کد خبر : 98708
/ 04:19
منتخبان شورای اجتماعی محله مهرآباد یک صدا اعلام کردند

بازگشایی بولوار کرامت اولویت اول محله

پنجمین شورای اسلامی شهر مشهد، اهتمام و تلاش فراوانی داشته است تا شوراهای اجتماعی محلات با استفاده از ظرفیت‌های قانونی در قالب مجامع داوطلبی به وسیله خود مردم انتخاب شوند.

بازگشایی بولوار کرامت اولویت اول محله

شهرآرا آنلاین - صدر/  در این راستا، آیین‌نامه شوراهای اجتماعی محلات مشهد در زمستان پارسال پس از مدت‌ها تحقیق و تفحص و همچنین جلسات متعدد به تصویب شورای اسلامی شهر رسید. اردیبهشت ماه امسال و در آستانه هفته شوراها 13 محله منتخب بر اساس این آیین‌نامه جدید تشکیل شدند و مقدمات تشکیل مجامع داوطلبان برای انتخاب اعضای شورای محلات انجام شد. افراد ساکن در هر محله با عضویت در مجمع داوطلبان می‌توانند در انتخابات شورای اجتماعی محله خود شرکت کنند. علاوه بر 6 نفر منتخب ساکنان محله، نمایندگان نهادهای مؤثر در محله نظیر مدارس، تشکل‌های مردمی، مساجد و کسبه نیز در شورای اجتماعی محله عضویت خواهند داشت. محله مهرآباد به عنوان اولین محله از منطقه5 برای تشکیل مجمع عمومی داوطلبان و انتخاب اعضای خود هفته گذشته وارد مرحله انتخابات شد. در طی گفت و گو با اعضای منتخب متوجه شدیم که بازگشایی بولوار کرامت و خروج مهرآباد از بن بست اولویت همه ساکنین است. گزارش پیش‌رو جلسه انتخاب اعضای اصلی و علی‌البدل محله مهرآباد با حضور بی‌نظیر 50 نفر داوطلب مجمع عمومی در اتاق جلسات شهرداری منطقه5 و با حضور معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد، رئیس شورای اجتماعی محلات، معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه و دبیر شورای اجتماعی محلات منطقه را به تصویر می‌کشد.

 

حس مسئولیت‌پذیری و احساس تعلق به محله

محله مهرآباد در گذشته یکی از روستاهای قدیمی اطراف مشهد بود که با گسترش شهرنشینی به بافت شهری اضافه شده است و از قدیمی‌ترین محله‌های شهر مشهد محسوب می‌شود. حضور پر شور حاضران در جلسه حس مسئولیت‌پذیری و احساس تعلق آنان نسبت به محله را نشان می‌دهد. قرار است امروز و با رأی آن‌ها اعضای دو ساله آینده انتخاب شوند تا با پیگیری مطالبات اهالی محله، روزهای بهتری برایشان رقم بزنند و مشکلاتشان را برطرف کنند. از همه گروه‌های سنی در جمع حضور دارند. حضور بانوان، جوانان و تشکل‌های مختلف که کنار هم نشسته‌اند و با هم پیش از شروع جلسه گفت‌وگو می‌کنند، حال و هوای انتخابات را پر رنگ‌تر و ملموس‌تر کرده است. در ابتدای جلسه معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه5 با اشاره به حضور آقای مهدی زارعی، معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد به ادای توضیحاتی درباره محله مهرآباد پرداخت و گفت:«با توجه به دستورالعملی که از اداره شورای اجتماعی محلات و معاونت فرهنگی سازمان به ما ابلاغ شد، اولین انتخابات شورای اجتماعی محلات منطقه5 را در محله مهرآباد آغاز کردیم. در این مدت با چاپ بنر و تراکت، اطلاع رسانی به اهالی محله انجام شد. 82نفر داوطلب شرکت در مجمع داوطلبان شدند که از بین آن‌ها تعدادی به دلیل نداشتن شرایط عمومی حذف شدند و ماحصل داوطلبان محله مهرآباد به 50نفر رسید.»

 

حضور قومیت‌های مختلف از شاخصه‌های مهم محله

محمد سلطانی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه محله مهرآباد یکی از محله‌های قدیمی شهر است، گفت:« این محله قدمتی هفتاد ساله دارد و مساحت آن یک میلیون و 22 هزار و 748 متر است. محله در گذشته روستا بود و به خاطر روند شهرنشینی و گسترش آن یکی از مهاجر پذیرترین محلات شهر است. حضور قومیت‌های مختلف از شاخصه‌های مهم این محله است که با وجود مذاهب گوناگون در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و با هم تعامل دارند. این ویژگی باعث تمایز این محله از دیگر محله‌های مجاور شده است. طبق اطلاعات مرکز آمار ایران در سرشماری نفوس و مسکن سال 1390 کل جمعیت مهرآباد 22 هزار و 219نفر است که به تفکیک 11 هزار و 152 مرد و 11 هزار و 67 زن در این محله ساکن هستند. از این تعداد جمعیت 6 هزار و160خانوار معمولی در این محله ساکن هستند. همچنین جمعیت مهاجران ساکن شده طی 10سال گذشته در این محله 719نفر است. بافت جمعیتی محله مهرآباد جوان و پویاست و بیشتر ساکنان آن بین 20 تا 24 سال سن دارند. ظرفیت بسیار بالای جوانان این محله می‌تواند در رشد و توسعه اقتصادی و فرهنگی آن تأثیر خوبی داشته باشد.»

 

مهرآباد، محله‌ای زنده و پویا

در ادامه جلسه، رئیس سازمان اجتماعی، فرهنگی شهرداری مشهد، ضمن خیر مقدم به حاضران جلسه و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در روزهای نخست ماه مبارک رمضان بیان کرد:« خوش‌حالم در جوار بارگاه علی بن موسی الرضا(ع) ولی نعمتمان توفیق حاصل شد در این روزها که ماه میهمانی خداست در جمع باصفا، بی‌ریا و بسیار صمیمی شهروندان محله مهرآباد باشم. مهرآباد یکی از فضاهای تأثیرگذار در اتفاقات این منطقه و این حوزه جغرافیایی شهر از قدیم‌الایام بوده و هست. حضور پررنگ و با احساس شما در این روز مسئولیت‌پذیری شما را نسبت به محله نشان می‌دهد. محله مهرآباد، محله‌ای زنده و پویاست. اقشار مختلفی که در جمع حضور دارند از جمله روحانیت بزرگوار، سادات محترم، خانواده معزز شهدا، جوانان، بانوان، پیش‌کسوتان و بزرگان محله نشان از این دارد که موضوع‌های محله دغدغه اهالی آن است. این ایفای نقش اجتماعی اتفاق مبارکی است.»

136379.jpg

شورای اجتماعی محله پل ارتباطی میان مدیریت شهری و مردم است

مهدی زارعی تصویب آیین‌نامه اجرایی مجمع داوطلبان را اتفاق خوبی بیان کرد که در این دوره شورای اسلامی شهر مشهد رخ داده است و افزود: « دوره پنجم شورای اسلامی شهر توانست بالاخره به شورای اجتماعی محلات سر و شکل قانونی بدهد. از سال 89 که شورای اجتماعی محلات شکل گرفت، تاکنون فضا را به این شکل هدفمند تجربه نکرده بود. در این دوره شاهد خواهیم بود که فعالیت اعضای شورای اجتماعی با فرایند و مقررات و آیین‌نامه است و هر برنامه‌ای که مجمع داوطلبان و شورای اجتماعی محلات در راستای آن اقدام کند، ساز و کار قانونی خواهد داشت. بعد از انتخابات و قانونی شدن این شورا خواهید دید که چطور می‌توانید در سرنوشت و اتفاقاتی که در حال افتادن هست، ایفای نقش کنید. معتقد هستیم شورای اجتماعی محله پل ارتباطی میان شورای اسلامی شهر مشهد، مدیریت شهری و مردم است. نقش شما بسیار حائز اهمیت و مهم است. مطالبات، درخواست‌ها، نگاه‌ها و نظرات مردم را نمایندگی می‌کنید و از طریق شما به سمع و نظر شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری، شهرداری منطقه، مدیران اجرایی مناطق می‌رسد و با نگاه مردمی که درباره هر موضوع از طرف شما بیان شده است تصمیم‌های خوب و مناسبی اتخاذ می‌شود. حضور شما به واقعی‌تر شدن مطالبات کمک می‌کند. این  امر پیامد و آثار مبارکی دارد که همانا اجرایی شدن خواسته‌های مردمی است. درخواست‌های مردمی از طریق شما به مدیران شهری رسیده و مدیریت شهری آن را در نظر گرفته و تا حدی که قانون‌گذار و سیاست‌گذار به آن‌ها اجازه داده است به اجرا خواهند رساند. در نتیجه اراده و خواست مردم از طریق شما به منصه ظهور می‌رسد. خواهشمندم قدر خودتان و جایگاهتان را در این مجمع بدانید. این نقش اجتماعی بسیار مهم است. محله مهرآباد بسیار بااهمیت است و جایگاه رفیعی در معادلات منطقه‌ای دارد. 

خواهشمندم با جدیت موضوع انتخابات و فرایندهای بعد از انتخابات را دنبال کنید.»

 

بانوان نیمی از جامعه هستند و باید مطالباتشان را در نظر گرفت

زارعی در پایان سخنانش، ضمن رضایت از میزان حضور بانوان، خطاب به حاضران در جلسه گفت:« بانوان محترم نیمی از جامعه ما هستند و باید مطالبات این بخش از جامعه در نظر گرفته شود. از شما نیز خواهشمندم حضور آن‌ها را در میان جمع منتخبان اعضای شورای اجتماعی محله خودتان در نظر بگیرید. حضور بانوان کمک می‌کند تا محله‌ای پویاتر، شادتر و در عین حال واقعی‌تر داشته باشید. به ویژه برای محله مهرآباد که محله‌ای مذهبی و ولایی است و بانوان نقش مهمی در آن دارند. در همین محله مهرآباد کانون‌ها، محافل، هیئت و تشکل‌هایی که بانوان در آن فعالیت دارند، چندین برابر آقایان است. همان طور که گفتم شورای اجتماعی محلات یک نهاد مشورتی و نظارتی است. تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در این شورا به وسیله قانون‌گذار به شکل خاصی دیده شده است. شما نظر، مشورت و پیشنهادتان را می‌دهید. بعد از آن مصوبه فرایند خود را طی می‌کند و به تصویب و تأیید می‌رسد. بعد دوباره شما هستید که بر همان نظر و پیشنهادی که خودتان دادید نظارت می‌کنید. ابتدا و انتهای کار با شماست. خودتان آغاز و پایان کار را می‌دانید و به مردم در این زمینه گزارش خواهید داد. بنابراین خواهشمندم بعد از انجام انتخابات اعضای منتخب، در جلسات و دوره‌های آموزشی که برای آن‌ها در نظر گرفته شده است، شرکت کنید تا جامع و کامل به وظایفشان آشنا شوند. بعد از آن وارد فرایند کاری شوید تا بتوانید گام‌های مؤثری را برای رشد، توسعه و ارتقای وضعیت فرهنگی، عمرانی، مبلمان شهری و بسیاری از مناسب و جایگاه‌هایی که متصل به رأی شماست، بردارید. از حضور پررنگ شما سپاسگزارم و امیدوارم دیگر محلات نیز از این حضور بیاموزند تا بتوانیم شهری فراخور نام آقا علی بن موسی الرضا(ع) ولی نعمتمان داشته باشیم.»

 

معرفی و برنامه‌های اعضای منتخب شورای جدید

در ادامه جلسه، نامزدهای حاضر در این مجمع داوطلبان به معرفی خود و برنامه‌هایشان در مدت زمان 5دقیقه پرداختند. بعد از آن روند انتخابات با توزیع برگه‌های رأی در بین حاضران انجام شد و هر کدام از حاضران در مجمع داوطلبان، فهرست نامزدهای منتخب خود را در صندوق رأی انداختند. پس از آن شمارش آرا با حضور حاضران در جلسه انجام شد و 6 نفر اعضای اصلی و 2نفر عضو علی‌البدل معرفی شدند. بدین گونه طیبه عبدی، علیرضا عابدیان، علیرضا گلچین، روح ا... علوی منش، خداداد شیردلی و جواد کاووسی به عنوان اعضای اصلی و محمد عرفانیان و صادق اعظم به عنوان اعضای علی البدل به مدت 2 سال در شورای اجتماعی محله مهرآباد فعالیت خواهند کرد. در ادامه گفت‌وگوی کوتاهی با اعضای اصلی شورای اجتماعی محله مهرآباد داشتیم که در آن به معرفی خود و برنامه‌هایشان پرداختند.

 

کمبود اتوبوس؛ مشکل مهم بانوان محله

 طیبه عبدی، تنها نماینده انتخاب شده بانوان، دانشجوی کارشناسی ارشد هنر اسلامی است. کارنامه کاری بسیار خوبی دارد. سال گذشته به عنوان کارآفرین نمونه مشهد معرفی شده و عضو انجمن طراحی دوخت خراسان است. 40سال دارد و 19 سال است که در محله مهرآباد ساکن شده‌اند. تاکنون تجربه حضور در شورای اجتماعی محلات را نداشته ولی با وجود آموزشگاه صنایع پوشاک و صنایع دستی ارتباط تنگاتنگی با بانوان محله داشته است و نیازهای آنان را به خوبی می‌شناسد. خانم عبدی گفت:«هدف من برطرف کردن مشکلات و پیگیری خواسته‌های بانوان است. بیشترین ارتباط من با بانوان است و در این 12 سالی که آموزشگاه خیاطی داشتم با بیشتر مشکلات آن‌ها آشنا شدم. یکی از بزرگ‌ترین مشکلات بانوان در این محله نبود اتوبوس در محله برای بیشتر نقاط شهری است. امنیت عبور و مرور و امنیت اجتماعی محله بسیار پایین است. خیلی وقت‌ها امکان گذاشتن کلاس در ساعت‌های کم رفت و آمد وجود ندارد و بانوان بسیاری که از دیگر محلات و مناطق شهر می‌خواهند به اینجا بیایند می‌گویند: «‌ مهرآباد یک جزیره است.» در این محله هیچ کتابخانه‌ای نداریم. کلاس‌های آموزشی مثل زبان یا باشگاه‌های ورزشی مناسب نداریم. اولین تصمیم پر کردن استشهاد محلی برای نبود اتوبوس و پیگیری آن از سازمان اتوبوس‌رانی است. درباره دیگر مشکلات نیز باید با اعضای منتخب در جلسات پیش‌رو گفت‌وگو داشته باشیم تا بتوانیم بهترین راه حل ممکن را برای پی‌گیری مطالبات مردمی انتخاب کنیم.»

 

ایجاد بازارچه در پارک‌ها  برای کمک به اقتصاد محله

سید روح‌ا... علوی‌منش، 29سال دارد و رابط جوانان در شورای اجتماعی محله شناخته می‌شود. این طلبه سطح 2 حوزه علمیه تهران، 25 سال سابقه سکونت در مهرآباد دارد. او که  از جوانان پرشور محله است، گفت:

«در مسجد المهدی(عج) فعالیت‌های تربیتی، فرهنگی، ورزشی برای کودکان، نوجوانان و بانوان محله داشتیم. تلاش کردیم به ارتقای فرهنگ شهروندی کمک کنیم و دوره‌های آموزشی در این زمینه برگزار کردیم. افزون بر این‌ها اجرای برنامه‌های فرهنگی، اردو و جشن‌های نیمه شعبان و عزاداری‌ها از جمله فعالیت‌های دیگرمان در مسجد است.»علوی منش با اشاره به اینکه قرار گرفتن مهرآباد در بن‌بست عامل بسیاری از مشکلات آن است، ادامه داد:«به نظرم مسائل مهرآباد به 3بخش فرهنگی، اقتصادی و ورزشی تقسیم می‌شود. در مسائل فرهنگی، فقر فرهنگی در محله وجود دارد و نیازمند آموزش‌های شهروندی هستیم تا بتوانیم سطح فرهنگی محله را ارتقا دهیم. در مباحث اقتصادی نظرم این است که خود مهرآباد را به عنوان محور اقتصادی در نظر بگیریم و ظرفیت‌های آن را شناسایی و براساس آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم. اکنون تنها شغلی که در اینجا زیاد می‌بینید؛ سوپر مارکت است ولی می‌توان با استفاده از کارآفرینان منطقه ظرفیت‌های شغلی جدید ایجاد کرد. ایجاد بازارچه محله در پارک‌ها و اماکن عمومی به اقتصاد محله کمک می‌کند. مبحث سومی که پیگیر آن خواهم بود به ورزش و بانوان بر می‌گردد. در گذشته زمین‌های ورزشی مهرآباد زیاد بود ولی زمین‌های خاکی گرفته شد و هیچ مکان ورزشی برای جوانان و بانوان ساخته نشد در حالی که زمین‌های بایر منطقه که محل تجمع معتادان شده است کم نیست. افزون بر این‌ها مهرآباد در بن بست قرار گرفته است و مشکلات عبور و مرور و ترافیکی زیادی دارد. نبود اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی بخش دیگری از مشکلات اینجاست، شناسایی افراد موفق و کارآفرین محله و معرفی آنان به دیگر هم محله‌ای‌ها بخش دیگری از پیگیری‌هاست که باید انجام شود.»

136380.jpg

آموزش مهارت‌های زندگی، نیاز محله

جواد کاووسی، متولد 1363در مهرآباد است. او که کارشناس ریاضی و کارمند شرکتی خصوصی است تمام طول عمر خود را در مهرآباد ساکن بوده است.کاووسی را به عنوان فعال فرهنگی و اجتماعی در مجتمع مهدیه مهرآباد می‌شناسند. ابتدا مسئول تبلیغات مجتمع مهدیه بود و حالا مسئولیت کارگروه ثقلین این مجموعه که برگزارکننده مراسم‌های مختلف مجموعه است، بر عهده دارد. افزون بر آن مسئول روابط عمومی مجموعه نیز است. او هم مثل دیگر منتخبان با اشاره به اینکه مشکلات مهرآباد کم نیست، گفت:« مشکلات مربوط به خانواده در این محله کم نیست و آموزش مهارت‌های زندگی زناشویی از مهم‌ترین آموزش‌هایی است که باید در این محله ارائه شود. مسئله بعدی مربوط به ناامنی محله و نبود ماشین گشت نیروی انتظامی است. اعتیاد جوانان معضل بعدی محله ماست که به پیگیری مستمر و جایگزین کردن برنامه‌ها و فعالیت‌های مفید برای جوانان نیاز دارد. بهداشت منطقه و رفت و روب با پیگیری از شهرداری باید به سرانجام برسد. مهم‌ترین دغدغه ما مباحث ترافیکی و رفت و آمد در مهرآباد است که با بازگشایی بولوار کرامت به نتیجه می‌رسد و البته همکاری بیشتر اهالی محله با شهرداری را می‌طلبد.»

 

عمده‌ترین مشکل مهرآباد، نبود امکانات ورزشی است

علیرضا عابدیان یکی دیگر از اعضای منتخب متولد 1346 است. از سال 1378 ساکن مهرآباد شده، 16 ماه سابقه حضور در جبهه‌های جنگ تحمیلی و 24 ماه سابقه بستری دارد. جانباز 40 درصد و بازنشسته ارتش است و 14 سال از خدمتش را در بیمارستان امام رضا(ع) فعالیت کرده است. او از فعالان اجتماعی و فرهنگی محله و عضو هیئت امنای مسجد امام حسین(ع) است. آقای عابدیان درباره فعالیت‌هایش گفت:«در تمام برنامه‌های مسجد و برگزاری مراسم‌های مختلف دینی و مذهبی فعالیت مستقیم دارم و امور تدارکات و برنامه‌ریزی برای هیئت‌های مذهبی را برعهده دارم.»

او عمده‌ترین مشکل مهرآباد را نبود امکانات ورزشی به‌ویژه برای جوانان دانست و افزود:«نبود امکانات باعث شده است اعتیاد روز به روز گسترش پیدا کند. همچنین بن بست بودن مهرآباد مشکلات عدیده زیادی به وجود آورده در حالی که مهرآباد یکی از محله‌های قدیمی مشهد است اما امکانات گلشهر، نیزه یا امیرالمؤمنین(ع) را ندارد. مسئله بعدی مجوزهای ساخت مسکن است که باید با ضابطه و قانون و نظارت بیشتر از طرف شهرداری منطقه ارائه شود. بارها پیش آمده که ساخت و ساز غیرقانونی در مهرآباد انجام شده است.»

 

در این محله فضای سبز و کتابخانه نداریم

خداداد شیردلی ماهرود، متولد سال 1349 پیمانکار ساختمان است. از سال 1370 ساکن مهرآباد شد و 2 سال گذشته عضو شورای اجتماعی محله بود و به محله آشنایی کامل دارد. از جمله فعالیت‌هایی که توانست در شورای اجتماعی گذشته انجام دهد، نصب عابر بانک در محله، برطرف کردن مشکل زباله و رفت و روب منظم‌تر آن بوده است. شیردلی گفت:«هزینه بازگشایی بولوار کرامت بسیار بالاست و شهرداری باید بتواند اهالی که منازلشان در این طرح است، راضی کند و این به همکاری بیشتر اهالی محله و نقدینگی و اعتبار نیاز دارد. فضای سبز و کتابخانه از نیازهای این محله است. از طرفی محله حاشیه شهر و کم برخوردار است و متأسفانه خرید و فروش مواد مخدر در محله بالا و نبود امنیت باعث شده است که بیشتر خانواده‌ها نگران باشند. نصب کانکس نیروی انتظامی در محله باعث امنیت بیشتری خواهد شد.»

 

لزوم ارتباط بیشتر اهالی محله با شهرداری

علیرضا گلچین، جانشین دبیر کانون سلامت محله مهرآباد، 48 سال دارد و حدود 15 سال است که ساکن مهرآباد است و 20سال هم در این محله کاسبی کرده است و البته عضو هیئت امنای مسجد چهارده معصوم(ع) و خادم امام رضا(ع) هم هست. او گفت:« مهرآباد جزو محلات حاشیه شهر بود و مشکلات زیادی دارد. روشنایی، وضعیت آسفالت و وجود فاضلاب در معابر و جوی‌های آب، امنیت نداشتن در زیرگذر بابانظر که به این محله ختم می‌شود، برخورد نامناسب کارکنان سد معبر با کسبه و اهالی محله از مشکلات و اولویت‌های محله مهرآباد است که به پیگیری و رسیدگی بیشتر از طرف اعضای منتخب شورای اجتماعی محله نیاز دارد. مردم محله از خانواده شهدا، ایثارگران، جانبازان و ولایت‌مدار و بسیار خوب و باصفا هستند و نیاز است تا ارتباط بیشتری بین اهالی محله و شهرداری انجام گیرد.»

 

بازگشایی بولوار کرامت مهمترین اولویت محله

محمد ملکان، رابط روحانیان، متولد 1348 و از قدیمی‌های شورای اجتماعی محله مهرآباد است. امام جماعت مسجد امام رضا(ع) است. آقای ملکان مثل بیشتر اعضای منتخب مهم‌ترین مشکل مهرآباد را بازگشایی بولوار کرامت دانست و گفت:« همان‌طور که می‌دانید محدوده مهرآباد بسته است و بازگشایی این بولوار مهم‌ترین دغدغه ماست، بعد از آن مشکل کمبود و رفت و آمد اتوبوس‌ها را داریم. در مرحله سوم باید برای برنامه‌های فرهنگی اقدام کنیم.»

حسن غیب علی با تجربه 20سال زندگی و کار در مهر‌آباد به عنوان رابط کسبه در جلسه منتخبان شورای اجتماعی این محله انتخاب شد. او از طریق مرکز بهداشت مهرآباد با کانون سلامت محله همکاری می‌کند و بعد هم با شورای اجتماعی محله آشنا می‌شود. غیب علی درباره مهم‌ترین فعالیت‌هایی که باید در شورا انجام شود، گفت:« به دلیل پایین بودن امنیت از جمله دزدی‌های مکرری که در این محله انجام می‌شود، نیاز است تا کانکس نیروی انتظامی در این محله نصب شود. از سمت دیگر با بازگشایی بولوار کرامت مشکلات عمده ترافیکی محله به‌ویژه در سه راه آسیا برطرف خواهد شد. امیدوارم در شورای جدید هماهنگی بین اعضا و مسئولان سازمان‌های مختلف به نتایج خوبی برای محله بینجامد.»

 

هدف ارائه خدمت بیشتر به مردم است

مجید نیکنام نوروزی، کارشناس برق و منتخب مجمع عمومی به عنوان رابط تشکل‌هاست. آقای نیکنام، مهم‌ترین هدف خود را در این شورا؛ هم‌افزایی بین نهادها دانست و گفت:«هدف ما در این شورا ارائه خدمت بیشتر به مردم است. باید از سازمان‌های مختلفی که در مهر‌آباد حضور دارند به نفع محله و مردم استفاده کرد. مهم‌ترین برنامه ما در شورای اجتماعی هم‌افزایی است باید برنامه‌ای هماهنگ برای تشکل‌ها، مساجد و مدارس محله داشته باشیم و در زمان اجرای برنامه یا پیگیری مصوبات نهادهای حاضر در محله کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند تا از موازی کاری جلوگیری 

شود.»علی اکبر پاکروان، مدیر دبیرستان نور برزگر مهرآباد و منتخب مجمع عمومی به عنوان رابط مدارس است. دانش‌آموخته علوم تربیتی است. با توجه به اینکه محیط مهرآباد جزیره‌ای و بسته است شناخت زیادی از دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها دارد. پاکروان مهم‌ترین مشکل محصلان محله را ترک تحصیل آن‌ها به علت مشکلات مالی دانست و گفت:« با توجه به شناخت خوبی که از مشکلات دانش‌آموزان محله داریم و با توجه به امکاناتی که مهرآباد و شهرداری منطقه دارد، می‌توان از ظرفیت کار‌آفرینان محله استفاد کرد و با آموزش مهارت‌های مختلف به آن‌ها همراه با درس از ترک تحصیلشان جلوگیری کرد.» 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی