین مهربان، سینا زامهران و رضا صدری؛

4 بازیکنی که البته صدری در این لیست از بازیکنان امید پدیده به‌شمار می‌رود که فرصت بازی خیلی کم به او رسید. ناصحی 14 بازی، زامهران 2 بازی و مهربان 18 بازی برای پدیده در لیگ برتر هجدهم به میدان رفتند. عملکرد مهربان در میان 3 پدیده‌ای مشهدی دیگر بهتر بود و با زدن 3 گل در خط حمله پدیده شهرخودرو نوید یک مهاجم جوان آینده‌دار را برای فوتبال مشهد داد. بااین‌همه به نظر می‌رسد شمار مشهدی‌های حاضر در لیگ برتر چندان بد نیست؛ اما بی‌تردید میزان زمان بازی‌کردن آن‌ها و تأثیرگذاری‌ در تیم‌هایشان چندان رضایت‌بخش نیست. شاید این مسئله ناشی از ضعف باشگاه‌های مشهد در پرورش استعدادهای مشهدی در مستطیل سبز است. باید امید داشت با برنامه‌ریزی بیشتر و توجه به رده‌های پایه و پرورش صحیح این استعدادها در سال‌های آینده شاهد حضور تأثیرگذار مشهدی‌های بیشتری در ترکیب تیم‌های لیگ برتر فوتبال باشیم. 

136363.jpg

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی