کد خبر : 98724
/ 04:49

بند گلستان در بند طرح و برنامه

بنای قدیمی بند گلستان که قدمتی چند صد‌ساله دارد، یکی از زیبایی های مهم و جذاب و پدیده های طبیعی در نزدیکی مشهد به حساب می آید

بند گلستان در بند طرح و برنامه

شهرآرا آنلاین - بنای قدیمی بند گلستان که قدمتی چند صد‌ساله دارد، یکی از زیبایی های مهم و جذاب و پدیده های طبیعی در نزدیکی مشهد به حساب می آید که به دلیل موقوفه بودن، مدیریتش در اختیار آستان قدس رضوی قرار گرفته است. مسئولان این نهاد اعلام کرده اند در حال تهیه طرح گردشگری برای این محدوده هستند، طرحی که هنوز خبری از نحوه اجرای آن اعلام نشده است. 

شهردار طرقبه در خصوص وضعیت این بند گفت: پس از اقدامات لازم و آب گیری سد، چندین جلسه با مسئولان آستان قدس رضوی برای اجرای طرح گردشگری در این مجموعه برگزار کردیم که توافق هایی نیز حاصل شده و اقدامات در حال پیگیری است. به گفته علیرضا خادم‌پیر، قرار است طرح جامع گردشگری در مجموعه بند گلستان از سوی شرکت سرمایه گذاری رضوی که به این آستان مقدس وابسته است تهیه و اجرا شود. البته به مجوزهایی برای این کار نیاز است که باید از طرف شهرداری و نهادهای دیگر صادر شود. 

در همین رابطه مدیرعامل شرکت مهندسان مشاور معماری و شهرسازی آستان قدس رضوی چندی پیش اعلام کرده بود پروژه گردشگری مجموعه بند گلستان پس از طراحی، به کارفرما که شرکت سرمایه گذاری سازمان اقتصادی است تحویل داده شده است. به گفته مسعود علویان صدر، تعریف حدود ۳۰ تا ۵۰ بسته سرمایه گذاری برای فعالیت های درآمدزا و مفرح، احیای سد و دریاچه پشت سد گلستان و ایجاد چشم اندازی زیبا از جمله این دستاوردها به شمار می رود.وی اضافه کرد: ایجاد مجموعه اقامتی VIP برای گردشگران تجاری صنعتی خارجی و ایجاد مراکز اقامت موقت نظیر متل در راستای پیوند با طبیعت، بخش دیگری از مزایای این پروژه است. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی